2017 01 21

LKL: „Lietkabelis“ namuose įveikė nukraujavusius „Šiaulius“

Penkioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Namuose rungtyniavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai 75:62 (21:15, 21:16, 15:12, 18:19) įveikė turnyro lentelės dugne esantį „Šiaulių“ klubą, kuriam tai buvo jau aštuonioliktoji nesėkmė sezone.
LKL rungtynės: Klaipėdos „Neptūnas“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėję aikštelės šeimininkai įpusėjus ketvirčiui turėjo dviejų taškų persvarą (11:9). Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Lietkabelis“ pirmavo 8 taškais, tačiau iki kėlinio pabaigos „Šiauliai“ savąjį deficitą šiek tiek sumažino (21:15).

Nutolo. Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui panevėžiečiai šoktelėjo į priekį ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą (28:18). Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes „Lietkabelis“ padidino skirtumą iki rekordinės 17 taškų ribos (38:21). Prieš ilgąją pertrauką šiauliečiai turėjo 11 taškų deficitą (42:31).

Atkovoti kamuoliai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietkabelis“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių – panevėžiečiai sugriebė 20 kamuolių, o „Šiauliai“ vos 13. Tiesa, svečiai po puolime atkovotų kamuolių nepelnė nei vieno taško.

Rezultatyvūs perdavimai. ƒ„Lietkabelis“ pirmojoje rungtynių dalyje geriau dalinosi kamuoliu – atliko keturiais daugiau rezultatyvių perdavimų nei šiauliečiai (12 prieš 8 rez. perd.).

Taiklumas. „Šiauliai“ per pirmus du kėlinius gana prastai atakavo krepšį – iš dviejų taškų zonos pataikė 35% metimų, o iš tolimos distancijos atakavo 30% taiklumu.

Baudos aikštelė. „Lietkabelio“ dominavimą po krepšiu atspindėjo ir pelnyti taškai iš baudos aikštelės – panevėžiečiai pelnė 22 taškus, o svečiai įmetė viso labo 10 taškų.

Nepaleido. Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ neleido panevėžiečiams nutolti ir įpusėjus ketvirčiui turėjo tą patį 11 taškų deficitą (46:35). Kėlinį penkiais taškais užbaigęs „Lietkabelis“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo 14 taškų persvarą (57:43).

Finišas. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai priartėjo iki aštuonių taškų (61:53), tačiau pasinaudodami Dariaus Gvezdausko technine pražanga aikštelės šeimininkai greitai atstatė dviženklį pranašumą (64:53). Per likusias minutes „Lietkabelis“ išsaugojo solidžią persvarą ir šventė pergalę (75:62).

„Lietkabelis“: Simas Galdikas 14, Žygimantas Skučas (7 atk. kam.) ir Benas Madgenas po 13, Lorenzo Williamsas 11, Kšištofas Lavrinovičius 9.

„Šiauliai“: Martynas Echodas 18 (9 atk. kam.), Tomas Lekūnas 12, Darius Gvezdauskas ir Vladislavas Koreniukas (6 atk. kam.) 9.