2017 11 19

Krepšinio chaosas Panevėžyje: „Žalgiris“ nukovė „Lietkabelį“ ir tapo LKL lyderiu

Kauno „Žalgiris“ Panevėžyje 70:66 (14:16, 18:13, 19:20, 19:17) nugalėjo „Lietkabelį“ ir gali vadintis vienvaldžiu LKL lyderiu. „Cido“ arenoje vyravo chaotiškas krepšinis ir net įspūdingas Ado Juškevičiaus tritaškių šou neišgelbėjo šeimininkų. Panevėžiečiams tai buvo pirmasis pralaimėjimas šį sezoną namų arenoje, o „Žalgiris“ iškovojo jau devintą pergalę iš eilės.
Kevinas Pangosas ir Adas Juškevičius
Kevinas Pangosas ir Adas Juškevičius / Karolio Kavolėlio nuotr.

Abi komandos tikrai nedemonstravo gražaus krepšinio, tačiau permaininga kova patiko gausiai užpildytai „Cido“ arenai. Iškalbingas faktas, kad visų rungtynių metu nė viena komanda nepirmavo didesniu nei 8 taškų skirtumu.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirį“ į pergalę vedė komandos kapitonas Paulius Jankūnas. „Žalgirietis“ dažniausiai rezultatyviau žaidžia Eurolygoje, tačiau šįkart dominavo ir LKL – buvo rezultatyviausias su 17 taškų.

„Lietkabelį“ pražudė net 20 padarytų klaidų. „Žalgiris“ suklydo 7 kartus.

Panevėžio klubą gelbėjo tik tritaškiai, kurių jie pataikė 10. Aštuonis iš jų pataikė Adas Juškevičius ir Žanis Peineris. Jie buvo rezultatyviausi „Lietkabelio“ ekipoje – A.Juškevičius surinko 16, o latvis – 17 taškų.

Šiose rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ nepadėjo Axelis Toupane'as, kuris rungtynėse su „Baskonia“ patyrė mikrotraumą.

Vienuoliktą pergalę iškovojęs Kauno klubas yra vienvaldis čempionato lyderis. Antrą pralaimėjimą patyręs „Lietkabelis“ rikiuojasi antras.

Trečioje vietoje su 9 pergalėmis yra Klaipėdos „Neptūnas“, kuris 81:76 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Pirmoje akistatoje Kaune „Žalgiris“ 92:90 nugalėjo „Lietkabelį“.

Kauniečiai vienintelį sezono LKL pralaimėjimą patyrė rugsėjo 28-ąją, kai nusileido „Neptūnui“.

Dėl pasaulio čempionato atrankos rungtynių LKL bus padaryta savaitės pertrauka, tačiau Kauno „Žalgirio“ ketvirtadienį laukia Eurolygos akistata su Stambulo „Anadolu Efes“.

„Lietkabelis“: Ž.Peineris 17, A.Juškevičius 16, V.Čepukaitis 8, D.Lavrinovičius ir Ž.Skučas po 6, G.Taltonas ir L.Aukštikalnis po 4, S.Jasaitis 3, G.Leonavičius 2.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, V.Micičius 10, D.Bostas 8, K.Pangosas ir A.Milaknis po 7, A.Kavaliauskas, A.White'as ir B.Daviesas po 6, P.Valinskas 3.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 66:70

40 min. Rungtynių pabaigoje tęsėsi tritaškių šou, tačiau „Žalgiris“ išsaugojo pranašumą. „Lietkabelis“ paskutinėje atakoje priėmė abejotiną sprendimą neprasižengti.

36 min. „Žalgiris“ įgijo rekordinę 8 taškų persvarą – 64:58.

35 min. A.Juškevičius pataikė jau ketvirtą tritaškį – 58:60.

34 min. Svarbiausiu metu „Žalgirį“ į priekį vedė P.Jankūnas – 60:55.

32 min. Ž.Peineris pataikė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą – 55:55.

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 49:51

30 min. Po chaotiškos kėlinio pabaigos kauniečiai turėjo tik dviejų taškų pranašumą.

27 min. Po sėkmingos V.Micičiaus atkarpos ir D.Bosto tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 48:42.

25 min. Dar vienas Ado tritaškis ir šeimininkai atitolo, bet iš toli pataikė ir K.Pangosas – 42:41.

24 min. A.Juškevičius per varžovo rankas smeigė tolimą metimą ir išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 39:36.

23 min. S.Jasaitis pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 34:34.

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 29:32

20 min. Kėlinys baigėsi su tiksliu A.Milaknio tritaškiu ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo trimis taškais.

19 min. Techninė pražanga Šarūnui Jasikevičiui. „Žalgirio“ treneris jau ilgai jos prašėsi savo aštriais komentarais.

18 min. Ž.Skučas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą – 27:27.

16 min. Pagaliau. L.Aukštikalnis pataikė tritaškį ir pradžiugino tribūnas – 21:25.

14 min. A.White'o dėjimas tildė vietos sirgalius. „Lietkabelis“ pro šalį svaidė tritaškius ir „Žalgiris“ tolo – 23:18.

13 min. Po D.Bosto tritaškio Kauno klubas pirmą kartą išsiveržė į priekį – 19:18.

Pirmasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 16:14

10 min. D.Bostas, išėjęs į aikštę, iškart pelnė taškus gražiu reidu. A.White'as sumažino skirtumą iki 2 taškų.

7 min. Panevėžiečiai pradėjo klysti ir „Žalgiris“ mažino skirtumą 14:10.

5 min. P.Jankūnas baudos metimais pelnė dar du taškus, o V.Čepukaitis drebino areną dėjimu. Kitoje aikštės pusėje pasižymėjo B.Daviesas – 10:6.

2 min. P.Jankūnas pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus, tačiau Ž.Peineris pataikė su pražanga – 8:2.

1 min. Panevėžiečių džiaugsmui šeimininkai rungtynes pradėjo spurtu 5:0.

Startiniai penketai

„Lietkabelis“: A.Juškevičius, L.Williamsas, Ž.Peineris, S.Jasaitis, V.Čepukaitis.

„Žalgiris“: B.Daviesas, P.Jankūnas, P.Valinskas, E.Ulanovas, K.Pangosas.