2019 09 05

Pirmas niuksas: puikiai atsitiesusi Lietuva galiausiai krito prieš Australiją

Lietuvos rinktinei be pralaimėjimų žengti į kitą pasaulio čempionato etapą nepavyko. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėse H grupės rungtynėse puikiai sugrįžo, sulaukė net ir Kinijos aistruolių palaikymo, bet krito prieš Australiją 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19).
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Australija pirmajame rungtynių kėlinyje suorganizavo tikrą tritaškių vakarėlį: pataikė net 5 tolimus metimus iš 8 ir pirmavo 27:19. Lietuviams teko susitaikyti ir su dideliu leidžiamo kontakto lygiu – teisėjai visų prisilietimų nebuvo linkę fiksuoti.

Kosminis australų pataikymas nesiliovė ir antrajame kėlinyje. Per du kėlinius – 9 tolimi šūviai iš 14, varę į neviltį Lietuvos komandos gynybą. Vien vidurio puolėjas Aronas Baynesas buvo surinkęs jau 15 taškų (2/3 trit.). Kovoje dėl kamuolių lietuviai atsiliko nuo oponentų 11:20. Pozityvus ženklas buvo kamuolio branginimas – lietuviai iki pertraukos nesuklydo nė karto ir atsiliko 41:52.

Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo užtikrintai ir sumažino atotrūkį (51:57), tačiau australai vėl atsigavo, dar vieną tritaškį įsviedė A.Baynesas ir skirtumas ūgtelėjo. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai turėjo aštuonių taškų deficitą (60:68).

Lemiamo ketvirčio startas buvo itin sėkmingas Lietuvai – Luko Lekavičiaus ir Mariaus Grigonio puolime vedami mūsiškiai spurtavo 11:0 ir išsiveržė į priekį 71:68. Deja, bet pačioje susitikimo pabaigoje sėkmingiau sužaidė varžovai, kurie paskutinę minutę sugebėjo išplėšti pergalę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

M.Grigonis sužaidė puikias rungtynes – gynėjas pelnė 19 taškų (7/13 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud. met.), jam geriausiai talkino 15 taškų surinkęs, bet paskutinėmis sekundėmis penktąją pražangą užsidirbęs L.Lekavičius.

Patty Millsas su 23 taškais buvo rezultatyviausias Australijos komandoje. Vidurio puolėjas A.Baynesas pelnė 21 tašką ir nusiėmė 13 kamuolių. Jo sąskaitoje – 27 naudingumo balai.

Australai po pertraukos už tritaškio linijos nebesijautė taip gerai – pataikė dukart, tačiau išlaikė itin aukštą 42 proc. taiklumą (11/26).

Lietuviai šiame mače suklydo vos 6 kartus, o varžovai – 15, bet pralaimėjo kovą dėl kamuolių 32:40. Po australų klaidų Lietuvos rinktinė pelnė 20 taškų, bet leido oponentams surinkti 13 taškų antraisiais šansais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Domantas Sabonis

Dabar mūsiškiai kelsis į L grupę, kurioje lauks akistatos su Prancūzijos ir Dominikos Respublikos rinktinėmis. Taip pat grupėje bus ir Australija, tačiau su ja žaisti nebereikės. Svarbu tai, kad į tolesnį etapą persikelia dabar turimos pergalės, tad Lietuvos nacionalinei ekipai, norint patekti į ketvirtfinalį, teks rimtai paplušėti ir nesuklupti.

Lietuva: M.Grigonis 19 (7/13 dvit.), L.Lekavičius 15 (7/9 dvit.), D.Sabonis 12 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Kalnietis 9, R.Seibutis 8, J.Valančiūnas 7 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 6, J.Mačiulis ir M.Kuzminskas po 3.

Australija: P.Millsas 23, A.Baynesas 21 (3/5 trit., 13 atk. kam.), N.Kay'us 11, J.Landale'as ir M.Dellavedova (5 rez. perd.) po 10.

LIETUVA STATISTIKA Australija
29/57 (51 proc.) Dvitaškių pataikymas 19/38 (50proc.)
4/15 (27 proc.) Tritaškių pataikymas 11/26 (42 proc.)
12/15 (80 proc.) Baudų metimų pataikymas 16/19 (84 proc.)

4 Senegalas 3 0 3 -89

Rungtynių eiga. Lietuva – Australija 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19)

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Australija 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19)

Pabaiga. Paskutinis metimas tikslo nepasiekė. Skaudus pralaimėjimas.

Likus 8 sek. J.Inglesas pataikė abu baudų metimus. Atsilikimas vėl didėja iki penkių – 82:87.

Likus 8 sek. L.Lekavičius pelnė du taškus – 82:85.

Likus 16 sek. M.Dellavedova prametė abi baudas.

Likus 17 sek. Deja, bet D.Saboniui užfiksuota nesportinė pražanga. M.Creekas baudų metimus realizavo ir lietuviai atsiliko per daugiau nei vieną metimą – 80:85.

Likus 19 sek. M.Grigonis sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 80:83.

40 min. Lietuviai buvo sumažinę skirtumą iki dviejų taškų po L.Lekavičiaus dvitaškio, bet tada tritaškį smeigė P.Millsas.

39 min. P.Millsas pelnė dvitaškį iš vidutinio nuotolio. D.Sabonis pasikarščiavo – prametė iš po krepšio ir užsidirbo nereikalingą pražangą. Atsilikimas padidėjo – 76:80.

38 min. E. Ulanovas buvo grąžinęs persvarą lietuviams, bet P.Millsas baudų metimais vėl patupdė mūsiškius į besivejančių roges. J.Valančiūnas baudos metimu išlygino rezultatą – 76:76.

37 min. M.Kalnietis perėmė kamuolį, bet jį prarado M.Grigonis. A.Baynesas pelnė dvitaškį ir lietuviai vėl atsiliko – 73:74.

36 min. P.Millsas po abejotino teisėjų sprendimo sumetė baudų metimus ir sumažino Lietuvos persvarą iki minimumo, bet varžovui atsakė R.Seibutis – 73:70.

Kęstas Rimkus Kęstas Rimkus, 15min žurnalistas Donguane

Lietuva papirko kinus. Ne pinigais, bet kova ir charakteriu (ir dar tuo, kad neturi A.Boguto:). Donguane tūkstančiai kinų šokinėja iš džiaugsmo po sėkmingų Lietuvai epizodų. Nereali atmosfera.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas Donguane

Kinai atsisveikina su Andrew Bogutu – patenkinti mosuoja australui, kuris sėdasi ant suolo su visam dėl penktos asmeninės pražangos.

34 min. M.Grigonis pelnė ir dar du taškus! Skirtumas padidėjo – 71:68.

33 min. M.Grigonis baudų metimais dar sumažino atsilikimą, o L.Lekavičius išvedė Lietuvą į priekį – 69:68.

Lietuvos rinktinė turi visos arenos palaikymą! Užsivedę kinai ūžia ne tik per A.Boguto, bet ir bet kurio kito australo prisilietimus prie kamuolio. Atrodo, tai padeda – lietuviai pagaliau priekyje!

Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius reidais įkvepia viltį. Mantas Kalnietis nuo suolo pasitinka juos iškėlęs ranką ir smagiai kepšteli M.Grigoniui. Šis šįvakar nebijo nieko.

32 min. Kokios kapotynės aikštėje. Teisėjai leido muštis, tačiau tai nė motais L.Lekavičiui, kuris pelnė dvitaškį su pražanga. Dar du taškus pridėjo M.Grigonis! Bręsta sugrįžimas – 65:68.

Trečias kėlinys. Lietuva – Australija 60:68 (19:27, 22:25, 19:16)

Nesusipratimas trečiojo kėlinio pabaigoje – lietuviai keitė žaidėjus, kai australai pradėjo ataką. Taip prieš A.Baynesą sušaudymui po krepšiu liko L.Lekavičius. D.Adomaitis mojuoja rankomis, sirgaliai siunta ant teisėjų.

30 min. Ketvirtis užbaigtas puikiai! Tritaškį pataikė M.Kuzminskas!

29 min. J.Valančiūnas šiandien nežaidžia sėkmingų rungtynių – centras pametė kamuolį. Tiesa, kitoje atakoje išprovokavo ketvirtąją A.Boguto pražangą – 57:67.

28 min. Varžovai taškus ėmė rinkti dvitaškiais ir jiems tai sekasi puikiai – 55:67.

27 min. Vėl P.Millsas, vėl dviženklis lietuvių deficitas – 53:63.

Kol Lietuva pritaiko raktą užrakinti vienas duris gynyboje, atsidaro kitos. Dabar Patty Millsas pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl atkūrė dviženklę persvarą.

26 min. J.Valančiūnas pasiėmė kamuolį puolime ir įkrovė iš viršaus. P.Millsas tritaškiu padidino Lietuvos atsilikimą – 53:61.

25 min. Jonas Mačiulis! Tryyys taškai – 51:57.

24 min. D.Sabonis puikiai tvarkosi puolime – dar du jo taškai. Deja, tuo pačiu atsakė ir P.Millsas – 48:57.

23 min. A.Baynesas... Kas čia dabar? R.Kurtinaičio „meška“ kadaise vadintas vidurio puolėjas smeigė dar vieną tritaškį. Atsilikimas kiek padidėjo – 46:55.

22 min. Maaarius Grigonis! Tryyys taškai! Kaip reikėjo tokio gero starto – 46:52.

21 min. A.Baynesas įsiutęs ant teisėjų dėl sprendimų, o D.Sabonis pelnė pirmuosius taškus po pertraukos – 43:52.

Antras kėlinys. Lietuva – Australija 41:52 (19:27, 22:25)

Gerai, nustūmus blogas emocijas į šalį, situacija dar nėra tokia nepataisoma. Moksliškai neįmanoma, kad Aronas Baynesas šį vakarą įmestų dar ir trečią tritaškį. Atėmus du jo pūkštelėjimus, pridėjus vieną Matthew Dellavedovos tritaškį, turėtume apylygį rezultatą. Bet niekaip negalima paaiškinti tų klaidų gynyboje, nuo kurių net prie žemės tūpčioja Dainius Adomaitis. Jos kažkuo primena atkarpas pasiruošimo pasaulio čempionatui cikle. -11 su tokiu žaidimu nėra baisiai daug, bet reakcija – privaloma.

20 min. Dvi iš eilės sėkmingos R.Seibučio atakos paskutinę antrojo kėlinio minutę buvo pozityvumo bangelė prieš didžiąją pertrauką – 41:52.

19 min. D.Sabonis kol kas gerai puolime tvarkosi su varžovų vidurio puolėjais. Du jo taškai buvo nuteikę pozityviau, bet A.Baynesas riaumoja po dvitaškio su pražanga. Lietuva už nugaros – 37:52.

Lietuvos rinktinė dar nesuklydo nė karto puolant, bet kiek klaidų gynyboje! Australai pataikė 9 tritaškius iš 14, o po lenta atkovotais kamuoliais dominuoja 19:11. Jonas Valančiūnas turi prisiimti atsakomybę – pirmoji mačo dalis labai prasta Lietuvos rinktinės lyderiui.

18 min. P.Jankūnas prametė keletą metimų iš eilės, o Lietuvos gynybą ištampę australai ataką baigė taikliu J.Landale'o tritaškiu. Atsilikimas vėl ūgtelėjo – 35:49.

80 minučių matėme labai drausmingą Lietuvos rinktinę. Per pirmąsias 20 šiandien matėme tiek gynybos liapsusų, kad jų užtektų dvejoms aukšto lygio rungtynėms. Iš esmės, australai daro, ką nori.

17 min. J.Valančiūnas pelnė pirmuosius taškus – 35:44.

16 min. Dar vienas sėkmingas L.Lekavičiaus epizodas, dvitaškį pridėjo M.Grigonis – 33:42.

Matėme trumpą atkarpą, kai Domantas Sabonis skriaudė individualioje gynyboje silpną prie žemės priaugusį Andrew Bogutą. Bet išskyrus tą atkarpą, abu lietuvių NBA bokštai kol kas atrodo silpnai, ypač J.Valančiūnas, kuris turi problemų stabdant A.Baynesą.

15 min. A.Baynesas... Dar vienas vidurio puolėjo tritaškis Lietuvos rinktinės krepšyje. D.Adomaitis šaukė dar vieną pasitarimą, nes atsilikimas jau dviženklis (27:37). Nors L.Lekavičius po pasitarimo pelnė taškus, J.Landale'as smeigė tritaškį. Deficitas auga – 29:42.

Lietuvos rinktinę svilina jų prisiimtos rizikos. Normalu rizikuoti su Arono Bayneso tritaškiais, bet nenormalu, kad australų centras pataiko jau antrą tolimą metimą per 15 minučių. Matthew Dellavedovos du tolimi metimai irgi yra australų sėkmės ir sudegusios lietuvių rizikos padarinys. Lietuviai prieš mačą akcentavo, kad turės rizikuoti su kai kuriais žaidėjais. Deja, rizika kainavo jau mažiausiai 12 taškų.

14 min. N.Kay'us smeigė tritaškį, o lietuvių deficitą dar padidino nuostabią ataką dėjimu užbaigęs A.Baynesas – 27:34.

13 min. A.Baynesas įkrovė iš viršaus, o kitoje atakoje L.Lekavičius išprovokavo J.Ingleso pražangą puolime. E.Ulanovas dvitaškiu vėl priminė apie save – 29:27.

12 min. L.Lekavičius pelno taškus. Kėlinio pradžia – 6:0 Lietuvos naudai.

11 min. D.Sabonis puikiai susitvarkė su A.Bogutu ir pelnė taškus, o jau kitoje atakoje išprovokavo oponento pražangą. Dvi iš eilės laimėtos Saboniuko mikrodvikovos ir sumažėjęs atsilikimas – 23:27.

Tribūnos ūžia kaskart, kai kamuolį gauna A.Bogutas. Ir klykė iš džiaugsmo, kai teisėjai jam skyrė pražangą po Domanto Sabonio atakos. Australas turbūt šiuo metu yra nekenčiamiausias žmogus Kinijoje dėl to, kad pašiepė kinų plaukimo žvaigždę Sun Youngą.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Australija 19:27

10 min. Deja, bet paskutinė ataka nebuvo sėkminga. Po pirmojo kėlinio priekyje Australija. Verta pažymėti, kad lietuviai sugebėjo pristabdyti įsibėgėjusias kengūras.

9 min. E.Ulanovo taiklūs baudų metimai priartino prie varžovų – 19:25.

Jonas Mačiulis ir Lukas Lekavičius praėjusį sezoną dažnai susitikdavo pavalgyti Atėnuose, bet kažin, kaip šie lietuviai sutars po čempionato. Vėl žiežirbos tarp dviejų Graikijoje rungtyniavusių bendražygių. Dainius Adomaitis visas įtūžęs net padėjo porą žingsnių ant parketo – panašu, kad neteisus buvo J.Mačiulis, priėmęs klaidingą sprendimą gynyboje.

8 min. Dar vienas sėkmingas M.Kalniečio epizodas – šįkart prasiveržimas ir metimas aukšta trajektorija, bet australai priartėti neleidžia – 15:23.

Lietuvos gynyba šiandien aižėja. Australai pataikė 5 iš 6 pirmųjų tritaškių. Net A.Baynesas vieną įskraidino, Ką ten Rimas Kurtinaitis sakė apie dviračiu važiuoti išmokusias meškas?

7 min. M.Kalnietis taiklus iš vidutinio nuotolio – 13:21.

Grigonis įsiutęs ant teisėjų. Lietuvis vis vartosi ant žemės, o kiekybės persvarą įgiję priešininkai skraidina tritaškius. Žalgirietis piktas priekaištauja teisėjams ir negali patikėti, kad arbitrai nešvilpia pražangų. Kita vertus, priekaištauti galima per rungtynių pauzę, nes mūsiškių gynyba vėluoja, o australai pataiko laisvi.

6 min. Tokio laisvo P.Millso palikti negalima – australas pelnė tris taškus, bet jam tuo pačiu atsakė M.Kalnietis. Visiškas tritaškių vakarėlis! Dar ir M.Dellavedova metė taikliai – 11:21.

5 min. Dar vienas varžovų tritaškis. Šįkart A.Baynesas šauna taikliai ir Lietuvos atsilikimas didėja – 8:15.

4 min. D.Adomaitis sušaukė pasitarimą po nesėkmingos atkarpos. Po pertraukėlės taškais ataką užbaigė D.Sabonis. Tritaškį į lietuvių krepšį įsūdė M.Dellavedova – 6:12.

Lietuvos rinktinė pirmą kartą šiame pasaulio čempionate užima besivejančiųjų vaidmenį. Dainius Adomaitis piktas – gynyba prakiuro pirmosiomis minutėmis dėl komunikacijos ir greičio stokos.

3 min. J.Inglesas ataką užbaigė taškais, dvitaškį pelnė ir M.Dellavedova, o vyšnia ant torto tapo J.Landale'o dėjimas. Lietuva atsilieka – 4:9.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškų pelnė M.Grigonis, vėliau pridėjo dar du, tačiau P.Millsas smeigė tritaškį – 4:3.

Siurprizas – Lietuvos rinktinės starto penkete Arnas Butkevičius. Jam patikėta užduotis vaikyti Patty Millsą, o Joe Ingleso gynybą perima Marius Grigonis. Lietuviai pirmą kartą keičia starto penketą pasaulio čempionate. Jau pirmą ataką Arnas provokuoja priešininkų pražangą.

Komandų starto penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Australija: Patty Millsas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Aronas Baynesas, Jockas Landale'as.

Donguane tribūnose mirguliuoja geltona ir žalia spalvos. Geltoni – australai ir gumine kengūra. Tačiau žaliųjų daugiau ir jie garsesni. Prieš mačą tribūnoje mūsų sirgalių rankose pasirodė ir dvylika geltonų, žalių bei raudonų lapų. Ant kiekvieno jų – užrašytas Lietuvos rinktinės krepšininko vardas.