Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 18:59

„Nuvertintas ir nekenčiamas“: kodėl D.Sirvydis neįdomus rinktinei ir Lietuvos klubams?

Pasaulio čempionato atrankos langui besiruošiantis Kazys Maksvytis vasaros pradžioje sukvietė 16 krepšininkų, o dar panašus skaičius žaidėjų kvietimo atsisakė dėl įvairių skirtingų priežasčių, tačiau laimės paukštę už Atlantos gaudantis Deividas Sirvydis liko net rezervinės rinktinės stovyklos paraštėse. Kodėl?

Neseniai 22-ąjį gimtadienį minėjusio perspektyvaus krepšininko Deivido Sirvydžio situaciją gaubia migla.

2019-ųjų metų 37-asis NBA naujokų biržos šaukimas vilkėdamas „Detroit Pistons“ marškinėlius spėjo sužaisti 20 mačų stipriausioje planetos lygoje, praėjusį sezoną migravo tarp NBA ir G lygų, tačiau Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Kazio Maksvyčio vadovaujamos nacionalinės komandos radare neatsidūrė.

Situacija keista atrodo ir krepšinio agentui Mariui Rutkauskui, kuris dirba tiek su D.Sirvydžiu, tiek su rinktinės generolu K.Maksvyčiu.

„Šį klausimą, kodėl Deividas nepakviestas į rinktinę ir kokie yra argumentai, reikėtų užduoti ne man, o federacijai ir treneriams, – 15min laidoje PIKENROLAS sakė vienas geriausių krepšinio agentų šalyje M.Rutkauskas. – Gan įdomus sprendimas. Man atrodo, kad mes, lietuviai, neturime pakankamai informacijos apie Deividą. Niekas jo nematė dvejus metus. Gal namų darbai nėra padaryti pakankamai gerai. Laikas eina, o jis sportuoja, dirba... Nežinau, keista.“

„Mano manymu, jis turėjo būti paimtas. Tikrai turėjo jį paimti. Jis yra dar jaunas žaidėjas, turi laikyti jį prie savęs. Čia kažkur buvo padaryta klaida“, – sakė kitas PIKENROLO dalyvis Linas Kleiza.

Šiuo metu 204 cm ūgio snaiperis individualiai dirba Lietuvoje su rinktinės fizinio pasirengimo treneriu Deividu Rinkevičiumi, nors visai dar neseniai viešėjo JAV, kai gegužės 31 – birželio 1 dienomis dalyvavo trumpoje „Utah Jazz“ stovykloje.

Už Atlanto jis skris ir artimiausiu metu bei savo pajėgumą turės įrodyti NBA Vasaros lygoje.

Pasak 15min šaltinių, šiame turnyre D.Sirvydis užsivilks „New Orleans Pelicans“ marškinėlius.

„Detroit Pistons“ dublerių komandai „Motor City Cruise“ atstovavęs lietuvis G lygoje pastarąjį sezoną fiksavo 12,5 taško, 3,9 atkovoto kamuolio ir 1,2 rezultatyvaus perdavimo rodiklius.

Kaip teigė M.Rutkauskas, laisvuoju agentu esantis krepšininkas ir toliau nori kabintis už NBA svajonės.

„Deividas yra labai jaunas, gimęs 2000-aisiais. Laiko sugrįžti į Europą dar bus. Šiuo metu Deividas Sirvydis yra žaidėjas ant NBA ribos. Jis turi laiko, gali dar bandyti savo galimybes už Atlanto. Tikriausiai, kad kitą sezoną toliau bandys kabintis už NBA. Žiūrėsime, kokia situacija bus po Vasaros lygos“, – sakė M.Rutkauskas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Deividas Sirvydis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Deividas Sirvydis

Geriausią asmeninį sezono mačą D.Sirvydis surengė dvikovoje su „Grand Rapids Gold“, kuomet surinko net 34 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Ūgis siekia 204 cm. Jis yra pridėjęs raumenų masės. Tvirtas žaidėjas. Metimo technika ir išmetimo greitis – labai geras“, – apie ženklų D.Sirvydžio patobulėjimą kalbėjo agentas.

O kaip dėl krepšininko gynybos?

„Gynyba? Jam buvo sunku gintis, kai jam buvo 18 metų. Kur buvo ir žaidė visi tie gražuoliai, kurie apie tai kalba, kai jiems patiems buvo 18 metų? Nacionalinėje krepšinio lygoje? – retoriškai klausė M.Rutkauskas. – Tokio amžiaus Deividas eidavo į aikštę ir darydavo rezultatą Europos taurėje – tiek su „Valencia“, tiek su UNIKS. Kartais būdavo net vienas pagrindinių „Ryto“ žaidėjų. Apie jį buvo neigiamai kalbama, kai jam buvo 17–18 metų. Tai yra keista.“

VIDEO: PIKENROLAS: L.Kleiza ir M.Rutkauskas – naujokų biržos paslaptys ir I.Brazdeikio prisistatymas

„Europos klubai domisi Sirvydžiu. Įdomu, jog tai yra gan stiprūs klubai, bet ne iš Lietuvos. Jis nėra aktualus lietuviams“, – teigė M.Rutkauskas.

Kodėl vienas perspektyviausių šalies krepšininkų nedomina Lietuvos klubų ir net rezervinės rinktinės?

„Manau, kad šiomis dienomis jis yra labiausiai nuvertintas ir nekenčiamas Lietuvos žiniasklaidos ir šiaip žmonių žaidėjas. Tai man yra keista. Nesuprantu, kodėl taip yra. Net neįsivaizduoju. Ar visi pavydi, kad jis 18-metis buvo taip aukštai pakviestas NBA naujokų biržoje? O gal viskas dėl to, kad jis žaidė „Ryte“? Nežinau, kur slypi atsakymas. Gal būtų kitaip, jei jis būtų žaidęs „Žalgirio“ komandoje“, – sakė agentas.

Lietuvos krepšinio visuomenė pro pirštus žiūri į G lygą ir joje rungtyniaujančius lietuvius. Geriausias pavyzdys – nuostaba dėl puikaus Igno Brazdeikio debiuto nacionalinėje komandoje.

„Laikas eina, žaidėjas keičiasi, bet dabar niekas Lietuvoje apie Deividą nieko nežino. Jie neturi informacijos, neseka, nežiūri, nevažiuoja į JAV ir nemato. Jam dabar 22-eji metai, o Deividas nesėdi rankų sudėjęs ir kasdien sunkiai sportuoja. Galvoju, kad jis yra labai patobulėjęs. Aš mačiau daug G lygos rungtynių, – sakė M.Rutkauskas. – Panašiai dabar yra su Ignu Brazdeiku. Visi yra nustebę, kaip jis žaidžia. Kodėl jūs stebitės? Jūs ne į G lygą žiūrėkite, o į žaidėją, jo sugebėjimus, kūną ir atletiškumą. Jei žengei ant NBA parketo, esi geresnis už 90 proc. Eurolygos žaidėjų. Tokia yra mano nuomonė.“

Visa 15min laida PIKENROLAS su Mariumi Rutkausku ir Linu Kleiza:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek