2018 12 04

„Kibirkštis“ neturėjo vargo su „Vilkmerge“

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda „Multigyn“ moterų lygos jungtinio Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionato rungtynėse 83:55 įveikė Ukmergės „Vilkmergės“ ekipą ir grįžta į turnyro lentelių viršų.
Gabija Meškonytė
Gabija Meškonytė / nuotr. Augusto Didžgalvio

Jungtiniame čempionate tai buvo 2 vilniečių pergalė per trejas rungtynes, kuri leido užkopti į turnyro lentelės viršų, o Lietuvos čempionate tai buvo jau šeštoji „Kibirkšties“ komandos pergalė, kuri leidžia nuo artimiausių persekiotojų nutolti net 3 pergalėmis.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komanda iniciatyvą į savo rankas perėmė jau pirmame kėlinyje, kai įgijo 9 taškų persvarą (22:13). Antrame kėlinyje sostinės klubas dar labiau suaktyvino gynybą, leido varžovėms per ketvirtį pelnyti 9 taškus ir susikrovė 20 taškų pranašumą (42:22).

Trečiame rungtynių kėlinyje žaidimas kiek išsilygino, tačiau užtikrinta persvara leido vilnietėms ir toliau dominuoti aikštėje (63:41). Ketvirtame rungtynių kėlinyje „Kibirkšties“ treneris Valdas Gecevičius leido aikštėje pasirodyti visoms krepšininkėms, kurios jau daugiau sprendė stratego iškeltus uždavinius. Visos Vilniaus komandos krepšininkės pelnė taškus, o likus žaisti kelias minutes skirtumas jau siekė 29 taškus.

„Kibirkšties“ komanda varžoves aiškiai pranoko dvitaškių metimų taiklumu. Sostinės krepšininkės dvitaškius metė 62 proc. taiklumu (28/45), o šeimininkės – vos 32 proc. taiklumu (13/40). Vilnietės atliko daugiau nei dvigubai rezultatyvių perdavimu – 24:11.

Sėkmingas rungtynes sužaidė Gabija Meškonytė, kuri sekmadienį buvo pripažinta geriausia 2018 metų Lietuvos jauna krepšininke iki 20 metų amžiaus. Ji per 27 minutes pelnė 18 taškų (4/9 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 1/3 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius.

Morgan Pullins pelnė 15 taškų (7/13 dvitaškiai, 8 atk. kam., 2 blk.), Eglė Zabotkaitė – 11 (4/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Livija Sakevičiūtė – 9 (7 atk. kam., 2 blk.), Dalia Donskichytė – 7 (5 per.), Ieva Šimkutė – 6, Miglė Purlytė – 5, Justina Kraujūnaitė – 4 (5 rez. per.), Agnė Bobinaitė – 3, Urtė Slavinskaitė ir Emilija Grigaliūnaitė po 2, o Justina Miknaitė – 1.

„Vilkmergės“ komandoje Klaudija Serkevičiūtė pelnė 12 taškų, Kourtni Dinae Pery – 10 (10 atk. kam.), o Rasa Knyzaitė, Gabrielė Šulskė ir Patricija Sribikytė po 8.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais šeštadienį Latvijoje, kai Europos krepšinio lygos rungtynėse susitiks su Švedijos klubu „Lulea Basket“.