2018 04 17

LMKL finale iniciatyvą perėmė „Hoptrans-Sirenos“

Manto Šerniaus treniruojamos Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ iškovojo antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje. Garliaviškės namuose 80:77 (18:22, 24:19, 19:16, 19:20) nugalėjo Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkes ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja rezultatu 2:1.
Livija Sakevičiūtė
Livija Sakevičiūtė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ketvirtasis, ir galbūt lemiamas, LMKL finalo serijos mačas penktadienį bus žaidžiamas sostinėje.

Rungtynių pradžia abiems komandoms klostėsi apylygiai, tačiau „Hoptrans-Sirenoms“ teko kiek vytis varžoves – 7:9. Įpusėjus ketvirčiui tritaškį smeigė Arina Bilotserkivska (10:12), tačiau varžovės taip pat šovė į priekį – 17:10. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, garliaviškės sumažino atsilikimą iki 3 taškų (16:19), o netrukus Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė deficitą sumažino iki minimalaus – 18:19. Po pirmojo ketvirčio šeimininkės atsilikinėjo – 18:22.

Antrąjį kėlinį 3 taškais pradėjo Ieva Šimkutė ir vėl sumažino deficitą iki minimumo – 21:22. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, „Hoptrans-Sirenos“ rezultatą išlygino – 25:25. Nei vienai iš komandų ženkliai pabėgti į priekį nepavyko, tačiau garliaviškės varžoves vis vijosi – 31:32. Po ilgos pertraukos į priekį „Hoptrans-Sirenas“ pavyko išvesti I.Šimkutei – 33:32. Pirmaujanti komanda ketvirčio pabaigoje keitėsi kelis kartus, o kelinį tolimu metimu paskutinę sekundę baigė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir išvedė „Hoptrans-Sirenas“ į priekį – 42:41.

Po didžiosios pertraukos ir toliau intriga niekur nedingo, o sužaidus beveik 3 minutes, rezultatas buvo lygus – 46:46. Netrukus 6 taškais atsakė „Hoptrans-Sirenos“ ir kiek pabėgo į priekį – 52:46. Netrukus šeimininkių persvara ir dar labiau šoktelėjo – 57:49. Likus žaisti minutę garliaviškių persvara siekė 7 taškus (61:54), o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 4 taškai – 61:57.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau kova vyko taškas į tašką, tačiau žingsneliu priekyje buvo „Hoptrans-Sirenos“ – 67:62. Tačiau atsipalaiduoti garliaviškėms dar buvo anksti, nes sėkmingas atakas surengusios vilnietės rezultatą sumažino iki minimalaus – 67:66. Likus žaisti 3 minutes, šeimininkėms ir vėl pavyko atitrūkti (72:66), tačiau likus pusantros minutės, komandas vėl skyrė vos taškas – 72:71. Į priekį garliaviškes vedė Livija Sakevičiūtė ir A.Bilotserkivska (76:71), o per likusias pusę minutės „Hoptrans-Sirenos“ pergalės jau neatidavė – 77:80.

„Hoptrans-Sirenos“: Arina Bilotserkivska 14 (5 atk. kam.), Ieva Šimkutė 14 (8 atk. kam.), Rasa Knyzaitė 11, Livija Sakevičiūtė 10.

„Kibirkštis“: Laurita Jurčiūtė 25, Gabija Meškonytė 16, Shenita Landry 11 (6 atk. kam.).