2016 10 10

LSKL: nutrūko įspūdinga VDU ekipos pergalių serija

Pirmąsias 2016-2017 metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato rungtynes žaidę čempionų titulus ginantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai patyrė antausį Kaune. Juos rezultatu 93:74 (27:20, 21:18, 24:19, 21:17) įveikė savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai.
VDU krepšininkai pralaimėjo
VDU krepšininkai pralaimėjo / LSKL nuotr.

Tai KTU ekipai buvo antroji pergalė iš tiek pat galimų.

VDU komanda iki šių rungtynių, įskaitant praėjusį LSKL sezoną, SELL žaidynes ir vasarą Kroatijoje vykusias Europos universitetų žaidynes (tapo čempionais) nebuvo pralaimėję net 31 rungtynių iš eilės.

KTU rungtynes pradėjo galingai nusiteikę ir trūktelėjo į priekį – 6:0, 11:2. VDU pabudo ir sugebėjo ne tik pasivyti, bet ir persverti rezultatą – 18:16, tačiau čempionai priekyje buvo vos keliasdešimt sekundžių.

KTU pirmąjį kėlinį laimėjo 27:20, o prieš didžiąją pertrauką susikrovė dviženklį skirtumą – 48:38.

VDU ekipai trečiajame kėlinyje buvo pavykę šiek tiek priartėti – 50:57, tačiau netrukus komandas jau skyrė 15-17 taškų. Ketvirtojo kėlinio viduryje VDU kilo į lemiamą šturmą, priartėjo iki 6 taškų – 70:76, tačiau aikštės šeimininkai nepasimetė bei greitai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (87:71) bei užtikrintai baigė rungtynes.

KTU gretose geriausiai sekėsi 21 tašką (8 atk. kam.) pelniusiam Gintautui Kybartui, 19 taškų (9 atk. kam.) surinko Matas Edgaras Staniukaitis, po 16 – Matas Ragauskas ir Aidas Kavaliauskas (7 atk. kam.), 11 – Julius Kigas.

VDU komandai Paulius Vaitekūnas pelnė 13 taškų, Rytis Juknevičius (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Marijus Užupis – po 11 tšk., po 10 – Rokas Stankevičius ir Matas Jogėla.

KTU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 47:35.

„Labai blogai žaidėme, nesisekė pataikyti į krepšį, o varžovams atvirkščiai – viskas sekėsi. Tada pradėjome nervintis, skubėti ir nebepavijome varžovų. Vienas iš teisėjų taip pat prisidėjo prie mūsų susierzinimo. Gaila, kad nutrūko mūsų įspūdinga nepralaimėtų rungtynių serija. Nors mūsų šiųmetė komanda nėra tokia galinga, kaip pernai, tačiau bandysime kabintis. Tai tik pirmosios mūsų 2016-2017 metų LSKL sezono rungtynės. Rankų tikrai nenuleidžiame“, – pabrėžė VDU ekipos treneris Arūnas Juknevičius.

Tai, kad pavyko nutraukti įspūdingą VDU ekipos pergalių seriją ir taip įsirašyti į istoriją, džiaugėsi KTU treneris Vytautas Pliauga.

„Dar prieš rungtynes kalbėjome, kad seniai tarp VDU ir KTU buvo labai įnirtinga kova. Norėjosi įrodyti, kad mes esame ne ką prastesni ir tai padaryti mums pavyko. Pergalę lėmė didžiulis noras, kovingumas ir puiki komandinė dvasia. Laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių, gerai dalijomės kamuoliu, drąsiai atakavome nuo tritaškio linijos ir tai pasiteisino. Iškovojome dvi pergales iš tiek pat galimų ir nežadame sustoti“, – gerai nusiteikęs kalbėjo KTU treneris.

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai iškovojo antrąją iš eilės pergalę. Šįkart Osvaldo Kurausko ir Mindaugo Stačio treniruojami klaipėdiečiai namuose rezultatu 86:69 (26:15, 16:23, 21:14, 23:17) nugalėjo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovus.

Pirmąjį LSKL čempionato turą dėl žaidėjus užklupusio gripo praleidę LCC tarptautinio universiteto (LCC) atstovai jau atsigavo ir tai įrodė aikštėje – klaipėdiečiai išvykos rungtynėse net 106:89 (36:18, 20:24, 24:24, 26:23) parklupdė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ekipą.

Pirmąja 2016-2017 metų LSKL sezono pergale džiaugėsi ir Šiaulių universiteto (ŠU) atstovai. Roberto Giedraičio auklėtiniai svečiuose 78:64 (15:17, 18:12, 22:15, 23:20) nugalėjo Kauno kolegijos (KK) ekipą.