Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 4d. 15:17

Kėdainių eksperimentas: spindintis jaunimas, stulbinantis veteranas ir idėjos ateičiai

Ąžuolas Tubelis, Arnas Velička ir Mindaugas Lukauskis – „Bucket“ vasaros lygos žvaigždės
15min nuotr. / Ąžuolas Tubelis, Arnas Velička ir Mindaugas Lukauskis – „Bucket“ vasaros lygos žvaigždės

Kėdainių krepšinio laboratorijoje – dar vienas progresyvus eksperimentas. Finišo tiesiąją jau pasiekė „Bucket Summer League“ projektas, po lietuviškos vasaros lygos vėliava subūręs ilgaamžes Lietuvos krepšinio žvaigždes, ateities viltis ir kontraktų dar medžiojančius krepšininkus. Vasaros lygos organizatoriams dar yra kur stiebtis, bet 15min kalbinti krepšininkai tiki nauja iniciatyva Lietuvos krepšinyje.

Veteranai dar turi parako

Mindaugas Lukauskis kai kuriems „Bucket Summer League“ žaidėjams tiktų į tėvus. Bet 41-erių veteranas įrodinėja, kad bėgantys metai reiškia ne prarastą jaunystę, o naujas galimybes ir stiprybę.

15min žiniomis, išvydę jo skrydžius Kėdainių arenoje, kai kurie LKL klubai ėmė rimtai svarstyti galimybę pasikviesti Mindaugą Lukauskį į savo komandą.

Dvi vietas gražiausių „Bucket Summer League“ reguliariojo sezono epizodų penketuke nuraškęs LKL ilgaamžis buvo ne tik efektingas, bet ir efektyvus.

7 rungtynių per 7 dienas maratoną įveikęs M.Lukauskis rinko vid. po 12 taškų, 5,4 atkovoto kamuolio, 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir 16,1 naudingumo balo, o jo atstovaujama „Synkarb“ ekipa pasiekė turnyro pusfinalį.

Pergalingoje dvikovoje su „Komandorais“ (80:71) puolėjas pelnė 23 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 37 naudingumo balus.

Beveik visi iš beveik dviejų dešimčių apklaustų „Bucket Summer League“ žaidėjų įtraukė Mindaugą į geriausių turnyro žaidėjų trejetą.

„Matant, kaip jis žaidžia būdamas tokio amžiaus ir jau viską pasiekęs, negali nesižavėti. Jis vis dar turi noro ir tų savo veteraniškų gudrybių, o kai matai, kad jis taip laksto, net nesiverčia liežuvis skųstis, kad pačiam kažką skauda ar kažkas negerai. Manau, jis dar galėtų žaisti iki 45 metų“, – 15min pasakojo „Katos grupės“ kapitonas Tadas Rinkūnas, iki mikrotraumelės per 4 rungtynes prišaudęs vid. po 11 taškų (54,5 proc. trit.) ir skirstęs po 3 rezultatyvius perdavimus per rungtynes.

nuotr. organizatorių/Mindaugas Lukauskis
nuotr. organizatorių/Mindaugas Lukauskis

M.Lukauskis – vienas pavyzdžių, kodėl Lietuvoje buvo reikalinga ši vasaros lyga.

15min šaltinių teigimu, kitas turnyre dalyvavęs veteranas – 38-erių Simas Jasaitis, sėkmingai pasirodęs Kėdainiuose gavo pasiūlymų iš užsienio.

Puolėjas žaidė visas 7 rungtynes ir aikštėje praleido vid. po 27 minutes, o 6 susitikimuose turėjo 13,7 taško (44,4 proc. trit.), 7,3 atkovoto kamuolio, 3,5 rezultatyvaus perdavimo bei 17,2 naudingumo balo vidurkį. Jo kapitonaujama „Arotena OAKS“ taip pat žais „Bucket Summer League“ pusfinalyje.

Kaip pasakojo turnyro organizatoriai, „Bucket Summer League“ rungtynes internetu stebėjo ne tik Lietuvos krepšinio sirgaliai, žaidėjai ar treneriai, bet ir skautai iš užsienio. Jeigu ne pandemija, į Kėdainių areną būtų susirinkę ir kitų lygų komandų žvalgai.

Tikimasi, kad jiems durys jau bus atviros organizuojant vasaros lygą ateityje.

„Šis turnyras buvo labai naudingas laisviesiems agentams ir jauniems žaidėjams. Kontraktų neturintys krepšininkai turėjo puikią galimybę pasirodyti sudėtis dar renkančioms komandoms, o jaunimas – gauti daugiau žaidimo laiko ir įgyti patirties“, – 15min sakė Arvydas Šikšnius, „Synkarb“ komandos kapitonas, prisidėjęs prie turnyro organizavimo.

Organizatorių nuotr./Simas Jasaitis
Organizatorių nuotr./Simas Jasaitis

„Labiausiai patiko, kad buvo sudarytos geros sąlygos žaisti ir ruoštis artėjančiam sezonui. Ypač po pandemijos, buvo labai smagu po truputį įsivažiuoti į varžybinį ritmą, – teigė grupės varžybų nugalėtojų VDU atstovas Justas Tamulis. – Turnyre buvo daug aukšto lygio žaidėjų. Susidarė toks įspūdis, kad visi susirinko ne šiaip pasivaikščioti aikštėje, o kovoti ir įrodyti, kurie čia geriausi.“

MVP jaunimas

Turnyro puošmenomis tapo ne tik smagiai suspurdėję veteranai, bet ir efektingai pasirodęs jaunimas. Iš 15min apklaustų krepšininkų, dauguma išskyrė dvi tas pačias pavardes: Arną Veličką bei Ąžuolą Tubelį.

20-metis A.Velička pribloškė savo fiziniais sugebėjimais. Įspūdingai sudėtas ir vasarą šuolį dar labiau pagerinęs gynėjas per vieną mačą rinko net vid. 20,9 taško (40,5 proc. trit.), po 7 atkovotus kamuolius, 6,9 rezultatyvaus perdavimo ir 25,8 naudingumo balo.

Reimso klube Prancūzijoje kitą sezoną rungtyniausiąs jaunuolis nepasigailėjo „Darbo partijos“, išrašęs jai 28 taškų, 7 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų ir 42 naudingumo balus.

„Velička dominavo visose rungtynėse. Labai universalus žaidėjas, kuris ir gerai organizavo žaidimą, ir draskė gynybą, ir išsiskyrė fizine jėga. Matėsi, Arnas buvo geros formos“, – 15min teigė „Darbo partijos“ gynėjas Haroldas Saprykinas.

nuotr. organizatorių/Arnas Velička
nuotr. organizatorių/Arnas Velička

Ą.Tubelis demonstravo brutalią jėgą ir kas vakarą vertė kėdainiškius iš naujo priveržti arenų lankus. Jo statistikos vidurkis siekė 16,4 taško, 8 atkovotus kamuolius, 2,1 perimto kamuolio, 1,7 blokuoto metimo ir 21,7 naudingumo balo.

Į Arizonos universitetą išvyksiantis Vilniaus „Ryto“ sistemos auklėtinis dukart surinko dvigubą dublį ir dukart peržengė 30 naudingumo balų žymą.

„Ąžuolas tikrai nustebino – labai gerai atrodė prie patyrusių vyrų, – 15min pripažino krepšininką puikiai pažįstantis geras jo bičiulis 18-metis Augustas Marčiulionis. – Turnyras labai naudingas, nes galėjau pažaisti su aukštesnio lygio žaidėjais. Man, atėjusiam iš NKL, tai buvo labai gera patirtis. Šita vasara buvo keista, todėl grįžti į krepšinio turnyrą, prisiminti varžybų jausmą buvo labai smagu. Ta nauda tikrai jaučiasi, o visa turnyro idėja labai gera.“

Pats 18-metis įžaidėjas LKL žaidėjų apsuptyje debiutavo rinkdamas vid. 10,1 taško ir 3,4 rezultatyvaus perdavimo. Kai kurie „Bucket Summer League“ dalyviai pastebėjo, kad A.Marčiulionis jau pasiruošęs padėti „Rytui“ LKL lygyje.

View this post on Instagram

#DAY2 EPISODE OF THE GAME I SYNKARB ????

A post shared by Bucket Summer League (@bucket.summerleague) on

Kėdainiuose spindėjo ir užsienio talentai.

Viurcburge rungtyniavęs 20-metis 198 cm ūgio gynėjas iš Vokietijos Joshua Obiesie per 4 susitikimus rinko vid. 19,3 taško, 5,3 atkovoto kamuolio, 2,5 rezultatyvaus perdavimo bei po 19 naudingumo balų ir patraukė ne vieno Lietuvos trenerio akį.

Tačiau šis „JL Electrified Youngsters“ atstovavęs talentas gali būti ne LKL klubų nosiai – 15min žiniomis, juo domisi Eurolygoje žaidžiantis Miuncheno „Bayern“.

nuotr. organizatorių/Joshua Obiesie
nuotr. organizatorių/Joshua Obiesie

Pamokos ir ambicijos

„Bucket Summer League“ organizatoriai ateityje ketina dar labiau kelti turnyro kartelę, o tobulėti vasaros lygos inovatoriams dar tikrai yra kur.

Visi 15min apklausti krepšininkai pabrėžė, kad turnyrui pasirinko netinkamą formatą. 7 grupės varžybų rungtynės per 7 dienas gerokai išvargino žaidėjus. Pirmą poilsio dieną po 7 rungtynių iš eilės krepšininkai turėjo tik pirmadienį – dieną prieš pusfinalį.

Dauguma krepšininkų arba norėtų vienos papildomos dienos pertraukos po 2-3 pirmųjų rungtynių, arba matyti kitokios struktūros sistemą, pavyzdžiui, su skirtingomis grupėmis.

Žaidėjų teigimu, antroje grupės varžybų pusėje jau trūko oro. Kadangi turnyro dalyviai važinėjo į Kėdainių areną iš namų, tolimos kelionės ir intensyvus rungtynių tempas po 5 mėnesių be krepšinio buvo rimtas iššūkis jų kūnui.

Dėl išsekusių baterijų ilgainiui krito žaidimo intensyvumo lygis ir krepšinio kokybė. Turnyrui įsibėgėjant, kai kurie žaidėjai jau akivaizdžiai saugojosi nuo traumų.

15min kalbinti krepšininkai pastebėjo, kad idealiausiame scenarijuje komandos galėtų būti apgyvendintos organizatorių sąskaita ir dar gauti maitinimą. Kai kurie žaidėjai taip pat pabrėžė, kad jie pageidautų gauti draudimą nuo traumų.

VIDEO: „urBONUSas“: „Žalgirio“ burbulas, „Ryto“ pinigai Eurolygos žvaigždei ir NBA intrigėlės

Dėl pandemijos „Bucket Summer League“ startavo už uždarų durų, nors vėliau ir atvėrė jas smalsuoliams iš Kėdainių. Vis tik oficialus rungtynių protokolas užfiksuodavo vid. tarp 30-50 žiūrovų per rungtynes.

Tikimasi, kad ateityje išsprendus COVID-19 galvosūkį bus galima žaisti jau apypilnėse tribūnose. Bet tam „Bucket Summer League“ organizatoriams teks geriau padirbėti su turnyro viešinimu ir komunikaciniais kanalais – nors varžybos buvo organizuojamos labiau ne komerciniais tikslais, patys krepšininkai pastebėjo, kad prieš turnyro startą reklamos lygai buvo per mažai. Kai kurie kalbinti žaidėjai samprotavo, kad turnyrą galbūt reikėtų organizuoti ne Kėdainiuose, nors jo iniciatoriai yra būtent Kėdainių „Nevėžio“ atstovai.

„Bucket Summer League“ organizatoriai įnešė šiek tiek dinamikos trumpindami kėlinius nuo 10 iki 8 minučių, tačiau taikantis į platesnę auditoriją, šie turės rasti dar daugiau būdų, kaip sudominti išrankaus Lietuvos krepšinio žiūrovo akį.

Bet NBA vasaros lygos Las Vegase iniciatorius Warrenas LeGarie 2004-aisiais irgi pradėjo tik nuo šešių NBA komandų, 13 rungtynių ir skrajučių dalijomi nuodėmių miesto gatvėse. Dabar šis oficialų statusą gavęs turnyras beveik dvi savaites renka pilnas arenas ir tapo NBA vasaros krepšinio sostine.

Ambicingų tikslų turi ir „Bucket Summer League“ organizatoriai. Jie neturėjo tokio tvirto LKL ir FIBA užnugario kaip „Hoptrans 3x3“ bet jame dalyvavę krepšininkai neabejoja ilgalaike idėjos sėkme ateityje.

View this post on Instagram

It’s game day! Are you ready? ????

A post shared by Bucket Summer League (@bucket.summerleague) on

Žvelgiant į priekį, planuojamos „Bucket Summer League“ formato korekcijos, didesnis dėmesys žiūrovams, galbūt paankstintos turnyro datos, siekiant pritraukti daugiau laisvųjų agentų, dar glaudesnis svečių iš užsienio pritraukimas tiek aikštėje, tiek už jos ribų ir profesionalėjimas visomis kryptimis.

Viena aišku, kad tiek „Hoptrans 3x3“, tiek „Bucket Summer League“ iniciatyvos ateityje gali išsivystyti į labai įdomius ir tarptautinio pripažinimo sulauksiančius projektus.

„Labai geras turnyras – smagu pasižaisti, nes ilgą laiką buvome be sporto. Taip pat tai gera galimybė pasižaisti su draugais. Ir gerais draugais – su tokiais, su kuriais teko žaisti labai seniai, – , – pasakojo „Synkarb“ gretose žaidęs Stepas Babrauskas. – Viskas gerai suorganizuota, sąlygos geros. Gal norėjosi pertraukos, nes tų rungtynių daug, bet viskas smagu – įspūdžiai tik iš geros pusės.“

„Labai faina pasižaisti, įgauti formą ir pasiruošti sezonui. Kai kam ir parodyti save – gal kažkas žaidžia be kontraktų, o rungtynės transliuojamos. Manau, tai labai naudingas turnyras“, – sakė „Arotena OAKS“ atstovavęs 40-metis Kšištofas Lavrinovičius, kartu su broliu Darjušu stebinęs turnyro dalyvius savo neblėstančia energija.

„Labiausiai man patiko turnyro idėja, atsižvelgiant į visas aplinkybes dėl anksčiau pasibaigusio sezono. Visi buvo labai pasiilgę krepšinio“, – tikino „Komandorų“ įžaidėjas Aistis Pilauskas.

View this post on Instagram

#DAY7 Galutinė turnyrinė lentelė:

A post shared by Bucket Summer League (@bucket.summerleague) on

Pirmosios vasaros lygos Lietuvoje finišas – jau artimiausiomis dienomis. Antradienio vakarą Kėdainių arenoje pusfinalyje susikaus VDU ir „Synkarb“ (18 val.) bei „Arotena OAKS“ ir „Royal Decors“ (20 val.) ekipos. Finalas įvyks trečiadienį 18 val.

„Bucket Summer League“ žaidėjų apklausa:

Geriausių lygos žaidėjų penketas
Arnas Velička 20,9 tšk. (40,5 proc. trit.) | 7 kam. | 6,9 perd. | 25,8 naud.
Mindaugas Lukauskis 12 tšk. | 5,4 kam. | 3,1 perd. | 16,1 naud.
Osvaldas Olisevičius 19,3 tšk. | 5,6 kam. | 3,4 perd. | 20,7 naud.
Ąžuolas Tubelis 16,4 tšk. | 8 kam. | 2,1 per.k. | 1,7 blk. | 21,7 naud.
Arminas Urbutis 13 tšk. (65,9 proc.) | 7,2 kam. | 17,3 naud. | 20,2 min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek