2017 03 05 /16:17

LMKL žvaigždžių diena: įspūdingai atsitiesusi „Sūduva“ laimėjo taurės finalo dramą

Marijampolės „Sūduva“ naujojoje Jonavos arenoje į viršų kėlė pirmąjį sezono trofėjų – Rimvydo Samulėno auklėtinės Moterų taurės finale 76:68 (18:25, 15:19, 26:20, 17:4) pranoko Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą.
LMKL Žvaigždžių diena 2017
LMKL Žvaigždžių diena 2017 / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nugalėtojoms atiteko 7000 eurų piniginis prizas, o už antrąją vietą „Kibirkštis“ buvo apdovanota 3000 eurų čekiu. Naudingiausia finalo žaidėja tapo „Sūduvos“ gynėja Rita Milieškienė.

Šiame susitikime Vilniaus klubas turėjo verstis be vienos iš komandos lyderių Vitos Kuktienės.

Rungtynes aktyviai pradėjo abi komandos, tačiau įpusėjus ketvirčiui „Sūduva“ turėjo 4 taškų pranašumą – 10:6. Įspūdingai pirmajame kėlinyje rungtyniavo Laura Svarytė, kurios po krepšiais nepavyko sustabdyti „Kibirkščiai“. Nepaisant to, vilnietės neleido Marijampolės komandai pabėgti į priekį ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, vilnietės rezultatą persvėrė – 19:18. Per likusį laiką vilnietės surengė spurtą 6:0 ir dar labiau padidino savo pranašumą – 25:18.

Antrajame kėlinyje ir toliau „Sūduvos“ puolimas buvo supančiotas, o vilnietės bėgo į priekį ir susikrovė dviženklį pranašumą – 30:18. Po ilgos pertraukos R.Milieškienė dvitaškiu iš po krepšio sumažino „Sūduvos“ deficitą iki vienženklio – 24:32. Kėlinio pabaigoje vilnietės tiksliai atakavo iš toli, o tai leido joms išlaikyti saugų atotrūkį – 40:29. Prieš antrąją mačo dalį „Kibirkštis“ išlaikė dviženklį pranašumą – 44:33.

Po didžiosios pertraukos ir toliau žaidimo tempą kontroliavo „Kibirkštis“ ir neleido marijampolietėms priartėti – 56:43. Nors „Sūduvai“ pavykdavo sumažinti atsilikimą iki vienženklio deficito, tačiau vilnietės atsakydavo sėkmingomis atakomis ir pranašumą susigrąžindavo – 61:51. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, marijampolietės priartėjo iki 7 taškų atžymos – 56:63. Prieš lemiamą ketvirtį „Kibirkšties“ pranašumas ištirpo iki 5 taškų ir visa intriga liko lemiamam kėliniui – 64:59.

Paskutinį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Neringa Skadaitė ir „Sūduva“ nenumaldomai artėjo prie vilniečių – 61:64. Sužaidus 3 minutes, marijampolietės sumažino atsilikimą iki minimumo (65:66), o Jurgita Štreimikytė-Virbickienė buvo priversta paprašyti minutės pertraukėlės. Netrukus L.Svarytė į priekį išvedė visas rungtynes atsilikinėjusias marijampolietes – 67:66.

Ketvirčio pabaigoje iniciatyva visiškai priklausė „Sūduvai“, o R.Milieškienė didino savo ekipos pranašumą – 73:68. Per paskutines minutes „Kibirkštis“ nebeatsitiesė, o „Sūduva“ džiaugėsi pirmu sezono titulu – 76:68.

„Sūduva“: Rita Milieškienė 26, Laura Svarytė 21, Kateryna Dobrikova 9.

„Kibirkštis“: Laurita Jurčiūtė 19, Gabija Meškonyte 14, Eglė Šniokaitė ir Laura Juškaitė po 11.

Įdomiame ir intriguojančiame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) tritaškių konkurse triumfavo Marijampolės „Sūduvos“ įžaidėja Greta Tamašauskaitė.

Prieš pat šventę paaiškėjo, kad nei Moterų taurės finale, nei tritaškių konkurse dėl šeimyninių aplinkybių nedalyvaus Vilniaus „Kibirkšties“ puolėja Vita Kuktienė, kurią pakeitė Agnė Bobinaitė.

Pirmajame etape geriausiai sekėsi Agnei Černeckytei ir Gretai Tamašauskaitei, kurios surinko po 17 taškų. Pusfinalyje 21-ąjį gimtadienį švenčianti A.Černeckytė per plauką liko nuo lemiamos serijos, į kurią pateko G.Tamašauskaitė ir baltarusė V.Ziuzkova, sumetusios po 15 taškų.

Finale pirmoji metė G.Tamašauskaitė, kuri savo seriją pradėjo prastokai, bet vėliau įsibėgėjo ir vienas po kito metimai skriejo į tikslą. Iš viso ji surinko 18 taškų. LMKL čempionų atstovė, norėdama laimėti titulą, turėjo pademonstruoti geriausią vakaro pasirodymą, bet jai to padaryti nepavyko – 14 taškų, todėl triumfavo G.Tamašauskaitė.