2016 10 15

„Lietkabelio“ didvyris: Donato Tarolio metimas su sirena ir vėl išgelbėjo klubą

Šeštadienį LKL rungtynėse Prienuose netrūko intrigos. Panevėžio „Lietkabelis“ tik po pratęsimo 85:75 (16:14, 12:25, 24:19, 19:13, 14:4) nugalėjo Prienų-Birštono „Vytautą“.
Donatas Tarolis
Donatas Tarolis / „Lietkabelio“ nuotr.

„Lietkabelio“ gynėjas Gintaras Leonavičius jau antrajame kėlinyje buvo išvarytas iš aikštelės – pirmajame kėlinyje krepšininkas gavo nesportinę pražangą, o antrajame už kalbas su teisėju gavo techninę pražangą ir turėjo palikti salę.

Prienų klubas tuo pasinaudojo ir buvo gerokai išsiveržęs į priekį, bet „Lietkabelis“ sugrąžino intrigą.

Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietkabelis“ išmetė net 12 tolimų metimų, tačiau pataikė vos vieną (8% taiklumas).

Po susistumdymo trečiojo kėlinio pradžioje diskvalifikacines pražangas užsidirbo „Vytauto“ krepšininkas Saulius Kulvietis bei „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas, taip nebegalėdami pasirodyti aikštelėje.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje pirmavo „Vytautas“, bet metimu su sirena rezultatą išlygino ir pratęsimą išplėšė Donatas Tarolis. Jis pataikė iš po krepšio po netaiklaus Lorenzo Williamso tritaškio.

D.Tarolio metimas Panevėžio klubui padovanojo ir istorinę pergalę Europos taurėje prieš Skopjės MZT klubą iš Makedonijos.

Pratęsimą 14:3 laimėjo svečiai iš Panevėžio.

Kšištofas Lavrinovičius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 25 taškus bei atkovojo 9 kamuolius.

„Vytauto“ vidurio puolėjas Artūras Valeika per pirmąją rungtynių dalį pelnė net 12 taškų, atkovojo 5 atšokusius kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Įdomu ir tai, jog 12 taškų A. Valeika surinko krepšį atakuodamas 100% taiklumu (6/6 dvitašk.).

Penktą pergalę iškovojęs Panevėžio klubas LKL turnyrinėje lentelėje rikiuojasi iškart po „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“.

Prienų klubui tai buvo jau ketvirtas pralaimėjimas.

„Vytautas“: A.Valeika (10 atk. kam.) 17 tšk., V.Lipkevičius (9 atk. kam.) 14 tšk., S.Kulvietis 12 tšk., M.Kupšas 8 tšk.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius (9 atk. kam.) 25 tšk., L.Williamsas (6 rez. perd.) 17 tšk., M.Lukauskis (6 atk. kam.) 12 tšk., Ž.Skučas 8 tšk.