Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2016 01 10 /18:42

Pergalingas Š.Jasikevičiaus debiutas „Žalgirio“ trenerio poste pažymėtas fantastišku finišu

Kauno „Žalgirio“ trenerio poste debiutavusiam Šarūnui Jasikevičiui teko pasinervinti. Nors „Vytautas“ į „Žalgirio“ areną atvyko tik su septyniais sveikais žaidėjais, Lietuvos čempionams ketvirtajame kėlinyje teko įrodyti savo pranašumą. Bet galingas finišas nepaliko abejonių. Šaras naują karjeros etapą pradėjo švęsdamas pergalę 94:77 (24:25, 23:15, 20:20, 27:17).
Šarūnas Jasikevičius
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Taip pat skaitykite: Š.Jasikevičiaus komentaras po debiuto naujose pareigose

Šaras jau yra vadovavęs „Žalgiriui“ neoficialiose rungtynėse dar prieš šio ir praėjusio sezono pradžią, kai Gintaras Krapikas darbavosi Lietuvos rinktinėje.

Bet dabar jam nebereikėjo remtis nurodymais iš kitur – viskas buvo Š.Jasikevičiaus rankose.

Prieš pat rungtynes sveikindamasis su „Vytauto“ trenerių štabu Šaras sulaukė linksmų Virginijaus Šeškaus komentarų. Greičiausiai ir sveikinimų su naujomis pareigomis.

Padėkos sulaukė ir „Žalgirį“ palikęs Gintaras Krapikas. Jam sirgaliai mačo pradžioje adresavo plakatą: „Gintarai, ačiū už atsidavimą“.

Ar Š.Jasikevičius liks „Žalgirio“ vyr. trenerio poste iki sezono pabaigos, priklausys nuo derybų, kurios prasidės pirmadienį. „Žalgirio“ prioritetas – susieti ateitį su Š.Jasikevičiumi.

Apie tai skaitykite 24sek interviu su Pauliumi Motiejūnu.

Išretėję „Vytauto“ krepšininkai iki ketvirtojo kėlinio pradžios atkakliai vaikėsi žalgiriečius. 30-ąją minutę komandas skyrė tik penki taškai (65:60). Bet ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ sužaidė lyg iš vadovėlio.

Pradėjęs spurtą dar paskutinę trečiojo kėlinio minutę, įpusėjus ketvirtajam „Žalgiris“ po įspūdingos atkarpos 20:0 pirmavo 85:60. „Vytautas“ negalėjo pelnyti taškų šešias minutes.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20 (12 atk. kam.), B.Motumas 17 (8 atk. kam.), E.Ulanovas 11, M.Kalnietis (10 rez. perd.) ir O.Hanlanas po 9.

„Vytautas“: L.Kisielius 20, V.Šulskis 19 (10 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 13.

Kol Lietuva stebėjo Šaro debiutą, Panevėžyje įvyko sensacija. Panevėžio „Lietkabelis“ netikėtai patiesė Vilniaus „Lietuvos rytą“ 75:65. Tai buvo pirmoji Tomo Pačėso nesėkmė sostinės klubo trenerio pareigose.

„Žalgirio“ sirgaliai iškart sureagavo į šį rezultatą. Rungtynių metu „Žalgirio“ arenoje skambėjo „Lietuvos rytui“ adresuota ironiška kauniečių skanduotė: „Sveikinam rytą“.

16:59

Daugiau nei mėnesį nežaidęs Seibutis grįžo į „Žalgirio“ starto penketą, kur pakeitė Pocių. „Žalgirio“ penketas: Kalnietis, Seibutis, Ulanovas, Jankūnas, Vougioukas. „Vytautas“: Vasiliauskas, Ivanauskas, Šulskis, Kisielius, Čepukaitis.

17:08

Pirmieji taškus pelnė „Vytauto“ krepšininkai, bet geriau startavo „Žalgiris“ 7:4.

17:10

I.Vougioukas pabandė sužaisti gražiai, bet perduoti kamuolio nežiūrint į komandos draugą per petį jis nemoka taip, kaip A.Sabonis. „Vytautas“ nubaudė greita ataka ir V.Čepukaičio dėjimu su pražanga. V.Šeškaus auklėtiniai išsiveržė į priekį 9:8.

17:10

I.Vougioukas ketvirtąją minutę gavo dvi greitas pražangas, jį keitė B.Motumas.

17:12

Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 12:12.

17:18

„Vytautas“ gerai jautėsi „Žalgirio“ arenoje. Prienų-Birštono klubas veržėsi į priekį 19:15.

17:21

„Žalgiriui“ netrūko problemų gynyboje. Atsipalaidavę svečiai pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 24:20.

17:25

Pirmąjį kėlinį „Vytautas“ laimėjo 25:24.

17:27

Rungtynių pradžioje ištikimiausių „Žalgirio“ sirgalių tribūnoje iškilo plakatas Gintarui Krapikui: „Gintarai, ačiū už atsidavimą“.

17:29

E.Ulanovas pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų. Kitoje barikadų pusėje 10 pelnė L.Kisielius.

17:30

Š.Vasiliausko tritaškis grąžino „Vytautui“ minimalią persvarą 30:29, o gynyba nepatenkintas Šaras suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

17:37

Įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 34:32.

17:46

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 47:40.

17:46

„Žalgiris“: E.Ulanovas 10, M.Kalnietis 9, P.Jankūnas 8.

„Vytautas“: L.Kisielius 12, V.Čepukaitis 9.

18:05

„Vytautas“ pajuto trumpos rotacijos pasekmes. Ketvirtąją pražangą gavo pagrindinis „centras“ V.Čepukaitis. „Žalgiris“ pirmavo 52:46.

18:09

„Vytautui“ ėmė trūkti ir jėgų. „Žalgiris“ trečiojo kėlinio viduryje pirmavo jau 57:48.

18:17

Fantastiškas V.Šulskio tritaškis, po kurio šypsojosi ir pats krepšininkas. Bet „Žalgiris“ jau tolo 65:55.

18:21

Bet „Vytautas“ neketino pasiduoti. Po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 67:60, bet persvara dar toli gražu negarantavo pergalės.

18:26

Keturiais taškais iš eilės ketvirtąjį kėlinį pradėjęs „Žalgiris“ kilo į lemiamą spurtą 71:60. V.Šeškus prabėgus vos minutei nuo ketvirčio pradžios prašė minutės pertraukėlės. Tačiau skirtumas pasiekė rekordinį – 73:60.

18:29

Ketvirtojo kėlinio viduryje pirmą kartą aikštėje pasirodė jaunasis „Žalgirio“ vidurio puolėjas M.Sajus. Žalgiriečiai pirmavo 77:60.

18:31

Per pusę kėlinio „Vytautas“ dar nepelnė taškų. „Žalgiris“ pirmavo jau 82:60.

18:34

„Žalgirio“ spurtas tęsiasi jau 20:0. Pirmuosius taškus šeštąją kėlinio minutę pelnė L.Kisielius.

18:37

Rungtynių baigtis jau niekam nebekelia abejonių. 38-ąją minutę „Žalgiris“ pirmavo 89:64.