Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 03 24

Moterų krepšinio Lietuvoje vien legionierių apvalumai neišgelbės

„Visi su moterų krepšiniu susiję žmonės turėtų atsakingiau pasižiūrėti į šį darbą ir nesakyti, kad moterų krepšinis yra niekam neįdomus“, – įsitikinusi Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) direktorė Audra Ginelevičienė. Moterų krepšinis pastaruoju metu sumirgėjo šalies žiniasklaidoje. Tiesa, ne dėl atkaklių rungtynių, bet „Šiaulių“ legionierės Deja Nicole Mattox, kuri buvo aktyvi ne tik aikštėje, bet ir socialiniuose tinkluose.
Deja Mattox
Deja Mattox / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Trečiadienį „Šiaulių“ krepšininkės antrą kartą 73:76 nusileido Vilniaus „Kibirkšties“ ekipai ir pasirodymą baigė jau ketvirtfinalyje.

Lietuvoje išgarsėjusi amerikietė D.Mattox per 37 minutes pelnė 11 taškų ir Šiaulių ekipos neišgelbėjo. Kitą sezoną krepšininkė Lietuvos moterų krepšinio mylėtojų greičiausiai nebedžiugins ir karjerą tęs svetur.

Tiesa, ji spėjo Šiauliuose užfiksuoti lankomumo rekordą, kai į komandos rungtynes susirinko 100 žiūrovų. Paprastai jas stebi dvigubai mažiau smalsuolių.

LMKL vadovė A.Ginelevičienė džiaugiasi visomis priežastimis, dėl kurių žmonės apsilanko arenose: „Aišku, moters siluetas traukia... Yra ir tokių būdų populiarinti krepšiniui.“

Prieš mėnesį Lietuvos moterų krepšinio rinktinė patyrė fiasko, kai nepateko į 2017 metų Europos čempionatą. Dar praėjusiais metais krepšininkės atkreipė dėmesį, kai Europos pirmenybių ketvirtfinalyje 66:68 per plauką nusileido baltarusėms ir liko aštuntos.

Prieš pusę metų jos Europoje galėjo būti ketvirtos, o dabar jau kalbame apie krizę.

„Tada jos galėjo būti ketvirtos, o po pusės metų jau kalbame apie krizę“, – konstatavo A.Ginelevičienė.

Anot LMKL vadovės, vyriausiasis treneris Rimvydas Samulėnas ir jo asistentai Alfredas Vainauskas ir Remigijus Bardauskas ne iki galo išnaudojo talentingą Lietuvos rinktinės branduolį.

„Sezono metu jos dėl naujos FIBA varžybų sistemos turėjo daryti pertraukas, kad skirtų laiko rinktinės pasirengimui. Mūsų jaunai komandai tai buvo sunku“, – kalbėjo nuo 2012 metų Lietuvos moterų krepšiniui vadovaujanti moteris. 

Augusto Didžgalvio nuotr./LMKL čempionato pabaigtuvės ir apdovanojimai – Birštono „Karališkoje rezidencijoje“: LMKL vadovė Audra Ginelevičienė ir Premjeras Algirdas Butkevičius
Augusto Didžgalvio nuotr./LMKL čempionato pabaigtuvės ir apdovanojimai – Birštono „Karališkoje rezidencijoje“: LMKL vadovė Audra Ginelevičienė ir Premjeras Algirdas Butkevičius

– Pastaruoju metu labai daug dėmesio sulaukė „Šiaulių“ legionierė Deja Nicole Mattox. Amerikietė į rungtynes sutraukė net rekordinį žiūrovų skaičių. Kaip jūs vertinate tokį dėmesį moterų krepšiniui?

– Mes visuomet džiaugiamės žmonėmis, kurie ateina į sporto sales pasižiūrėti krepšinio. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms, visada lankomumas padidėja, nes laukia dar įdomesni pusfinaliai ir finalas. Na, o jei „Šiaulių“ legionierė sugeba ir taip prikviesti žiūrovų, mes džiaugiamės.

– Manote, kad tokie ryškūs komandų veidai ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų gali pritraukti daugiau susidomėjimo moterų krepšiniu?

– Mūsų pirmas ir pagrindinis tikslas yra siekti krepšinio kokybės aikštelėje. Aišku, moters siluetas traukia... Yra ir tokių būdų populiarinti krepšiniui. 

– Kokia dabar LMKL lankomumo situacija – kaip jis kinta pastaraisiais sezonais?

– Žiūrovų lankomumas priklauso nuo dviejų dalykų – klubo pajėgumo ir paties klubo pastangų žmones pritraukti. Jau seniai nebeįdomu vien tik krepšinį stebėti. Tai ir laisvalaikio praleidimo forma. Klubai, kurie stengiasi, sulaukia to dėmesio. Man labai patinka Utenos miestas ir jo komandos žiūrovai. Arba Marijampolės „Sūduva“, kuri taip pat įdeda nemažai darbo. Į jų rungtynes susirenka ir po 500 žiūrovų. Moterų krepšinyje tai yra labai daug. 

– Ar LMKL turi kažkokią marketingo strategiją, kokiais būdais būtų galima kelti žmonių susidomėjimą?

– Šiais metais stengiamės kuo daugiau organizuoti konkursų, kurie sutrauktų susidomėjimo. Vakar pati buvau Šiauliuose ir mačiau laimingo žmogaus akis, kuris per 30 sekundžių įsidėjo į kišenę 65 eurus. 

„Instagram“ nuotr./Deja Mattox
„Instagram“ nuotr./Deja Mattox

– Neseniai buvo kalbama apie Lietuvos moterų krepšinio rinktinės krizę. Kaip manote, kas dėl to turėtų prisiimti atsakomybę?

– Nepatekimas į Europos čempionatą yra skaudus. Tačiau mūsų rinktinėje yra žaidėjos, kurioms nuo 22 iki 30 metų. Tai yra puikus brandžios komandos pavyzdys, todėl sunku tai vadinti krize. Aišku, klausimų yra daug. 

– Daug kritikos sulaukė treneris Rimvydas Samulėnas. Kaip manote, ar jis tinkamiausias treneris Lietuvos rinktinei?

– Man trūko stipresnio trenerių štabo. Alfredas Vainauskas (trenerio asistentas – aut. past.) yra labai patyręs treneris, bet štabo susidirbimas nebuvo geras. Keistas buvo sprendimas sezono metu iš klubų traukti žaidėjas rinktinės pasirengimui. Dvi ar tris dienas per savaites merginoms reikėjo dar papildomai treniruotis. Mūsų jaunai komandai tai buvo sunku. Tarkime, Latvijos rinktinė yra vyresnė, todėl joms galbūt buvo lengviau adaptuotis. 

– Ar galima tikėtis, kad moterų rinktinė dar atsigaus ir prisimins praeities laimėjimus?

– Manau, kad reikia atsigręžti į mergaites ir trenerius, kurie su jomis dirba. Kiekvienais metais tų žaidėjų vis mažiau. Daugelyje miestų jau nerenkamos mergaičių grupės ir naikinami etatai.

Daug ir sunkaus darbo reikia, kad viskas atsistatytų. Dar birželį mes džiaugėmės, kai Europos čempionate mūsų rinktinė tik dviem taškais pralaimėjo Baltarusijai ir buvo aštunta. Tada jos galėjo būti ketvirtos, o po pusės metų jau kalbame apie krizę.

Ir man skaudu girdėti kaip, tarkime, sporto mokyklose mergaičių grupės uždaromos ir jų sąskaita didinamos berniukų gretos. 

Alfredo Pliadžio nuotr./Rimvydas Samulėnas
Alfredo Pliadžio nuotr./Rimvydas Samulėnas

– Ar už tai atsakomybės neturėtų prisiimti Lietuvos krepšinio federacija?

– Jie yra vieni iš pagrindinių žmonių, kurie gali visa tai koordinuoti. Bet visi su tuo susiję turėtų atsakingiau pasižiūrėti į šį darbą ir nesakyti, kad moterų krepšinis yra niekam neįdomus.

Aš matau, kaip sunkiai komandos renka biudžetus ir buria žaidėjas. Kartais iškritus vienai žaidėjai tiesiog nėra kuo jos pakeisti. LMKL nori pritraukti kuo daugiau lietuvaičių, kurios norėtų žaisti. Tam reikia daug nuoširdaus darbo.

– Praėjusiais metais 15min rengė įtakingiausių krepšinio žmonių rinkimus. Lietuvos krepšinio žmonės minėjo ir jūsų pavardę. Jums tai įvertinimas?

– Lietuvoje, manau, daug kas supranta, kaip sunku yra dirbti moterų krepšinyje. Aš jau daugelį metų tai darau. Rengiau daug turnyrų ir stovyklų, tai džiugu, kad kažkas tai įvertina. Tie, kas nuoširdžiai dirba su krepšiniu, žino, kiek pastangų reikia surinkti lėšų moterų krepšiniui. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius