Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 19d. 17:02

„Juventus“ kelias į Europos taurę: likę neaiškumai ir uteniškių vizija

Eimantas Skersis, Arvydas Šikšnius ir Žydrūnas Urbonas
Algirdo Venskaus nuotr. / LKL: Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“

Utenos „Juventus“ klubas penktadienį pateikė dokumentus dalyvauti Europos taurės turnyre. Vos 27 tūkst. gyventojų turintis miestas tikisi pirmą kartą priimti Europos taurės klubus, bet kad tai įvyktų, „Juventus“ reikia atlikti svarbius vasaros namų darbus. Apie juos 24sek.lt kalbėjosi su klubo vadovu Žydrūnu Urbonu.

Arena

Didžiausias „Juventus“ galvos skausmas – arena. Utenos daugiafunkcinis sporto centras talpina 1800 žiūrovų. Europos taurės minimalus reikalavimas – 2500.

Uteniškiai ketina rekonstruoti areną ir iki rugsėjo pristatyti teleskopines tribūnas iš aikštelės galų, balkoną, atlikti tam tikrus kosmetinius pakeitimus. Atsinaujinusi arena atrodys panašiai kaip ir rekonstruota „Lietuvos ryto“ arena.

Jeigu šie namų darbai nebus įgyvendinti, „Juventus“ turės žaisti kitame mieste. Pavyzdžiui, prieš keletą metų „Prienai“ rungtyniavo Kauno sporto halėje.

„Nežinia, kur žaistume. Gal Kaune? Bet nenorėtume taip daryti. Mes tikime, kad sugebėsime praplėsti tribūnas iki 2500 vietų“, – 24sek.lt sakė Ž.Urbonas.

Biudžetas

Nesvarbu, kur eikvoji nervus – Utenoje ar Brazilijoje, juos vis tiek eikvoji ir už tai nori gauti maksimalų atlygį

2014-2015 metų LKL sezoną „Juventus“ vertėsi su 500 tūkstančių eurų biudžetu. Tai – maždaug 5-6 biudžetas visoje Lietuvoje. Tačiau sukomplektavę puikų kolektyvą uteniškiai prasiskynė kelią iki LKL nugalėtojų podiumo.

Tokiu pat biudžetu „Juventus“ vežimas riedės ir kitą sezoną. Be to, uteniškiai turės rasti papildomus 100 tūkst. eurų išlaidoms Europos taurėje – už keliones, teisėjų apgyvendinimą ir t.t.

„Norėtųsi pakelti biudžetą, padidinti žaidėjams algas, tačiau Utenoje surinkti daugiau pinigų sudėtinga – čia ne Šiauliai, Panevėžys ar tas pats Alytus. Esame tik dešimtas pagal dydį miestas Lietuvoje. Vien už arenos rekonstravimą susikaupia didžiulė suma“, – atsiduso Ž.Urbonas.

Treneris

Algirdo Venskaus nuotr./LKL: Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“
Algirdo Venskaus nuotr./D.Adomaitis

Didžiausias „Juventus“ tarpsezonio tikslas – nauja sutartis su treneriu Dainiumi Adomaičiu.

Dar penktadienį Ž.Urbonas planavo svarbų pokalbį su komandos specialistu. Pasiekę susitarimą su treneriu, uteniškiai ims žvalgytis naujų žaidėjų.

Ž.Urbono teigimu, D.Adomaitis linkęs likti prie „Juventus“ vairo, bet klubo vadovas supranta, kokia yra realybė.

„Natūralu, kad iškovojęs teisę žaisti Europos taurėje jis nori likti. Bet pats kaip buvęs žaidėjas puikiai suprantu. Nesame amžini. Jei atsiranda 2-4 kartus didesnis pasiūlymas, natūralu. Nesvarbu, kur eikvoji nervus – Utenoje ar Brazilijoje, juos vis tiek eikvoji ir už tai nori gauti maksimalų atlygį“, – sakė Ž.Urbonas.

Žaidėjai

„Juventus“ turi teisę pratęsti sutartis su keturiais krepšininkais – Ovidijumi Varanausku, Sauliumi Kulviečiu, Edgaru Stanioniu ir Nikita Barinovu. Jaunieji Jaunius Davniukas ir Arijus Pašakarnys taip pat turi sutartį kitam sezonui.

Tuo tarpu tokių žaidėjų kaip Rashaunas Broadusas, Arvydas Šikšnius, Simas Buterlevičius, Vaidas Čepukaitis, Egidijus Dimša ar Valdas Dabkus sutartys baigėsi ir Ž.Urbonas nesitiki išlaikyti daugelio šių žaidėjų.

Algirdo Venskaus nuotr./LKL: Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“
Algirdo Venskaus nuotr./R.Broadusas

„Išlaikyti juos – nerealu. Jie pabrango kokius keturis kartus, o mūsų biudžetas neturi galimybių pakilti. Tokiam miestui kaip Utena sunku surinkti dviejų milijonų eurų biudžetą kaip Klaipėdai“, – nuogąstavo Ž.Urbonas.

„Juventus“ vadovas teigė, kad vasaros žaidėjų turguje uteniškiai neskubės ir lauks, kol geriausių likusių Lietuvos krepšininkų kartelė artėjant sezonui ims kristi.

„Skubėjimo tikrai nebus, nes kainos – didžiulės. Visi iš pradžių žvalgosi į užsienį. Lietuvos klubai savo biudžetu dėl žaidėjų turi konkuruoti su Prancūzijos trečiosioss lygos komandomis. Patys suvokiate... Bet kai žaidėjams nepavyksta išvažiuoti į užsienį, jie tampa realūs ir jau galima pradėti kalbėtis“, – Lietuvos klubų realybę atskleidė Ž.Urbonas.

Tačiau ambicingosios komandos vadovas nenusimena.

„Ir su tokiu biudžetu sugebėjome nugalėti Eurolygos komandą, todėl optimizmo nestokojame“, – šyptelėjo Ž.Urbonas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek