Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 20d. 20:57

Nuo NBA slenksčio iki bitininkystės Baisogaloje – kur dingo Lietuvos krepšinio talentas?

Donaldas Kairys ir Vytautas Danelius
twitter.com / Donaldas Kairys ir Vytautas Danelius

Greitis, šuolis ir sprogstamoji jėga. Prieš 20 metų NCAA sužibęs lietuvis Vytautas Danelius atrodė kaip NBA potencialo krepšininkas, tačiau po studijų „Wake Forest“ universitete jo kelias profesionaliame krepšinyje greitai užgeso. Kas nutiko su bene perspektyviausiu savo kartos lietuviu, kuris dabar Baisogaloje augina bites?

1. Vytautas Danelius; 2. Saulius Kuzminskas; 3. Matas Niparavičius; 4. Simas Jasaitis; 5. Tadas Klimavičius.

Taip atrodė 2002-aisiais metais krepšinį nušvietusio žurnalo „Krepšinis“ sudarytas talentingiausių 1982-ųjų metų kartos lietuvių krepšininkų penketukas.

„Vienintelis lietuvis, kuris pateko į 2000 m. Europos jaunių čempionato geriausių žaidėjų dešimtuką (16,5 tšk. ir 9,1 atk. kam.). Neeiliniai fiziniai duomenys, puiki kūno koordinacija ir žaidimo intuicija jau dabar vilioja NBA skautus. Kai švelniu metimu pasižymintis puolėjas išmoks geriau žaisti ir arti krepšio, jam, galima sakyti, garantuota ateitis NBA“, – rašoma „Krepšinio“ žurnale.

Atletiškumu ir įspūdingu vidiniu motoru išsiskyręs energijos varikliukas Vytautas Danelius rungtyniavo „Wake Forest“ universitete kartu su Dariumi Songaila ar NBA žvaigždėmis Chrisu Paulu ir Joshu Howardu.

Kai 2003-aisiais Vytas sulaukė Antano Sireikos kvietimo į auksinės rinktinės stovyklą, jam buvo prognozuotas vėlyvas antro rato šaukimas NBA arba gera karjera Europoje. Tačiau profesionalaus krepšininko karjerą Vytas užbaigė vos tik ją pradėjęs.

15min ėmė kapstyti, kur likimo kelias nuvedė šį kadaise puikiai vertintą Lietuvos talentą.

15min susiekė tiek su buvusiais V.Daneliaus komandos draugais, tiek su pačiu Vytautu, kuris, kaip pridera tikram „Wake Forest“ absolventui, šiuo metu džiaugiasi atokiu gyvenimu užmiestyje ir augina bites Baisogaloje.

„Kartais dar sapnuoju, kad vis dar žaidžiu. Aikštelėje esu praleidęs labai daug laiko. Kartais dar girdžiu trenerių balsus. Labiausiai man įstrigę laikai jaunių rinktinėje. Manau, kad turėjome laimėti medalį, bet likome septinti. Gaila, kad nepavyko. Kartais prisimenu jaunių rinktinės laikus ir ašaros akyse pradeda kauptis. Žaidėme kartu su Sauliumi Kuzminsku, Matu Niparavičiumi, Simu Jasaičiu. Geri laikai buvo“, – 15min atsivėręs pasakojo V.Danelius.

Temos: 1 NCAA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek