2017 05 22 /20:09

„Neptūną“ trečią kartą nugalėjęs „Žalgiris“ – LKL finale

Labai lėtai rungtynėse įsibėgėjusiai Klaipėdos „Neptūno“ komandai kova dėl titulo baigėsi pirmadienį. Ketvirtosiose LKL pusfinalio rungtynėse išvykoję žaidęs Kauno „Žalgiris“ laimėjo 69:53 (15:12, 13:9, 21:19, 20:13) ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-1.

Per pirmąją mačo dalį vos 21 tašką pelniusio „Neptūno“ gretose tik trečiajame kėlinyje prabilo vienas lyderių Mindaugas Girdžiūnas, tačiau kiti lyderiai taip ir liko neužsivedę. Chrisas Loftonas ir Martynas Mažeika (abu – po 3 tšk.) svaidė pro šalį, Danielis Ewingas taip ir liko be taškų, tad per visą mačą „Neptūnas“ teįmetė 53 taškus.

Tai yra nerezultatyviausios „Neptūno“ rungtynės per visą LKL sezoną. Antrosios pagal nerezultatyvumą (54 tšk.) buvo 54:83 pralaimėtas pirmasis šios serijos susitikimas Kaune.

Nors po pirmosios dalies „Žalgiris“ turėjo irgi tik 28 taškus, tačiau po pertraukos LKL čempionams pagaliau pradėjo kristi metimai.

Penkis tritaškius šiose rungtynėse pataikė Artūras Milaknis, kurio du iš eilės tolimi metimai ketvirtojo kėlinio pradžioje iš esmės užbaigė rungtynes – 57:42. Serijoje su „Neptūnu“ snaiperis iki šiol nebuvo pataikęs net dviejų tritaškių per vienerias rungtynes.

Per pirmąsias 7 minutes trečiajame kėlinyje net 11 taškų iš komandos pelnytų įmetė prabilęs M.Girdžiūnas. Kauniečiai jau buvo įsibėgėję, tad M.Girdžiūno atkarpa vilties „Neptūnui“ daug nesuteikė.

Įpusėjus ketvirtajam kėlinukui „Žalgirio“ persvara pasiekė 18-os taškų ribą (42:60). Netrukus Mindaugas Kačinas gavo penktąją pražangą, o Dainius Adomaitis į aikštę jau leido ir Lauryną Beliauską, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes – Aidą Einikį.

Tai nebuvo akiai gražios rungtynės – abi komandos prametė daug metimų, pirmoje mačo dalyje buvo itin daug klaidų. „Žalgiris“ per du ketvirčius suklydo 9 sykius, tiesa, antroje dalyje pasitempė ir kamuolių beveik nebedovanojo (iš viso – 11 klaidų).

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 14 (2/5 dvit., 0/3 trit.), A.Šikšnius 11 (1/6 trit.), V.Šarakauskas 7, J.Grantas 6 ... Ch.Loftonas 3 (0/4 dvit., 1/5 trit.), D.Ewingas 0 (0/2 metim., 5 rez. perd., 4 kld.).

„Žalgiris“: A.Milaknis 15 (5/8 trit.), E.Ulanovas 11 (4 atk. kam.), L.Lekavičius 10, B.Motumas 8 (1/4 trit.), P.Jankūnas 7 (8 atk. kam.), L.Westermannas 6 (1/6 metim., 6 atk. kam.).

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 53:69 (12:15, 9:13, 19:21, 13:20)

37 min. V.Šarakausko tritaškis (53:65) nors ir sumažino skirtumą, tačiau „Žalgiris“ netrukus pelnė taškus. D.Adomaitis į aikštę netrukus išleido ir A.Einikį.

34 min. „Žalgirio“ pranašumas jau siekė 18 taškų (42:60), bet tritaškį pataikė A.Šikšnius.

32 min. Antrasis A.Milaknio tritaškis iš eilės skirtumą padidino iki 15-os (42:57). D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės – sezonas slydo iš rankų.

31 min. Lemiamą ketvirtį A.Milaknis pradėjo tritaškiu ir svečių persvara vėl išaugo iki 12-os – 40:52.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis
Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 40:49 (12:15, 9:13, 19:21)

30 min. Labai žemu penketu žaidusiam „Neptūnui“ pavyko dukart iš eilės pelnyti taškus po puolime atsikovotų kamuolių. Trumpa atkarpa laimėta 4:0 – 40:48.

A.Kavaliauskas prametė abi baudas, tačiau dėl kamuolio kovojęs M.Kačinas prasižengė prieš B.Motumą, kuris įmetė tik vieną baudą, bet po antrosios kamuolys paliko aikštę nuo J.Granto – 40:49.

28 min. L.Westermannas dviem baudų metimais atitolino „Žalgirį“ – 36:48.

27 min. Dar dviem baudų metimais M.Girdžiūnas pelnė jau 9-ąjį savo kėlinio ir rungtynių tašką. A.Milaknis pataikė jau trečią tritaškį – 32:42.

26 min. Keturi iš eilės E.Ulanovo taškai: galingas dėjimas ir prasiveržimas – 30:39.

25 min. Dvi baudas netrukus pataikęs M.Girdžiūnas netrukus išprovokavo dar vieną pražangą, Š.Jasikevičius užsidirbo techninę – 30:35.

24 min. M.Girdžiūnas pirmuosius taškus pelnė labai svarbiu tritaškiu – 26:33.

23 min. Pirmą kartą šiose serijoje A.Milaknis pataikė antrąjį tritaškį per vienerias rungtynes. Klaipėdiečių ataka užstrigo ir po A.Limos dėjimo skirtumas tapo dviženklis – 23:33.

22 min. „Neptūnui“ pavyko dukart sustabdyti A.Limą – 23:28.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius
Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 21:28 (12:15, 9:13)

20 min. L.Lekavičius pataikė tik vieną baudą, bet lemiama „Neptūno“ ataka buvo nesėkminga – 21:28.

19 min. Į taiklų A.Šikšniaus dvitaškį metimą tritaškiu atsakė A.Milaknis – 21:27.

18 min. Po kelių iš eilės nesėkmingų atakų L.Lekavičius pelnė dvitaškį su pražanga po gražaus prasiveržimo – 19:24.

17 min. Tritaškį pataikęs M.Mažeika skirtumą sumažino iki metimo – 19:21.

16 min. Ch.Loftonas pakabino kamuolį M.Kačinui, kuris galingai įkrovė iš viršaus. „Žalgiris“ dviejose atakose iš eilės padarė jau 8-ąją ir 9-ąją klaidą rungtynėse.

14 min. „Žalgirio“ gynyba visiškai uždarė klaipėdiečius, M.Girdžiūnas žaidė be taškų. Po E.Ulanovo dvitaškio kauniečių persvara buvo rekordinė – 14:21.

13 min. Tolimas R.Seibučio dvitaškis ir B.Motumo baudų metimai atitolino „Žalgirį“ – 14:19.

11 min. „Neptūnas“ sustabdė pirmąją svečių ataką ir A.Šikšnius prasiveržimu pelnė dvitaškį – 14:15.

K.Bakūno nuotr./Arnas Butkevičius
Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 12:15

10 min. Tolimą dvitaškį pelnė R.Seibutis, bet beveik paskutinę kėlinio sekundę tritaškį įsmeigė A.Butkevičius – 12:15.

9 min. B.Motumas pataikė pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį. „Neptūnas“ suklydo išsimetant kamuolį iš užribio, bet A.Lima prametė abi baudas. A.Šikšniaus ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo – 9:13.

8 min. Pirmuosius taškus gražiu metimu viena ranka pelnė L.Lekavičius. Dvi baudas sumetė J.Grantas – 7:10.

7 min. „Neptūnas“ keliais greitais perdavimais įveikė svečių spaudimą ir visiškai laisvas Ch.Loftonas pataikė pirmąjį mačo tritaškį – 5:8.

6 min. Kauniečiai prametė pora metimų iš po krepšio, tačiau galiausiai du taškus „įgrūdo“ E.Ulanovas. Netrukus dviem baudų metimais skirtumą padidino P.Jankūnas – 2:6.

5 min. Praėjus kiek daugiau nei keturioms mačo minutėms V.Šarakauskas dvitaškiu metimu pelnė pirmuosius „Neptūno“ taškus šiose rungtynėse.

3 min. Abi komandos mačo pradžioje strigo ir geriau gynėsi nei puolė. Žalgiriečiai prametė kelis labai patogius metimus, o pirmuosius taškus sužaidus dvi su puse minutės pelnė P.Jankūnas.