2018 08 28

Pasikeitęs Vilniaus „Rytas“ laimėjo pirmą sezono mačą

Pakeitęs pavadinimą, trenerį ir daugiau nei pusę žaidėjų Vilniaus „Rytas“ pasirodė pirmosiose sezono rungtynėse. Prie uždarų durų vykusiame kontroliniame mače Vilniaus krepšininkai savo arenoje 100:71 (28:23, 19:17, 26:23, 27:8) įveikė Liublino „Start“ klubą.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / nuotr. Karolis Bakūnas

Rungtynės prasidėjo taikliu klubo naujoko Dominique Suttono tritaškiu, tačiau ketvirtis klostėsi nelengvai. Kėlinio viduryje vilniečiai stabilizavo situaciją ir vedami Chriso Kramerio įgijo penkių taškų pranašumą (28:23).

Antrame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova, o vilniečiai artėjo prie dviženklio pranašumo. Tiesa, „Start“ ekipa kiek užtikrinčiau sužaidė paskutines kelias minutes, o C.Kramerio dėjimas prieš didžiąją pertrauką leido vilniečiams atitrūkti iki septynių taškų (47:40)

Per pirmas 20 minučių „Rytas“ pataikė 7 tritaškius iš 13, užtikrintai laimėjo atkovotų kamuolių dvikovą (17-8) ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai laimėjo atkarpą 17:8, tačiau kovingai nusiteikę „Start“ krepšininkai dar sykį neblogai sužaidė kėlinio pabaigą ir prieš lemiamas 10 minučių „Rytas“ pirmavo rezultatu 73:63.

Dviženklį pranašumą „Rytas“ išsaugojo ir visame ketvirtame kėlinyje, o jam įpusėjus pirmavo 22 taškais. Puikiai paskutines 10 rungtynių minučių sužaidę vilniečiai iškovojo savo pirmąją pergalę šiame draugiškų rungtynių cikle.

Rezultatyviausiai Vilniaus ekipos gretose rungtyniavo Eimantas Bendžius įmetęs 16 taškų, o Martynas Echodas pridėjo 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Vilniaus „Rytas“ šiame mače metė 26 tritaškius, iš kurių pataikė 11, atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir atliko 5 blokus.

„Pradžioje mums sekėsi sunkiai, o ypač gynyboje. Antroje rungtynių pusėje pradėjome demonstruoti stabilesnį žaidimą ir pelnėme nemažai lengvų taškų, tačiau dar turime daug ir sunkiai dirbti“, – po mačo kalbėjo Ch.Krameris.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Chrisas Krameris ir Linas Kleiza

Maču prieš devintą vietą praėjusiame Lenkijos čempionate užėmusia komanda „Rytas“ pradėjo repeticijų seriją.

Kitas rungtynes vilniečiai žais sekmadienį Vilniuje su Rygos VEF ir tai jau bus atviras žiūrovams mačas.

Paskui seks dar porą uždarų repeticijų Vilniuje su Minsko „Cmoki“ ir „Dnipro“ komandomis, o rugsėjo 14-15 dienomis LKL vicečempionai pasirodys Vlado Garasto turnyre Klaipėdoje.

LKL pirmenybes vilniečiai pradės rugsėjo 23 dieną maču namie su Utenos „Juventus“.