Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 10d. 19:01

Komunikacinę „spragą“ užpildęs D.Maskoliūnas: apie šansus jaunimui ir I.Brazdeikio klausimą

Vos prieš mažiau nei savaitę „Barcelona“ klubo trenerių štabo nariu tapęs Darius Maskoliūnas uždarė nemigo naktis kainavusį klausimą ir užtikrintas dėl savo ateities penktadienį atvyko į Palangą, kur rengs stovyklą Lietuvos rinktinės kandidatams.

Treneris dalyvių sąrašą sudarinėjo turėdamas omenyje faktą, jog jokių rimtų išbandymų nacionalinei komandai šią vasarą nebus.

O ir rungtynių neteks daug. D.Maskoliūno vyrai pečius surems su Estija ir Latvija draugiškame turnyre.

Nors ir nedidelės svarbos yra stovykla Palangoje, ji neapsiėjo be neaiškumų krepšinio sirgaliams ir keliems krepšininkams. Jono Mačiulio, Mindaugo Kuzminsko ir Donato Motiejūno pavardžių nebuvo dalyvių sąraše, o ir ne visiems jiems D.Maskoliūnas iškart pranešė apie savo sprendimą.

Lietuvos rinktinės treneris pasakojo svarstęs pakviesti Kanados pilietybę turintį, tačiau Lietuvos piliečiu siekiantį tapti Igną Brazdeikį, priklausantį „New York Knicks“ komandai, tačiau galiausiai nuspręsta jauno gynėjo į sąrašą neįtraukti.

Apie stovyklos tikslus, nepakviestus veteranus ir I.Brazdeikį – D.Maskoliūno pokalbis su žurnalistais.

– Kokiomis nuotaikomis renkatės į stovyklą?

– Nuotaikos puikios, džiaugiuosi, kad Lietuvos krepšinio federacija suteikė galimybę susirinkti, pasitreniruoti, pačiupinėti žaidėjus, kurių dar neturėjome galimybės pačiupinėti. Kaip suprantate, šiuo laikotarpiu mes kaip rinktinė nelabai kam ruošiamės, išskyrus dvejas draugiškas rungtynes, tai tie tikslai tokie pažintiniai, žaidėjų paruošimas klubiniam sezonui. Didelį akcentą dėsime ties fiziniu pasiruošimu, ties traumų prevencija ir, aišku, kiek įmanoma, norėsime įvesti į sistemą, kurią norėsime matyti per langus ir, tikiuosi, atrankoje į 2021-ųjų olimpiadą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

– Tad galima tikėtis, kad jaunimui svarbesnis vaidmuo bus suteiktas ir draugiškose rungtynėse?

– Taip, bet turbūt žinote, kad dėl suprantamų priežasčių nepavyko pamatyti visų jaunų žaidėjų, kuriuos kvietėme. Yra, kaip yra, tokia situacija. Tie žaidėjai, kurie žinom ką sugeba, kuriais tikime ir pasitikime, su jais kaip ir aišku. Noriu pamatyti, kaip jaunimas atrodys, kaip save pristatys nacionalinėje rinktinėje.

– Kodėl nekvietėte kelių senbuvių?

– Šitą klausimą jau kelis kartus atsakiau. Jau galiu patikinti, kad dabar su visais senbuviais esu perkalbėjęs, tą spragą užpildžiau iš karto (juokiasi).

Iš tų senbuvių daugiausiai buvo minimi Jonas Mačiulis ir Mindaugas Kuzminskas. Ką jie sugeba, ką jie gali padėti rinktinei – mes puikiai žinome ir norime pasižiūrėti, kas jų pozicijose gali būti už kelių metų. Situacija leidžia tai daryti.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jonas Mačiulis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jonas Mačiulis

Aš jūsų prašau neieškoti povandeninių srovių. Kalbėjau tiek su Jonu, tiek su Mindaugu, jie viską supranta, čia daugiau išeina, kad jų nėra, o jūs klausiat, kodėl jų nėra, kad išeitų kažkoks susipriešinimas.

Santykiai normalūs, mes puikiai bendraujame. Vėlgi, jie bus žiūrimi, stebimi, ar jie 100 procentų rinktinės nariai? Jokiu būdu, reikia tai užsitarnauti, rodyti rezultatus klubuose. Durys visada atviros, niekas jų neuždarė, niekas jų neišvarė.

– Ar Donatas Motiejūnas irgi toje pačioje lentynoje kaip J.Mačiulis ir M.Kuzminskas?

– Ne. Donatas turėjo žaisti Kinijoje, nežinojome, kad taip susiklostys situacija (D.Motiejūnas paliko Kiniją nepradėjęs sezono atnaujinimo – aut. past.). Mes jį matėme per vasario langą. Man dabar žymiai įdomiau pamatyti, ką gali jaunasis Marekas nei Donatas. Plius, sakau, mes jo net nesvarstėm, nes žinojom, kad jam tęsis sezonas Kinijoje. Čia tik tokios priežastys.

Man dabar žymiai įdomiau pamatyti, ką gali jaunasis Marekas nei Donatas

– Kalbant apie jaunimą, kokia yra Igno Brazdeikio situacija?

– Sunku man pasakyti, sėdėjom su treneriais, galvojome. Smagu būtų jį pamatyti, bet dabar kviestis... Tai reikėjo daryti žymiai anksčiau, nes grįžus iš JAV jam iškart būtų buvęs karantinas.

Nežinome ir situacijos su pilietybe, tai kviesti į ateitį sudėtinga.

Suprantu klausimą ir galvočiau, kad būtų logiška pamatyti, kaip jis atrodo net su perspektyva, kad gaus tą pilietybę, nors nematau, kodėl jis turėtų jos negauti. Kaip jau minėjau, kuo didesnė konkurencija, kuo daugiau žaidėjų iš stiprių lygų, tuo geriau.

„Scanpix“ nuotr./Ignas Brazdeikis
„Scanpix“ nuotr./Ignas Brazdeikis

– Kodėl rinktinėje nėra Gyčio Masiulio ir Roko Giedraičio?

– Gytis nuo birželio žaidė Frankfurte, nemažai turėjo krepšinio, ten baigė čempionatą. Jis nori dirbti pagal individualų planą, kuris kertasi su tuo, ką mes būtume darę čia. Nesudarėme tam kliūčių.

O dėl Roko... Daugiau gal turite kalbėti su pačiu juo. Tai nėra susiję, jis norėjo atvažiuoti, bet nori ir išsitirti tam tikrus dalykus ir skirti laiką tam.

– Ar eisite Joną Mačiulį palaikyti į 3x3 turnyrą?

– Kodėl Joną? Aš gal kitus palaikau (juokiasi).

nuotr. 3x3 čempionatas/Lino Šilkaičio/Jonas Mačiulis
nuotr. 3x3 čempionatas/Lino Šilkaičio/Jonas Mačiulis

– Rinktinės krepšininkas vis tik...

– Taip, rinktinės. Buvęs (juokiasi).

– Seniau kalbėdavote, kad rinktinėje diegsite žalgirietišką sistemą, dabar jau vadinsite ją barseloniška? Gal ir ta sistema keisis?

– Ne, dabar bus žalgibarseloniška. Nežinau, kaip atsakyti į šitą klausimą mandriau, bet diegsime tą sistemą, kuri žinom, kaip veikia ir kaip dirba.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek