2017 02 19

Pernelyg daug pirmoje pusėje iššvaistęs „Vytautas“ neatsitiesė: KMT bronza keliauja į Uteną

Utenos „Juventus“ įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą ir iškovojo „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ bronzą. Rungtynės „Žalgirio“ arenoje baigėsi rezultatu 70:61 (17:15, 30:16, 9:16, 14:14).
Utenos „Juventus“
Utenos „Juventus“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Trečia vieta yra geras rezultatas, nors po pusfinalio buvome nusivylę. Treneris akcentavo, kad turime gerą progą iškovoti Utenai puikų laimėjimą. Žinojom, kad “Vytautas„ nepasiduos net ir atsilikdami, buvo geros rungtynės“, – teigė „Juventus“ puolėjas Valdas Vasylius.

„Vytautas“ pirmajame kėlinyje pataikė tris iš eilės tritaškius ir įgijo 9 taškų persvarą (13:4), tačiau ilgai jos neišlaikė. Nuo atsarginių suolo pakilus Gyčiui Sirutavičiui ir Ovidijui Galdikui, „Juventus“ spurtavo 13:0 ir nesustojo – laimėjo atkarpą 23:3.

„Vytautas“ išsprendė Vaido Čepukaičio, kuris nepelnė nė taško, problemą, tačiau „Juventus“ rado naujų lyderių.

O.Galdikas, V.Vasylius ir Aaronas Bestas, kuris pusfinalio mače taškais nepasižymėjo, iki didžiosios pertraukos pelnė 38 iš 47 Utenos komandos taškų, pataikydami net 15 metimų iš 19.

„Vytautas“ per pirmas 20 minučių suklydo tik kartą, tačiau Prienų-Birštono nelaime tapo metimai iš vidutinio nuotolio. Per pirmus du kėlinius „Vytautas“ pataikė vos 2 dvitaškius iš 18!

Tiksliau – pataikė vos vieną, o antrą įskaitė teisėjai, O.Galdikui neleistinai numušus kamuolį po Tado Klimavičiaus metimo.

Jamaras Diggsas dalijo perdavimus (iki pertraukos atliko 7, viso – 9), tačiau sužibėjo aidint antrojo kėlinio sekundei, tiksliai paleidęs kamuolį iš savo aikštės pusės.

Svarbų vaidmenį šis įžaidėjas atliko ir ketvirtajame kėlinyje, kai sustingęs „Juventus“ puolimas leido intrigai grįžti į rungtynes.

Regimantas Miniotas tapo „Vytauto“ bandymo atsitiesi kalviu. Šis 20-metis aukštaūgis pataikė du tolimus metimus iš eilės, pridėjo du baudos metimus, inicijuodamas prieniškių spurtą.

Ketvirto kėlinio viduryje komandas jau skyrė tik 5 taškai (60:55), tačiau tuomet atsakomybę ant savo pečių užsivertė J.Diggsas.

Žaisdamas vienas prieš vieną pelnė keturis taškus iš eilės ir leido „Juventus“ ekipai išsaugoti saugų atstumą.

„Juventus“: O.Galdikas 18 (11 atk. kam.), V.Vasylius 17, A.Bestas 12, J.Diggsas 11 (9 rez. perd.), D.Šalenga 6, V.Šulskis 4, G.Sirutavičius 2 (V.Čepukaitis, D.Bičkauskis).

„Vytautas“: T.Delininkaitis (2/10 trit.) ir R.Miniotas po 11, T.Klimavičius 9, V.Lipkevičius (10 atk. kam.) ir A.Valeika po 8, S.Kulvietis (1/10 pataikymas) 7, P.Ivanauskas 5, D.Šeškus 2 (T.Michnevičius).

Rungtynių eiga

40 min. „Vytautas“ nebandė gelbėtis pražangomis. Komandos nustojo žaisti dar likus 30 sekundžių. „Juventus“ iškovojo pergalę 70:61.

39 min. O.Galdikas įkrovė iš viršaus likęs visiškai laisvas po krepšiu ir sulaukęs perdavimo iš D.Šalengos. „Juventus“ persvara vėl dviženklė (70:59).

38 min. O.Galdikas prasižengė 4 kartą. Po T.Klimavičiaus baudos metimų (62:57). „Juventus“ į priekį ėmė traukti J.Diggsas. Žaidamas vienas prieš vieną amerikietis pelnė 4 taškus iš eilės (66:57).

37 min. D.Šalenga paskutinę atakos laiko sekundę pataikė dvitaškį (62:55). Penktą kartą prasižengė taškų šiose rungtynėse taip ir nepelnęs V.Čepukaitis.

36 min. T.Klimavičius dvitaškiu dar labiau priartino „Vytautą“ prie uteniškių (60:55).

35 min. „Juventus“ puolimas toliau buksavo, po S.Kulviečio tritaškio skirtumas ištirpo iki 7 taškų (60:53). S.Kulvietis iki šio metimo buvo prametęs visu 7 kartus (0/7).

32 min. J.Diggsas driblinguodamas prarado kamuolį, o bandydamas taisyti padėti užsidirbo nesportinę pražangą. Po V.Lipkevičiaus baudos metimo 58:50, tačiau netrukus penktą pražangą (puolime) gavo A.Valeika.

30 min. V.Vasylius nutraukė „Juventus“ taškų badą tritaškiu metimu, tačiau kėlinį dėjimu užbaigė kamuolį iš O.Galdiko panosės nugvelbęs ir į priekį pabėgęs A.Valeika. Po trijų kėlinių „Juventus“ priekyje 56:47.

29 min. „Juventus“ 4,5 min. negalėjo pelnyti taškų. Po V.Lipkevičiaus prasiveržimo skirtumas tapo vienženklis (53:45).

28 min. R.Miniotas dviem baudos metimais dar labiau priartino „Vytautą“ prie uteniškių (53:43).

27 min. Spurtas! R.Miniotas pataikė du tolimus metimus, dvitaškį pridėjo A.Valeika. „Juventus“ persvara tirpsta iki 12 taškų (53:41).

25 min. „Vytauto“ dvitaškių pataikymas negerėja – 2/20, įskaitant tritaškius – 7/41.

24 min. „Vytautas“ bandė skubėti, bet naudos jokios: per pirmas keturias trečio kėlinio minutes prieniškiai nepelnė nė taško. „Juventus“ priekyje 51:33.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

22 min. S.Kulvietis ir O.Galdikas sublizgėjo įspūdingais blokais.

20 min. T.Delininkaitis šovė tritaškį po dviejų „Vytauto“ puolime atkovotų kamuolių. O.Galdikas nupūtė T.Klimavičiaus metimą, bet teisėjai taškus įskaitė: tai vienintelis tikslus „Vytauto“ dvitaškis antrajame kėlinyje (bendrai 2/18). Kėlinį užbaigė fantastiškas J.Digsso metimas iš savo aikštės pusės. Teisėjams teko pasitelkti vaizdo peržiūrą, tačiau metimą įskaitė. Po dviejų kėlinių tvirta „Juventus“ persvara 47:31.

19 min. A.Bestas „alley-oop“ dėjimu sudrebino krepšį, V.Vasylius pataikė iš toli ir „Juventus“ priekyje 44:26.

18 min. T.Klimavičius nepataikė patogaus metimo iš po krepšio: „Vytautas“ iš 15 dvitaškių pataikė vos 1!

17 min. Pusfinalio mače nė taško nepelnęs A.Bestas jau surinko 10 – zoninė prieniškių gynyba jam problemų nesukėlė. „Vytautas“ gelbėjosi baudų metimais, tačiau mažinti atsilikimą sekėsi sunkiai (25:37)

15 min. Kiek daugiau nei 6 min. aikštėje praleidę O.Galdikas pelnė jau 12 taškų. „Juventus“ įgijo dviženklę persvarą (32:18), o A.Valeika, vienas pagrindinių „Vytauto“ ramsčių, prasižengė 4 kartą.

12 min. Per pirmąsias 12 minučių „Vytautas“ pataikė vos 1 dvitaškį metimą iš 12. Į „Juventus“ žaidimą sėkmingai įsiliejo ir dėjimų konkurse žibėjęs Aaronas Bestas. „Juventus“ ėmė tolti (23:16).

9 min. O.Galdikas ėmėsi darbo: pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė „Juventus“ į priekį 17:13.

7 min. V.Vasylius smeigė tritaškį – tai jau 9-tas „Juventus“ puolėjo taškas. O.Galdikas pataisė netikslų J.Diggso metimą ir rezultatas lygus (13:13).

6 min. „Juventus“ bandymai atakose ieškoti V.Čepukaičio nesėkmingi: „Vytautas“ pasiruošęs žaisti prieš uteniškiu lyderį. G.Sirutavičius pabandė pagyvinti žaidimą, „Vytautas“ priekyje 13:8.

5 min. V.Čepukaitis blokavo varžovo metima po prasiveržimo, tačiau nepelnęs dvitaškio „Vytautas“ atsakė T.Delininkaičio tritaškiu (11:4).

4 min. „Juventus“ ekipą rungtynių pradžioje bandė tempti V.Vasylius (4 taškai), tačiau uteniškiai klimpo varžovų gynyboje. V.Šulskis susirinko dvi greitas pražangas.

2 min. Rungtynes komandos pradėjo agresyviai gindamosios. V.Lipkevičius ir P.Ivanauskas išnaudojo laisvas akimirkas ties tritaškio linija ir dviem tolimais metimais stūmtelėjo „Vytautą“ į priekį (6:2).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./OVER7948_170219

Prieš rungtynes

Utenos „Juventus” pusfinalyje aršiai kovėsi su Panevėžio „Lietkabeliu” ir tik rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Jau vakar Utenos ekipos sirgaliai buvo patys pastebimiausi arenoje. Apsimuturiavę „Juventus” šalikais ir pasiruošę prarėkti gerkles dėl savo komandos.

Šeštadienio rungtynėse „Juventus” aistruolių susirinko apie 70, tačiau jau šiandien jų skaičius turėti padidėti iki 200.

Po vakarykščio pralaimėjimo Utenos treneris A.Sireika pripažino, kad krepšininkus reikės nuteikinėti kovai. „Bus nelengva, bet aš padarysiu viską, kad jie būtų pasirengę kovai”, – sakė „Juventus” treneris.

„Vytauto” krepšininkai vakar jau rungtynių su „Žalgiriu“ pradžioje paleido mačo kontrolę ir pradėjo galvoti apie paguodos finalą.

Prienų-Birštono krepšininkai LKL čempionate uteniškius jau yra įveikę du kartus, tačiau taurės varžybos – atskira istorija.

Po pralaimėjimo „Vytauto” puolėjas Vytenis Lipkevičius pripažino, kad komandą dar per mačą su „Žalgiriu” pradėjo taupyti jėgas mažojo finalo rungtynėms. „Matysime, kiek čia tų jėgų liko, tikiuosi, kad daug”, – sakė V.Lipkevičius.