2015 09 25

Klaipėdos „Neptūnas“ neišsigando turtingojo „Chimki“ – pralaimėjo tik rungtynių pabaigoje

Penktadienį prasidėjo Vlado Garasto taurės turnyras. Klaipėdoje vykstančiame turnyre „Neptūnas“ tik po atkaklios kovos 80:81 (19:19, 10:16, 22:19, 29:27) nusileido Rimo Kurtinaičio treniruojamai „Chimki“ ekipai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai neišsigando Aleksejaus Švedo, Zorano Dragičiaus ir kitų Chimkų pažibų.
Donatas Zavackas
Donatas Zavackas / Algirdo Venskaus nuotr.

Klaipėdos ekipos lyderiu šiose rungtynėse tapo 22 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Donatas Zavackas. Danielis Ewingas ir Simas Galdikas pridėjo po 11 taškų.

„Chimki“ komandoje rezultatyviausias buvo 26 taškus pelnęs Tyrese'as Rice'as.  Iš NBA į Rusiją persikėlęs Aleksejus Švedas pelnė 10 taškų.

„Neptūnas“: Donatas Zavackas – 22 (9 atk. kam.), Danielis Ewingas ir Simas Galdikas – po 11, Mindaugas Girdžiūnas – 9 (4 rez. perd.), Martynas Mažeika – 8, Gilvydas Biruta – 8, Jerai Grantas – 6, Arvydas Šikšnius – 5 tšk.

„Chimki“: Tyrese'as Rice'as – 26 tšk. (5 rez. perd.), Pau Davis – 23, Aleksejus Švedas – 10, Jamesas Augustine'as – 9 tšk.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 19:19. Per antrąjį kėlinį „Chimki“ ekipa įgijo šešių taškų persvarą 35:29. Rezultatyviausias Rimo Kurtinaičio komandoje buvo 11 taškų surinkęs Tyrese'as Rice'as.

Įpusėjus trečiajam kėliniui klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki taško. Likus žaisti kelias minutes trečiajame kėlinyje, „Neptūnas“ net buvo išsiveržęs į priekį, bet „Chimki“ atstatė minimalų pranašumą 54:51.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui G.Biruta dėjimu išlygino rezultatą 65:65. Likus žaisti minutę, svarbų tritaškį pataikė Sergejus Monya – 75:70. Rungtynių pabaigoje geriau sekėsi svečiams ir „Neptūnas“ pralaimėjo.

Vlado Garasto taurės turnyro favorite vadinama Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa. Pastaroji ateinantį Eurolygos sezoną turi daug ambicijų – kalba net apie finalinio ketverto varžybas.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) garbės prezidento, šalies krepšinio legendos Vlado Garasto globojamas turnyras, kuriame dalyvauja Maskvos srities „Chimki“, Kazachstano „Astana“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ bei Klaipėdos „Neptūnas“ vyksta „Švyturio“ arenoje.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmose rungtynėse 101:88 (21:13, 22:24, 36:23, 22:28) nugalėjo Kazachstano „Astana“ ekipą.