2017 05 31 /20:33

Panevėžys „Žalgiriui“ toliau neįveikiamas – „Lietkabelis“ išlygino finalo seriją

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai antrosiose LKL finalo serijos rungtynėse namuose dar kartą apgynė namų tvirtovę. Po pergalės 86:83 (18:25, 20:16, 19:23, 29:19) prieš Kauno Žalgirį“ serijoje iki keturių pergalių lygu – 1:1. „Žalgiris“ pralaimėjo jau trečiąsias rungtynes Panevėžyje šį sezoną.
Lorenzo Williamsas
Lorenzo Williamsas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Panevėžio arena ir toliau liko neįveikiama LKL čempionato lyderiams – „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ po šio mačo yra pralaimėję visas 9 čia žaistas rungtynes.

Kaip ir buvo skelbta prieš mačą, „Cido“ arenoje pavyko pasiekti naują lankomumo rekordą – rungtynes stebėjo 6969 žiūrovai, kurie išvydo puikią kovą.

„Žalgiris“ nuo pat mačo pradžios išsiveržė į priekį, puikiai metė tritaškius, o Paulius Jankūnas vienas terorizavo „Lietkabelio“ gynybą. Žalgiriečių kapitonas per du ketvirčius surinko 20 komandos taškų iš 41, tačiau panevėžiečiai į kiekvieną svečių nutolimą atsakydavo sėkminga savo atkarpa.

Trečiojo ketvirčio viduryje po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio rezultatas trumpam buvo lygus (49:49), bet kauniečiai labai greit nutolo – 57:64. Vis dėlto puikiai žaidusio Žygimanto Janavičiaus ir Mindaugo Lukauskio vedami panevėžiečiai ir vėl stabilizavo padėtį.

„Žalgiris“ dominavo kovoje dėl kamuolių (37:21), puolime jų nusiėmė net 14, antroje dalyje puikiai įsijungė ir Edgaras Ulanovas. Nors jis pataikė visus tris savo tritaškius, tačiau pirmuosius keturis tolimus metimus pataikęs „Žalgiris“ iš vėliau sekusių 15-os įmetė tik dar keturis.

Ketvirtojo kėlinuko viduryje rezultatas antrą kartą tapo lygus – 69:69. Visą mačą kauniečių gynybos uždarytas Lorenzo Williamsas likus žaisti pusantros minutės tritaškiu išvedė „Lietkabelį“ į priekį (76:73), o netrukus smeigė antrą bombą (79:76, 35 sek.).

„Žalgiris“ ėmėsi pražangų taktikos, ir paskutinė pusė minutės išsitęsė. Kevinas Pangosas ir Benas Madgenas keitėsi baudų metimais, tačiau „herojumi“ tapo kanadietis.

Likus žaisti 5,8 sek. K.Pangosas tyčia bandė pramesti antrą baudą, bet tiesiog šveitė kamuolį į lentą – kamuolys atiteko „Lietkabeliui“ (84:82). Darjušas įmetė tik antrą baudą, o K.Pangosas likus 3,4 sek. vėl tyčia norėjo pramesti antrą baudą, bet net nepataikė į lanką ir mačas buvo baigtas.

Trečiosios serijos iki keturių pergalių rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks birželio 3-ąją dieną, šeštadienį, nuo 17 val.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 18 (2/3 trit., 8/9 baud.), M.Lukauskis 16 (4/5 dvit.), Ž.Janavičius 13 (2/3 trit., 6 rez. perd.), L.Williamsas, K.Lavrinovičius ir D.Lavrinovičius po 9.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 24 (7/9 dvit., 2/5 trit., 7 atk. kam., 3 rez.perd.), E.Ulanovas 21 (4/5 dvit., 3/3 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Pangosas 13 (7 rez. perd.), A.Milaknis 8 (2/6 trit.).

Antrojo mačo statistika

Ketvirtasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“

Paskutinės minutės veiksmas: E.Ulanovas dar kartą pataikė tik vieną baudą ir atstatė lygybę – 76:76. Likus 35 sek. L.Williamsas per B.Motumo rankas smeigė antrą tritaškį (79:76).

Likus 5,8 sek. K.Pangosas tyčia bandė pramesti antrą baudą, bet tiesiog šveitė kamuolį į lentą – kamuolys atiteko „Lietkabeliui“ (84:82). Darjušas įmetė tik antrą baudą (5 sek., 85:82). K.Pangosas likus 3,4 sek. vėl tyčia prametė antrą baudą, bet net nepataikė į lanką.

39 min. Puiki „Lietkabelio“ ataka išvedė L.Williamsą laisvą ir jo tritaškis skriejo į krepšį – 76:73. Dvitaškį iš baudos aikštelės pelnė E.Ulanovas (20 tšk.), Darjušas prarado kamuolį.

38 min. B.Madgenas baudų metimais vėl atstatė lygybę (73:73). „Lietkabelis“ apsigynė, tačiau sužingsniavo Ž.Janavičius.

37 min. Penktąją pražangą gavo Ž.Skučas. Gynyboje ketvirtąją pražanga gavo M.Lukauskis, E.Ulanovas pelnė du taškus – 71:73.

36 min. Pirmuosius taškus po prasiveržimo pro Ž.Janavičių pelnė L.Lekavičius. Netrukus Žygis veržėsi po krepšiu ir išvedė Ž.Skučą lengvam metimui – 71:71.

35 min. Ž.Skučas vienas prieš vieną privertė prasižengti P.Jankūną, įmetė vieną baudą, bet pats atsikovojo kamuolį ir pelnė du taškus. Po Ž.Janavičiaus perimto kamuolio rezultatą išlygino Darjušas – 69:69.

34 min. Greitas K.Pangoso prasiveržimas paliko varžovus už nugaros, bet dvitaškiu atsakė Kšištofas – 64:69.

33 min. A.Milaknis pataikė antrąjį savo tritaškį – 62:67.

32 min. Ž.Janavičius prasiveržimu pelnė dar du taškus, o gynyboje blokavo K.Pangoso tritaškį – 62:64. B.Madgenas greitoje atakoje nepataikė iš po krepšio.

31 min. Ketvirtis prasidėjo B.Madgeno tritaškiu. Ž.Janavičius perėmė kamuolį iš B.Motumo, kuris iškart stabdė varžovą ir gavo nesportinę pražangą. Žygis įmetė vieną baudą – 60:64.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lorenzo Williamsas

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 57:64 (18:25, 20:16, 19:23)

30 min. Po minutės pertraukėlės krepšį dėjimu sudrebino S.Galdikas. Dar vieną kamuolį puolime nusiėmęs E.Ulanovas atsakė dvitaškiu bet B.Madgenas pataikė tritaškį – 57:62.

Paskutinėmis sekundėmis A.Lima pelnė du taškus su pražanga, baudos nepataikė – 57:64.

29 min. Baudas sumetė Ž.Janavičius, bet „Žalgiris“ vėl ištampė gynybą ir P.Jankūnas laisvas pelnė 24-ąjį tašką – 52:60.

28 min. „Lietkabelio“ žaidėjai spėjo prasižengti prieš laisvą B.Motumą, bet jis sumetė baudas. Po nepavykusios atakos E.Ulanovas pataikė dvitaškį ir vėl atitolino „Žalgirį“ – 50:58.

27 min. Antrasis Darjušo bandymas iš toli baigėsi kamuolio pašokinėjimu ant lanko. P.Jankūnas pataikė po ilgesnės pertraukos – 49:54. L.Williamsas pataikė tik vieną baudą.

26 min. LYGU – Darjušas smeigė tritaškį – 49:49. Tačiau tritaškiu atsakė ir A.Milaknis.

25 min. Po gero Darjušo perdavimo M.Lukauskis laisvas pataikė iš po krepšio – 46:49.

24 min. Ant arbitrų pykęs Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą – 44:49.

23 min. Pirmuosius savo taškus po perimto kamuolio pelnė L.Williamsas. Šeimininkai apsigynė ir M.Lukauskis įmetė 2 taškus su pražanga – 43:47. Iš nugaros E.Ulanovą stabdęs M.Lukauskis gavo nesportinę pražangą. Žalgirietis įmetė vieną baudą, o netrukus L.Westermannas prasižengė puolime.

22 min. Ž.Skučas prasižengė trečiąjį, o netrukus E.Ulanovui bandant dėti per jį iš viršaus gavo ir ketvirtąją pražangą. Žalgirietis pataikė vieną baudą – 38:47.

21 min. B.Motumas ketvirtį pradėjo metimu vien ranka ir iškart perėmė kamuolį. E.Ulanovas smeigė trečiąjį savo tritaškį – 38:46.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Lukauskis

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 38:41 (18:25, 20:16)

Per pirmąsias 20 minučių P.Jankūnas pelnė 20 taškų, o M.Lukauskis – 10.

20 min. M.Lukauskio tritaškis išsisuko iš lanko, o.A.Milaknio dvitaškis įkrito. Iš toli antrą kartą pataikė Ž.Janavičius, tačiau „Lietkabelis“ neapsigynė nuo paskutinės atakos, bet K.Pangosas pataikė tik vieną baudą – 38:41.

19 min. Pražanga sustabdytas P.Jankūnas antrą kartą pataikė tik vieną baudą – 33:36.

18 min. Kamuolį perėmęs M.Lukauskis vienas nubėgo į ataką ir galingu dėjimu per save pakėlė į orą Panevėžio ekipos gerbėjus. Netrukus po bloko A.Milakniui greitoje atakoje įmetė ir Ž.Janavičius – 33:35.

17 min. Ilgokai traumą gydęsis D.Tarolis pelnė pirmuosius taškus, po atkovoto kamuolio puolime įmetė A.Lima – 31:37.

16 min. P.Jankūnas prametė pirmąjį savo ir „Žalgirio“ tritaškį, tačiau po nesėkmingos varžovų atakos dvitaškiu pelnė jau 19-ąjį savo tašką – 29:35.

15 min. B.Madgenas užsidirbo jau trečiąją pražangą. A.Kavaliauskas sumetė baudas, kitoje atakoje P.Jankūnas pataikė tik vieną – 29:33.

14 min. Dvi iš eilės kauniečių atakos pasibaigė žingsniais – suklydo L.Lekavičius ir A.Kavaliauskas. Įspūdingas tritaškis – paskutinę atakos sekundę tritaškį smeigė M.Lukauskis – 29:30.

13 min. Ž.Skučas lengvai prasiveržimu įveikė A.Limos gynybą ir pelnė pirmuosius savo taškus – 26:30.

12 min. Kšištofas įmetė tik vieną baudą, bet pats atsikovojo kamuolį ir pelnė dvitaškį – 24:28. Dar du taškus po prasiveržimo pridėjo P.Jankūnas.

11 min. Ž.Janavičius ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau tuo pačiu atsakė ir P.Jankūnas – 21:28.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Pirmasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 18:25

Per 10 minučių P.Jankūnas surinko 11 taškų, varžovų gretose B.Madgenas ir M.Lukauskis pelnė po 7.

10 min. K.Pangosas pataikė ketvirtąjį „Žalgirio“ tritaškį iš tiek pat bandymų. Kšištofas prieš pat pertraukę sumetė baudas – 18:25.

9 min. P.Jankūnas sumetė abi baudas, dvitaškiu atsakė Kšištofas. Netrukus P.Jankūnas antrą kartą pataikė tolimą dvitaškį – 16:22.

8 min. Po nesėkmingos šeimininkų atakos antrą tritaškį pataikė E.Ulanovas, bet tritaškiu atsakė ir Darjušas. Po kauniečių klaidos aikštėje pasirodęs G.Leonavičius išprovokavo pražangą, bet įmetė tik vieną baudą – 14:18.

7 min. Kaip iš natų: puiki kauniečių ataka išvedė B.Motumą po krepšiu. Australas pelnė du taškus su pražanga ir pataikė baudą – 10:15.

6 min. Tris baudų metimus po pražangos sumetė M.Lukauskis. Po minutės šeimininkų kapitonas pataikė ir iš po krepšio – 10:12.

5 min. Pirmasis Panevėžio tritaškis – jį pataikė B.Madgenas. Tuo pačiu atsakė ir E.Ulanovas, tapęs antruoju taškus pelniusiu „Žalgirio“ krepšininku – 5:12.

4 min. Puiki svečių ataka ir gražus du prieš du, išvedęs A.Kavaliauską laisvą po krepšiu lengvam metimui – 2:9.

3 min. Pirmieji šeimininkų taškai pelnyti po B.Madgeno metimo iš vidutinio nuotolio. P.Jankūnas smeigė tris taškus iš aikštės kampo – 2:7.

2 min. „Lietkabelis“ pirmąsias savo atakas suko per S.Galdiką. Pirmasis jo metimas buvo labai netaiklus, netrukus antruoju bandymu gavo galingą A.Limos bloką.

1 min. Per pirmąsias dvi atakas P.Jankūnas pelnė du dvitaškius. Pirmose rungtynėse Kaune jis pelnė tik tašką.