2019 09 15

Ispanija užkariavo pasaulio krepšinį – finale nutraukė pasakišką Argentinos žygį ir laimėjo auksą

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas pasiekė savo finišo tiesiąją. Didžiajame turnyro finale Ispanijos krepšininkai pademonstravo čempionų vardo vertą žaidimą ir 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) nugalėjo Argentiną.
Ispanijos krepšinio rinktinė
Ispanijos krepšinio rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ispanai planetos pirmenybes laimėjo antrą kartą per šalies istoriją. Kol kas La Roja finaluose žaidžia tobulai – laimėjo du iš dviejų. Įdomu, jog tai vos trečiasis kartas, kuomet rinktinė pasaulio čempionate patenka tarp keturių stipriausių komandų.

Argentina finale žaidė pirmą kartą nuo 2002 metų, kuomet iškovojo sidabrą. Vienintelį čempionų trofėjų jie iškovojo prieš 69 metus – 1950 metais.

Rungtynių pradžioje ispanai pirmieji susitvarkė su tvyrojančia įtampa ir po sėkmingo P.Oriolos starto išsiveržė į priekį net 14:2. Tačiau Sergio Hernandezui paprašius minutės pertraukėlės, jo auklėtiniai pabudo. Nicolas Brussino pelnė pirmuosius aštuonis komandos taškus, o Argentina spurtavo 11:0. Tai buvo atkarpų kėlinys, kuriame stipriau finišavo ispanai. Taškų badą nutraukė Pau Ribas, po dvitaškį pridėjo Sergio Llullas ir Willy Hernangomezas, o jų vedama komanda buvo priekyje 23:14. Per pirmąsias 10 minučių Ispanija atkovojo net 6 kamuolius puolime.

Antrojo kėlinio pradžioje Argentinai ir toliau koją kišo centimetrų trūkumas. Greitai metimą pajuto ir varžovų veteranas Rudy Fernandezas, įsmeigęs du tolimus metimus. Argentiniečius kiek atgaivino septyni Nicolo Laprovittolos taškai ir puikus Facundo Campazzo aikštės matymas, tačiau didžiosios problemos vyravo prie savojo krepšio. Ispanai beveik viso kėlinio metu išlaikė 8-10 taškų persvarą, o po 20 minučių pirmavo 43:31.

Kovoje dėl kamuolių finalo favoritai pirmavo 26:15, iš kurių net 10 – puolime. Argentina per pirmą žaidimo pusę buvo padariusi 9 klaidas.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Marcas Gasolis buvo pastebimas abiejose aikštės pusėse, o taškus Ispanijai rinko beveik visi aikštėje pasirodantys krepšininkai. Jau kėlinio viduryje jų pranašumas pasiekė 20 taškų ribą ir intriga blėso. Tik 27-ąją žaidimo minutę savo taškų sąskaitą atsidarė Argentinos rinktinės mohikanas Luisas Scola, tačiau to buvo maža. Po trijų kėlinių Ispanija pirmavo solidžia 19 taškų persvara – 66:47.

Ketvirtajame kėlinyje argentiniečiai, daugiausiai N.Laprovittolos ir G.Decko pastangomis, dukart prisiartino iki 12 taškų, tačiau ispanai užtikrintai laikė žaidimo vadeles ir žaidė gudriai. Argentiną spaudė laikas, o išnaudotas leistinų komandinių pražangų skaičius varžovus siuntė prie baudų metimo linijos. Galutinis rungtynių rezultatas - 95:75.

Pasaulio krepšinio čempionato finalą stebėjo ir būrys NBA žvaigždžių – Kobe Bryantas, Manu Ginobilis, Tony Parkeris, Chrisas Boshas bei Derrickas Rose'as.

Ispanijos rinktinėje net šeši krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ricky Rubio. Įžaidėjas taip pat sugriebė ir 7 kamuolius.

Argentinos rinktinėje blankias rungtynes sužaidė ekipos lyderiai Facundo Campazzo ir Luisas Scola. Pastarasis pirmuosius savo taškus pelnė tik trečiojo kėlinio antroje pusėje.

Ispanija: R.Rubio 20 (7 atk. kam.), S.Llullas 15, M.Gasolis 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), R.Fernandezas (10 atk. kam.) ir broliai Hernangomezai po 11.

Argentina: G.Deckas 24, N.Laprovittola 17, F.Campazzo 11 (8 rez. perd.), L.Scola 8 (1/10 met.).

Ispanija STATISTIKA Argentina
25/45 (56 proc.) Dvitaškių pataikymas 15/34 (44 proc.)
6/20 (30 proc.) Tritaškių pataikymas 7/27 (26 proc.)
27/33 (82 proc.) Baudų metimų pataikymas 24/28 (86 proc.)

Po keturių kėlinių: Ispanija – Argentina 95:75

39 min. Rezultatas 90:72. Ispanai – naujieji pasaulio čempionai!

37 min. M.Gasolis prametė du baudų metimus, tačiau L.Scola laisvas nepataikė tritaškio. Kitoje atakoje Gasolis reabilituojasi. Dar du taškus prideda S.Llullas (84:70).

36 min. G.Deckas vienas pats pelno penkis taškus, kurie deficitą aptirpdo iki 12 taškų. Tačiau ispanai vis suranda rezultatyvų atsaką – 66:80.

35 min. Visos argentiniečių pastangos nueina perniek. Juancho Hernangomezas smeigia labai svarbų tritaškį – 78:61.

34 min. Varžovai spurtavo 2:9, tačiau S.Llullas tildo įsiaudrinusius argentiniečių aistruolius pataikydamas du taškus su pražanga (73:58).

33 min. Štai taip! Pirmieji ispanų per didelio atsipalaidavimo ženklai. Iš pradžių jie suklysta išsimetant kamuolį (N.Laprovittola pataiko tritaškį), paskui kamuolį praranda ir R.Rubio – 68:54.

32 min. Laikas tirpsta, tačiau skirtumas – ne (68:49).

Po trijų kėlinių: Ispanija – Argentina 66:47

29 min. L.Scola toliau renka taškus baudų metimais, tačiau vienas lauke ne karys. Ispanijos rinktinės persvara siekia 20 taškų, o beveik kiekvienoje atakoje pasižymi vis kitas krepšininkas – 65:45.

27 min. Ispanai pataiko ir sunkius metimus – per aukštai iškeltas varžovo rankas dvitaškį įmeta V.Claveras. Sunku patikėti, tačiau tik dabar pirmuosius taškus Argentinai baudų metimais pataiko Luisas Scola (60:41).

26 min. Prabėgo pusė kėlinio, o argentiniečiai jau išnaudojo komandinių pražangų limitą. Už tai juos baudžia S.Llullas (57:39).

25 min. Fantastika. Nieko daugiau ir nebepridursi. M.Gasolis atsidėkoja savo įžaidėjui iškišdamas puikų perdavimą.

Tačiau Argentina ginklų dar nesudeda – G.Deckas pataiko tritaškį, tuomet komandinėmis pajėgomis perima kamuolį, o F.Campazzo prideda dar tris taškus – 55:39.

24 min. Ispanijos žaidime juntamas laisvumas. R.Rubio ir M.Gasolis puikiai išpildo žaidimą „du prieš du“, kitoje atakoje J.Hernangomezas paliktas laisvas krauna kamuolį į krepšį – 52:33.

22 min. Luisas Scola ir toliau „tuščias“. Ispanai nesunkiai suranda progų pelnyti taškus ir pirmauja 47:33.

Po dviejų kėlinių: Ispanija – Argentina 43:31

20 min. G.Deckas prameta abu baudų metimus, o ispanai perskaito ir paslėptus F.Campazzo perdavimus. Po dviejų kėlinių – 43:31.

19 min. Jau keletą minučių ispanų pranašumas svyruoja nuo 8 iki 10 taškų, tačiau arčiau varžovai prisiartinti kol kas nesugeba (41:31).

17 min. Greitoje atakoje po dar vieno F.Campazzo saldainiuko kamuolį į krepšį krauna G.Deckas, o kitoje aikštės pusėje pasižymi R.Fernandezas (37:27).

16 min. Facundo Campazzo! Iš pradžių mažylis kaip ant lėkštutės paserviruoja perdavimą savo aukštaūgiui, o kitoje atakoje provokuoja nesportinę P.Ribas pražangą (35:25).

14 min. Taikliais metimais apsikeičia N.Laprovittola ir S.Llullas – 33:21.

13 min. Dar vienas R.Fernandezo tritaškis! Tiesa, šįkart atsakymą turi ir varžovai – penkis taškus paeiliui pelno N.Laprovittola – 31:19.

12 min. R.Fernandezas smeigia tritaškį, W.Hernangomezas apgauna L.Scola baudos aikštelėje ir ispanų persvara – rekordinė (28:14).

Po pirmojo kėlinio: Ispanija – Argentina 23:14

9 min. Ispanai pagaliau nutraukia varžovų spurtą 11:0. Tritaškį pataiko Pau Ribas, kuris kitoje atakoje dar prideda ir du taiklius baudų metimus. La Roja gali atsikvėpti – 21:13.

8 min. Aikštėje lengvas chaosas, kuris parankesnis argentiniečiams. Gabrielis Deckas greitoje atakoje baudžia ispanus pelnydamas du taškus su pražanga ir rezultatas beveik lygus – 13:14.

7 min. F.Campazzo perima kamuolį ir greitoje atakoje pelno du taškus. Argentina spurtuoja 8:0 ir deficitas tik keturi taškai – 10:14. Pasitarti reikia ir Sergio Scariolo.

6 min. Kol kas visus argentiniečių taškus renkasi N.Brussino, pataikęs du tritaškius iš eilės – pietų amerikiečiai atslieka 8:14.

3 min. Pagaliau pasižymi ir Argentina (N.Brussino), tačiau ispanai kol kas puikūs – 12:2. Sergio Hernandezas priverstas paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės.

2 min. Ispanijos rinktinės taškų sąskaitą atidarė Pierre'as Oriola. Netrukus persvarą padvigubina Ricky Rubio bei tritaškį įmeta Marcas Gasolis – 7:0.

Startiniai penketai:

Ispanija: Ricky Rubio, Rudy Fernandezas, Juancho Hernangomezas, Pierre'as Oriola, Marcas Gasolis.

Argentina: Facundo Campazzo, Nicolas Brussino, Patricio Garino, Luisas Scola, Marcos Delia.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?