2016 09 25 /18:37

Permainingose rungtynėse dviženklę persvarą išbarstęs „Lietkabelis“ palaužė „Nevėžį“

Kėdainių „Nevėžio“ (0/2) ekipa pralaimėjo ir antrąsias LKL čempionato rungtynes, tačiau dar kartą parodė, kad šį sezoną daužoma nesileis. Panevėžio „Lietkabelis“ (2/0) palaužė varžovus tik paskutiniame ketvirtyje – 85:81 (27:24, 28:22, 17:12, 13:23).

Spurtas. „Lietkabelis“ iš pradžių sunkiai stabdė „Nevėžio“ atakas, bet kai tik apsigynė, Kėdainiai nebespėjo paskui skrajojusius šeimininkus. Antrojo kėlinio pradžioje Panevėžio klubas spurtavo 14:0 ir susikrovė solidų pranašumą 41:27.

Puolimas. „Lietkabelis“ puolime nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo. Vos per du kėlinius panevėžiečiai pelnė net 55 taškus ir pirmavo 55:47. Prie tokio rezultatyvumo labiausiai prisidėjo 12 taškų įmetęs Kšištofas Lavrinovičius.

Šturmas. Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“, atrodo, jau buvo įtvirtinęs savo persvarą, kai 28-ąją minutę atitrūko 70:55. Vis dėlto „Nevėžis“ nepasidavė. Pakilę į lemiamą šturmą Kėdainių krepšininkai 35-ąją minutę karpė skirtumą 70:75. 37-ąją minutę Kazys Maksvytis buvo priverstas sušaukti dar vieną pasitarimą, nes pranašumas ištirpo iki 78:76.

Gelbėtojas. Kritinėje situacijoje „Lietkabelį“ ėmė gelbėti Žygimantas Skučas. Individualiomis pastangomis puolėjas griovė „Nevėžio“ gynybą ir leido panevėžiečiams atsikvėpti – 83:76.

Paskutinis pasispardymas. „Nevėžis“ kovėsi iki paskutinės sekundės. Justo Sinicos tritaškis likus 26 sek. priartino kėdainiečius prie varžovų 81:83. Vis dėlto lemtingoje atakoje kamuolys nuo paties Karolio Petrukonio rankų krito į „Nevėžio“ krepšį (81:85) ir stebuklo sukurti nebepavyko.

Poilsis. Darjušas Lavrinovičius nedebiutuoja „Lietkabelyje“. Dėl nugaros skausmų aukštaūgis nepakilo nuo suolo jau antrosiose rungtynėse.

Skirtumas. Abi pergales „Lietkabelis“ pasiekė 4 taškų skirtumu.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius (6/8 dvit., 2/3 trit., 2 blk.) 20, Ž.Skučas (4/6 dvit.) 12, M.Lukauskis 11, S.Galdikas (5/7 dvit.) 10.

„Nevėžis“: T.Prostranas (2/7 trit., 4 rez. perd.) 16, I.Smiljaničius (7 atk. kam.) 15, K.Petrukonis (7/12 dvit.) 14, J.Love'as (4/4 trit.) 12, J.Sinica 11.