2019 12 03

„Lietkabelis“ – ant bangos: Čempionų lygoje laimėjo jau trečią kartą iš eilės

Keturiais pralaimėjimais FIBA Čempionų lygos sezoną pradėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ (3-4) pirmojo rato pabaigoje atsitiesė. Panevėžiečiai septintojo turo rungtynėse namuose 78:72 (15:14, 14:21, 26:20, 23:17) palaužė Holono „Hapoel“ (3-4) klubą iš Izraelio ir pasiekė jau trečiąją pergalę iš eilės.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / FIBA nuotr.

Po trijų kėlinių rezultatas dar buvo lygus (55:55), bet lemiamame ketvirtyje „Lietkabelis“ iškart griebė jautį už ragų.

Sėkmingai kėlinį pradėję panevėžiečiai susikrovė rekordinę persvarą (66:59), o „Hapoel“ visą laiką vijosi varžovus.

Išlyginti ar persverti rezultatą svečiai galėjo vienoje paskutinių savo atakų, kai po Pauliaus Valinsko klaidos Holono ekipa atsiliko 70:72, o žaisti buvo likę 22 sek.

Visgi puldami suklydo ir Izraelio komandos žaidėjai, o baudų metimus sumetę „Lietkabelio“ žaidėjai įtvirtino sunkią pergalę.

Panevėžio komandą į priekį vedė eilines puikias rungtynes sužaidęs Željko Šakičius. Puolėjas per 28,5 minutės pelnė 22 taškus (4/14 dvit., 2/3 trit., 8/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus. Per jau sužaistas septynerias rungtynes kroatas pelno po 19 taškų, atkovoja po 6,6 kamuolio ir renka po 18,7 naudingumo balo.

Po pirmojo rato „Lietkabelis“ dalinsis ketvirtąja grupės vieta. Kol kas 3 pergales turi tik „Hapoel“, tačiau jas dar gali pavyti Strasbūro SIG ir Ostendės „Filou“ komandos.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 22 (6/17 metimai, 10 atk. kam.), Tomas Dimša 16 (3/7 trit.), Margiris Normantas ir Paulius Valinskas po 11.

„Hapoel“: Marcusas Fosteris 22 (9/17 metimai), Richardas Howellas 15 (13 atk. kam.), Troy'us Caupainas 12 (4/8 trit., 7 rez. perd.).