2016 11 30

Nepailstantis Davidas Loganas stumia „Lietuvos rytą“ į kitą etapą

Davidas Loganas pelnė 23 taškus, Artūras Gudaitis atkovojo net 16 kamuolių, o Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (3-3) pasiekė labai svarbią pergalę Europos taurės rungtynėse. Trečiadienį vilniečiai „Siemens“ arenoje 83:71 (21:9, 21:26, 20:16, 21:20) įveikė Bilbao „Retabet“ komandą (2-4) ir paliko baskus paskutinėje B grupės vietoje.
Davidas Loganas
Deividas Loganas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po trečios iš eilės pergalės Europos taurės varžybose „Lietuvos rytas“ pakilo į antrąją vietą grupėje ir svariai pagerino galimybes pagriebti vieną iš keturių grupės ekipoms skirtų bilietų į kitą etapą.

Svarbu, kad „Lietuvos rytas“ atsirevanšavo baskų klubui už pralaimėjimą spalio pabaigoje Bilbao mieste (76:80) didesniu nei keturių taškų skirtumu.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 23 (6 rez. perd.), C.Fisheris 15, A.Gudaitis 11 (16 atk. kam.), D.Gailius 9, R.Giedraitis ir D.Gordonas (10 atk. kam.) po 8, A.Lapeta 4, A.Jomantas 3, J.Akognonas 2 (R.Broaudusas, J.Jucikas);

„Retabet“: S.Bamforthas 16, M.Ericas 13, A.Hervelle ir I.Buva po 10.

Komanda Perg. Pral. +/-
„Chimki“ 4 2 60
„Lietuvos rytas“ 3 3 22
„Montakit“ 3 3 4
ALBA 3 4 -44
„Bilbao Basket“ 2 4 -42

Kitose B grupės rungtynėse „Chimki“ krepšininkai (5-2) Rusijoje 88:77 įveikė Berlyno ALBA (3-4). Chimkų komanda pirmoji iš grupės užsitikrino vietą kitame etape.

Vilniaus komandai B grupėje liko sužaisti dvejas rungtynes: gruodžio 7 dieną namie su Berlyno ALBA ir gruodžio 14 dieną Ispanijoje su Fuenlabrados „Montakit“ (3-3).

Lemiamą persvarą trečiadienio rungtynėse Tomo Pačėso vadovaujamas „Lietuvos rytas“ susikūrė antrojoje rungtynių dalyje, kai buvo įgijęs 20 taškų pranašumą.

Mačo pradžia taip pat buvo gera. „Lietuvos rytas“ jau pirmajame kėlinyje susikūrė dviženklę persvarą, kai D.Loganas pelnė 9 taškus per kėlinį, kurį vilniečiai laimėjo 21:9. Tai pavyko padaryti nepaisant to, kad Drew Gordonas sužaidė vos kelias minutes ir paliko aikštę sumušta nosimi bei buvo gydytojo palydėtas į persirengimo kambarį.

Antrajame kėlinyje baskai buvo prisiartinę iki dviejų taškų, kai „Lietuvos ryto“ žaidimas išsiderino – tikrai nepadėjo ir komandos naujokas Joshas Okognonas, suklydęs porą sykių. J.Okognonui debiutas Europos taurės varžybose nebuvo sklandus – jis pelnė 2 taškus.

Pergalę „Lietuvos rytas“ iškovojo kelių buvusių žaidėjų akivaizdoje. Marijonas Petravičius, Andrius Giedraitis, Kęstutis Šeštokas, Andrius Šležas ir „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Martynas Purlys stebėjo rungtynes arenoje, o per pertrauką sudalyvavo metimų į krepšį konkurse kartu su specialiosios olimpiados jaunuoliais.