2017 06 06 /20:31

LKL finale – lemtingas lūžis: Kauno „Žalgiris“ pagaliau panaikino Panevėžio prakeiksmą

Panevėžio „Lietkabelis“ kabinosi iš paskutiniųjų, rodė dantis, tačiau ketvirtą kartą šį sezoną apginti namų sienų nesugebėjo. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 72:59 (17:23, 23:14, 24:15, 8:7) laimėjo ketvirtąsias LKL finalo serijos rungtynes svečiuose ir žengė nepaprastai tvirtą žingsnį link devynioliktojo čempionų titulo.
Simas Galdikas ir Paulius Jankūnas
LKL finalas:„Lietkabelis“ - „Žalgiris“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių kauniečiai pirmauja 3-1, o tai reiškia, kad naujasis šalies čempionas gali paaiškėti jau penktadienį, kai Kauno „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamas penktasis mačas.

Ketvirtadienį Panevėžys ir toliau mušė lankomumo pasiekimus. Dvikovą stebėjo 7013 žiūrovų – tai visų laikų „Cido“ arenos rekordas. Tačiau iki šio mačo savoje aikštėje „Žalgiriui“ taip ir nenusileidę panevėžiečiai, šįsyk buvo priversti nuleisti galvas.

„Lietkabelis“ puikiai pradėjo rungtynes ir tvirtai pirmavo visą pirmą kėlinį. Per pirmas dešimt minučių šeimininkai pataikė net penkis tritaškius, o po Donato Tarolio dėjimo iš viršaus panevėžiečiai buvo įgiję net 8 taškų pranašumą.

Iniciatyvą K.Maksvyčio vyrai išsaugojo ir po pertraukėlės, tačiau įpusėjus antram kėliniui, prabilo žalgiriečių tolimoji artilerija. Brockas Motumas, Artūras Milaknis ir Lukas Lekavičius tritaškiais galiausiai rungtynių svarstykles pakreipė svečių naudai.

Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiams dar buvo pavykę susigrąžinti pranašumą, bet tuomet nuostabų šou surengė Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ gynėjas puikiai tiek pats atakavo iš toli, tiek labai sumaniai kūrė progas savo komandos draugams ir kauniečiai labai greitai susikūrė dviženklę persvarą ir lemtingai atitrūko.

Šiame mače kauniečiai padarė net 19 klaidų, tačiau „Lietkabelis“ tuo pasinaudoti nesugebėjo – kamuolys iš šeimininkų rankų krito lygiai taip pat dažnai (19).

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Mindaugas Lukauskis 14 (4 per. kam.), Darjušas Lavrinovičius 9, Žygimantas Skučas ir Lorenzo Williamsas po 5.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius (8 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 16, Paulius Jankūnas 10 (6 kld.), Edgaras Ulanovas 7, Augusto Lima (3 blk.) ir Artūras Milaknis po 6.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Prie titulo priartėjęs Šaras: apie raktą į pergalę, reakciją bankomate ir panevėžiečių pašaipas

Savo tvirtovėje kapituliavęs K.Maksvytis: „Šis pralaimėjimas – kertinis“

Panevėžyje didvyriu tapęs L.Lekavičius: „Pirmose dvikovose viską pramečiau, dabar – viską pataikiau“

Įkando „Žalgiriui“: per žalgiriečių pristatymą Panevėžyje – „Pelenės“ hitas

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 59:72 (23:17, 14:23, 15:24, 7:8).

40 min. Į lemiamą šturmą panevėžiečiai taip ir nepakilo bei patyrė prieš „Žalgirį“ pirmą pralaimėjimą namuose šį sezoną.

36 min. Paulius Jankūnas pataikė nepaprastai svarbų tritaškį. Skirtumas vėl dviženklis (69:59). Dar du taškus pridėjo Brockas Motumas.

35 min. Mindaugas Lukauskis pataikė puikų tolimą metimą per „Žalgirio“ kapitoną Paulių Jankūną. Panevėžiečiai bandė kilti į lemiamą šturmą – 59:66.

34 min. Edgaras Ulanovas ir Kšištofas Lavrinovičius apsikeitė taikliais metimais. Kauniečiai išlaikė dviženklę persvarą (66:56).

33 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje taškus sunkiai rinko abi komandos.

31 min. Kšištofas Lavrinovičius pataikė sunkų metimą per iškeltas Augusto Limos rankas (54:64).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 52:64 (23:17, 14:23, 15:24).

30 min. Kėlinio pabaigoje panevėžiečiams pavyko kiek aptirpdyti atsilikimą, bet „Žalgiris“ jau tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose.

27 min. Leo Westermannas pelnė tik pirmuosius savo taškus, bet žalgiriečiai persvarą ir vėl padidino iki rekordinės (63:48).

26 min. Augusto Lima įkrovė iš viršaus. Kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (55:44). Darjušas Lavrinovičius gavo techninę pražangą. Po Luko Lekavičiaus taiklios baudos ir nepaprastai sunkaus tolimo metimo – 58:44.

25 min. Brockas Motumas pataikė iš toli. Rekordinis svečių pranašumas – 51:44.

24 min. Lukas Lekavičius toliau demonstravo ypač puikų žaidimą, tiek vadovaudamas komandai, tiek atakuodamas. „Žalgiris“ vėl priekyje – 48:44.

23 min. „Lietkabelio“ gretose antrąją rungtynių pusę puikiai pradėjo Žygimantas Skučas. Iš pradžių aukštaūgis pataikė tritaškį, po to pelnė du taškus ir panevėžiečiai vėl susigrąžino pranašumą, bet surengti didesnio spurto čempionai neleido.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 37:40 (23:17, 14:23).

20 min. Lukas Lekavičius iš toli pataikė antrą kartą iš eilės.

19 min. Lukas Lekavičius pataikė iš toli. Pirmą kartą „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 35:34.

18 min. Komiška situacija. „Lietkabelis“ po minutės pertraukėlės pradėjo ataką šešiais krepšininkais ir iš karto gavo techninę pražangą.

17 min. Penki „Žalgirio“ taškai paeiliui. Iš pradžių Augusto Lima iš po krepšio, o vėliau Artūras Milaknis – iš toli. Panevėžiečių pranašumas aptirpo iki dviejų taškų – 34:32.

16 min. Kšištofas Lavrinovičius įmetė dar vieną labai sunkų metimą, o Kevinas Pangosas dar užsidirbo ir pražangą prieš Žygimantą Skučą.

15 min. Šarūnui Jasikevičiui vėl teko griebtis už galvos – iš toli dar vieną tolimą metimą pataikė Kšištofas Lavrinovičius.

14 min. Po Luko Lekavičiaus perdavimo Paulius Jankūnas pataikė iš po krepšio – 22:27. Netrukus Brockas Motumas tritaškiu pelnė devintą savo tašką (25:27).

12 min. Artūras Milaknis visiškai laisvas pataikė iš toli. „Žalgiris“ artėja – 20:25.

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 23:17.

9 min. Brockas Motumas pelnė dar du taškus, bet „Lietkabelis“ į tai atsakė Darjušo Lavrinovičiaus tritaškiu. Broliai pirmajame kėlinyje – sunkiai sustabdomi.

8 min. Kšištofas Lavrinovičius pataikė iš toli, kitoje aikštės pusėje baudas sumetė Brockas Motumas. „Lietkabelis“ priekyje – 18:14.

6 min. Lukas Lekavičius sėkmingai pakilo nuo suolo – gynėjo metimas iš vidutinio nuotolio. Visgi kauniečiai ir toliau atsiliekančių vaidmenyje (10:14).

5 min. Kauniečiai ir toliau strigo puolime, tad šeimininkai persvarą išsaugojo – 11:7.

3 min. Pirmuosius taškus čempionai pelnė tik sužaidus tris minutes. Iš toli pataikė Kevinas Pangosas, bet kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė Benas Madgenas, o po akimirkos greitą ataką užbaigė ir Mindaugas Lukauskis. Įkvepianti „Lietkabelio“ pradžia – 8:3.

1 min. Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo šeimininkai. Veteranas Mindaugas Lukauskis gavo akimirką laisvės ir sėkmingai švystelėjo iš toli – 3:0.