2019 09 01

Nurašyta Kanada siunčia žinutę Lietuvos rinktinei

Kanados rinktinė pralaimėjimu 16 taškų skirtumu pradėjo pasaulio čempionatą, bet tai gali kurti klaidingą įspūdį apie šios komandos potencialą. Prieš antrąsias H grupės rungtynes su Lietuva kanadiečiai pasiuntė aiškią žinią.
Nickas Nurse'as
Nickas Nurse'as / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nickas Nurse'as ilgai tupėjo prie šoninės linijos nuaidėjus antrojo kėlinio sirenai. Jo žaidėjai jau skirstėsi į rūbinę, kai NBA čempionų treneris pūpsojo lyg sustingęs. Australija išėjo ilsėtis pirmaudama 52:40.

Bet netrukus 52 metų amerikietis atsistojo, praeidamas dar numetė replikų techninę 12 minutę jam skyrusiems teisėjams ir iškulniavo į rūbinę.

Ten N.Nurse'as turėjo nubraižyti stebuklingą planą, nes kitaip kanadiečių sugrįžimą būtų sunku paaiškinti.

Lietuvos rinktinės varžovai H grupėje pasileido į penkių minučių spurtą 25:7, po kurio perėmė iniciatyvą ir privertė kengūrų širdis plakti spartesniu ritmu.

Kanadiečiai pagaliau suko derinį tol, kol priėjo gero metimo galimybę. Nebesišvaistę neparuoštais šūviais, Šiaurės Amerikos krepšinio atstovai dar akivaizdžiai pagerino gynybą.

„Yes!“ – patenkintas plojo Nickas Nurse'as, kai jo auklėtiniai trečiojo kėlinio viduryje įgijo persvarą 65:59.

Per trečiąjį kėlinį Kanados rinktinė pelnė net 37 taškus (37:24) ir ketvirtąjį kėlinuką pradėjo pirmaudama 77:76.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kanados krepšinio rinktinė

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje Australija lyg tropinė liūtis su perkūnija, tvindžiusi Donguano gatves prieš pat rungtynes, nuplovė Kanadą per lemiamą 10 minučių atkarpą.

Iš viso net 108 taškus pelniusi ir 6 Matthew Dellavedovos tritaškių vedama Australija išnešė sveiką kailį, bet Kanada pasiuntė signalą Lietuvos rinktinei.

Per tą stebuklingą atkarpą Kanada parodė, kad tai labai rezultatyviai ir komandiškai galinti žaisti ekipa. Vos vienerias draugiškas rungtynes pasiruošimo cikle sužaidęs Cory Josephas geresnis, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jo penketas su Kevinu Pangosu ir Khemu Birchu buvo kertinis.

Nepaisant poros paleistų nepamatuotų tritaškių, vidurio puolėjas Kh.Birchas surinko 18 taškų, anksti į pražangų problemą įsivėlęs C.Josephas įmetė 16, o lietuviams gerai pažįstamas Kevinas Pangosas pridėjo 14 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

„Ačiū“, – iš pradžių prabilęs nebyliai, netrukus treneriui N.Nurse'ui už įjungtą mikrofoną padėkojo buvęs žalgirietis.

„Manau, buvo momentų, kai žaidėme tikrai gerai. Buvo ir atkarpų, kai nei užpuolėme, nei gynėmės, bet reikia pripažinti, kad tai talentinga komanda su puikiais aukštaūgiais ir metikais. Mes turime pasimokyti iš klaidų ir pasiimti iš šito mačo pozityvius dalykus, kad būtume geresni kitame mače“, – samprotavo K.Pangosas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

„Kitaip pradėjome gintis ir buvo žymiai geresnis puolimo išpildymas, – apie trečiąjį kėlinį 24sek sakė Kh.Birchas. – Turime kitoms kovoms atsinešti fiziškesni žaidimą ir budrumą nuo pirmų minučių. Praleidome rungtynių pradžią ir tai kainavo mums pralaimėjimą.“

N.Nurse'as taip pat matė gerų atkarpų Kanados rinktinės žaidime.

„Vidurys buvo nuostabus“, – neslėpė „Toronto Raptors“ specialistas, deja, to paties negalėjęs pasakyti apie pirmą ir ketvirtus kėlinius, kuriuos kartu sudėjus kanadiečiai pralaimėjo australams net 24 taškų skirtumu.

N.Nurse'as pabrėžė, kad reikia įvertinti ir Australijos rinktinės talentą. Anot ryškiausios Kanados rinktinės žvaigždės, vėliau jo komanda nebespėjo paskui pasiutusį australų tempą.

Iki finalinio Australijos ir Kanados mačo švilpuko, šio pasaulio čempionato žiūrovai dar nebuvo matę tokio rezultatyvaus pasirodymo. Australija dvitaškius metė 70, tritaškius – 41 proc. tikslumu, išsidalijo net 24 rezultatyvius perdavimus.

Dabar N.Nurse'as supranta, kad po šio pralaimėjimo Australijai, Kanada nebeturi kitos išeities. Rungtynės su Lietuva lems Kanados likimą šiame pasaulio čempionate.

„Kad turėtume šansų eiti į kitą etapą, turėjome laimėti bent vienerias iš dvejų pirmųjų rungtynių. Dabar mums būtina pergalė kitose rungtynėse, – prieš dvikovą su Lietuva, pažymėjo N.Nurse'as. – Esame pastatyti į kampą. Kad išeitume iš šios grupės, turime žaisti ypatingą krepšinį. Su australais mes parodėme ypatingo krepšinio atkarpų. Turime iš to pasimokyti.“