2017 04 19

Marijampolė švenčia: „Sūduva“ pirmą kartą istorijoje tapo LMKL čempione

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis tapo Rimvydo Samulėno treniruojama „Sūduva“. Marijampolietės penktosiose finalo serijos rungtynėse 70:54 (19:13, 16:16, 20:11, 15:14) nugalėjo titulą gynusias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir laimėjusios finalo seriją rezultatu 3:2 pasipuošė aukso medaliais.
„Sūduva“ tapo LMKL čempione
„Sūduva“ tapo LMKL čempione / Sūduvos klubo nuotr.

Nuo pirmųjų minučių ant parketo virė atkakli kova, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 7:7. Kėlinio pabaigoje į priekį kiek pabėgo šeimininkės ir susikrovė 5 taškų pranašumą – 14:9. „Hoptrans-Sirenoms“ per paskutines kėlinio minutes deficito panaikinti nepavyko, o prieš antrąjį kėlinį LMKL čempionės vijosi varžoves – 13:19.

Garliaviškės antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 5:0 ir sumažinusios atsilikimą iki minimumo privertė Rimvydą Samulėną nedelsiant prašyti minutės pertraukėlės – 18:19. Netrukus „Sūduva“ ir vėl kiek atitrūko (30:22) ir minutės pertraukėlės jau prašė „Hoptrans-Sirenų“ strategas Linas Šalkus. Marijampolietės antroje kėlinio pusėje išlaikė dviženklę persvarą (35:25), tačiau 4 viešnių taškai leido prieš antrąją mačo dalį priartėti – 29:35.

Po didžiosios pertraukos Lauros Svarytės vedama „Sūduva“ ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 39:29. Šeimininkės ir toliau tolo į priekį, o „Hoptrans-Sirenos“ sunkiai rinko taškus – 46:31. Vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė, o šeimininkės išlaikė užtikrintą pranašumą – 51:34. Prieš lemiamą ketvirtį garliaviškės labiau nepriartėjo, o marijampolietės atsargoje turėjo net 15 taškų persvarą – 55:40.

Paskutinį ketvirtį 6:4 atkarpa pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir kiek sumažino atsilikimą – 46:59. Tačiau „Sūduva“ nebuvo linkusi pergalės atiduoti ir spurtavusi 5:0 atstatė saugų atotrūkį – 64:46. Iki kėlinio pabaigos „Sūduva“ rungtyniavo lyg ant sparnų ir jokių šansų varžovėms nebepaliko – 70:54.

„Sūduva“: Laura Svarytė 19 (9 atk. kam.), Kateryna Dobrikova 16, Rita Milieškienė 10 (10 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenos“: Gabrielė Gutkauskaitė 10, Volha Ziuzkova 8 (5 atk. kam.), Akvilė Baronėnaitė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 7.