2016 10 02

Panevėžio „Lietkabelis“ Utenoje iškovojo istorinę pergalę

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate trečiąją pergalę šiame sezone iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“. Panevėžiečiai po permainingos kovos rezultatu 85:76 (22:21, 20:27, 25:10, 18:16) įveikė Utenos „Juventus“.
Benas Madgenas
Benas Madgenas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai buvo pirmas kartas, kai Panevėžio klubas laimėjo LKL mačą Utenoje, nors „Juventus“ stipriausioje šalies lygoje varžosi nuo 2009 metų. Šioje dvikovoje nerungtyniavo Darjušas Lavrinovičius ir pėdą susižeidęs Žygimantas Janavičius.

Komandos nuo pat pirmojo kėlinio viena kitai nei kiek nenusileido. Pirmojo ketvirčio metu ekipos žaidė taškas į tašką. Didžiausią, 4 taškų, pranašumą buvo susikrovę „Juventus“ krepšininkai, tačiau jis nedelsiant buvo likviduotas.

Antrojo kėlinio metu šiek tiek pranašesni buvo Utenos miesto atstovai. Jie per pirmąją ketvirčio pusę sugebėjo atitrūkti 8 taškais (40:32). Iki ilgosios rungtynių pertraukos skirtumas tarp komandų beveik nepakito (48:42).

Pirmojoje rungtynių pusėje „Juventus“ ekipą į priekį vedė Armino Urbučio ir Vaido Čepukaičio tandemas. Aukštaūgiai per pirmus du kėlinius kartu pelnė net 29 taškus.

Per pirmąsias 20 minučių „Juventus“ žaidė kur kas labiau komandinį krepšinį nei jų oponentai. Panevėžiečiai atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o tuo tarpu uteniškiai – 15.

Ilgosios pertraukos metu Kazio Maksvyčio auklėtiniai padarė tinkamas išvadas. Varžovų puolimui priešnuodžių radęs „Lietkabelis“ trečiojo ketvirčio metu spurtavo 21:5 ir ne tik panaikino savo deficitą, bet ir įgijo rekordinę persvarą (67:58).

Ketvirtas kėlinys šiose rungtynėse tapo tik formalumu. Nepaisant „Juventus“ pastangų naikinti savo atsilikimą „Lietkabelio“ pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (83:72).

„Juventus“: Arminas Urbutis 19 taškų, Vaidas Čepukaitis 16, Jamaras Diggsas 14 (8 atk. kam.), Vytautas Šulskis 9, Gytis Sirutavičius 7.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 22, Simas Galdikas ir Kšištofas Lavrinovičius po 13, Gintaras Leonavičius 12, Benas Madgenas 10.