2017 05 28

„Lietkabelis“ kandžiojosi, tačiau pirmąją pergalę LKL finalo serijoje iškovojo „Žalgiris“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją pergale pradėjo Kauno „Žalgiris“, savo aikštėje Panevėžio „Lietkabelį“ įveikdamas 73:67 (19:17, 18:12, 18:24, 18:14).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ didžiąją rungtynių dalį buvo keliais žingsneliais priekyje, tačiau „Lietkabelis“ kantriai kvėpavo į nugarą, o trečiajame kėlinyje, vedamas Kšištofo Lavrinovičiaus, sugebėjo išsiveržti į priekį.

Vis dėlto Leo Westermanno ir Augusto Limos tandemas bei individualiai sėkmingas Edgaro Ulanovo žaidimas davė atsaką Panevėžio veteranams.

Pauliui Jankūnui tai buvo blankios rungtynės (0/4, 1 taškas), nors kiti trys „Žalgirio“ aukštaūgiai (A.Lima, B.Motumas, A.Kavaliauskas) lengvai draskė „Lietkabelio“ gynybą ir kartu surinko 40 taškų.

„Žalgiris“ pataikė vos 4 tritaškius iš 19 (21 proc.) ir prametė net 10 baudos metimų (15/25), tačiau suklydo tik 7 kartus („Lietkabelis“ – 15).

„Žalgiris“: Augusto Lima 20, Edgaras Ulanovas 14, Brockas Motumas 11, Leo Westermannas 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas 9.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis ir Kšištofas Lavrinovičius po 15, Benas Madgenas 12, Darjušas Lavrinovičius 9.

Reguliariajame sezone komandos buvo susitikusios keturis kartus ir pasidalino po dvi pergales namų arenose.

Fantastišką sezoną žaidžianti Kazio Maksvyčio armija per šį sezoną prieš „Žalgirį“ laimėjo tiek kartų (2), kiek per praėjusius 23-ejus metus kartu sudėjus.

RUNGTYNIŲ EIGA

11:11 – toks rezultatas įpusėjus pirmajam kėliniui degė švieslentėje, ir įspūdingiausia tai, kad Panevėžio ekipai visus 11 taškų pelnė vienas žmogus – Mindaugas Lukauskis.

Netrukus M.Lukauskis pelnė ir 13-ąjį tašką. Tiek veteranas buvo įmetęs pirmose sezono rungtynėse su „Žalgiriu“ rugsėjį, tačiau per kitas tris kartu sudėjus surinko 15.

Tiesa, po įspūdingo solo šou M.Lukauskis ilgam pritilo.

Šarūnas Jasikevičius per pirmąjį ketvirtį panaudojo net 10 žaidėjų. Akivaizdu, jog „Žalgiris“ sieks išvarginti „Lietkabelio“ veteranus, palaikydamas didelį tempą.

Leo Westermannas ir Kevinas Pangosas puikiai pradėjo rungtynes, kartu pelnę 10 taškų. Tačiau strigo Pauliaus Jankūno žaidimas puolime.

Simas Galdikas taip pat lėtai startavo finalo serijoje, per pirmąsias 5 minutes, praleistas aikštelėje, suklydęs net 3 kartus.

„Žalgiris“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 19:17.

Edgaras Ulanovas tapo didžiausiu „Lietkabelio“ galvos skausmu antrojo kėlinio pradžioje. Kazys Maksvytis netgi paprašė minutės pertraukėlės, kad paaiškintų, kaip stabdyti „centruoti“ mėgstantį „Žalgirio“ puolėją.

S.Galdikas ir Kšištofas Lavrinovičius sudegino dvi svečių atakas sužingsniuodami, taigi „Žalgiris“ kiek atsikvėpė – 25:17.

Kai puolimo mechanizmai užstrigo, žaidėjai ėmėsi kovos veiksmų. Stumdydamasis su Žygimantu Skuču P.Jankūnas krito ant žemės, su savimi „nusitraukdamas“ ir varžovą – už tai žalgirietis buvo nubaustas nesportine pražanga (25:20).

M.Lukauskis ilgai išliko vieninteliu „Lietkabelio“ žaidėju, sugebėjusiu pataikyti iš toli (3/3). Likę Panevėžio žaidėjai per pirmąsias 17 minučių prametė visus septynis tritaškius (0/7).

Finalas 67:73 (L) 9/26

Antanas Kavaliauskas tapo „Žalgirio“ vedliu antro kėlinio pabaigoje. Jo dėka kauniečių persvara šoko iki 8 taškų (32:24).

Nieko nuostabaus: A.Kavaliauskas žino, kaip žaisti prieš „Lietkabelį“: reguliariajame sezone prieš „Lietkabelį“ A.Kavaliauskas rinka po 11,0 taško, žaisdamas vos po 12,7 min.

Pirmajame finalo mače dar iki pertraukos A.Kavaliauskas pelnė 8.

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ priekyje 37:29. Šį sezoną šių ekipų tarpusavio rungtynes visuomet laimėdavo komanda, turėjusi persvarą po dviejų kėlinių.

Benas Madgenas pradėjo trečią kėlinį tolimu metimu, o K.Lavrinovičius svečius timptelėjo taip, jog iš „Žalgirio“ persvaros beliko 3 taškai (39:36).

A.Lima rinko taškus, tačiau po Gintaro Leonavičiaus tritaškio rezultatas tapo 45:43, o po Žygimanto Janavičiaus baudos metimo – 48:47.

Dar kelios užstrigusios „Žalgirio“ atakos ir Š.Jasikevičius priverstas prašyti minutės pertraukėlės. K.Lavrinovičius atsidūrė be priežiūros atakos krašte – žvilgtelėjęs žemyn įsitikino, kad neužmynęs linijos, ir tolimu šūviu išvedė svečius į priekį (48:50).

B.Motumas taip pat pataikė iš toli, tačiau Brolis nenustygo vietoje ir šovė dar vieną tritaškį. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ priekyje 55:53.

Ketvirto kėlinio pradžioje K.Maksvytis pasodino abu Brolius ant suolo, į „ketvirtą“ poziciją (aikštėje kartu su S.Galdiku) pastumdamas M.Lukauskį.

„Žalgiris“ tuo pasinaudojo. A.Lima užbaigė ataką „alley-oop“ metimu, o L.Westermannas prisiminė, kad ir jis gali pataikyti iš toli (60:53).

Dar vieną saldainiuką ant lėkštutės A.Limai padėjo L.Westermannas ir „Žalgiris“ pabėgo 64:53. Prancūzui tai buvo 6-as rezultatyvus perdavimas, A.Limai – jau 18-as pelnytas taškas.

„Lietkabelis“ ketvirtajame kėlinyje daugiau nei 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau Panevėžio veteranai sugebėjo dar kartą atsitiesti ir pavojingai priartėti. Po B.Madgeno tritaškio – 70:66.

E.Ulanovas smeigė svarbų dvitaškį likus žaisti 40 sekundžių (73:66) – likusio laiko išsigelbėti „Lietkabeliui“ neužteko.