2017 08 05 /20:46

Pirmas kartėlis: rungtynių pabaigoje gruzinai pranoko Lietuvos rinktinę

Lietuvos krepšinio rinktinė pasirengimo Europos čempionatui cikle patyrė pirmą pralaimėjimą. „Kidy Tour Cup“ turnyro Klaipėdoje finale lietuviai 70:81 (21:25, 19:8, 19:25, 11:23) nusileido Gruzijos krepšininkams.
Antrosios rinktinės rungtynės: Lietuva – Gruzija. Donatas Motiejūnas
Antrosios rinktinės rungtynės: Lietuva – Gruzija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Nekaip žaidėm, davėm daug antrų šansų, buvo daug nesusikalbėjimo, todėl toks ir rezultatas“, – kalbėjo Artūras Gudaitis, bene geriausias Lietuvos rinktinės rungtynių žaidėjas.

Rungtynes starto penkete pradėjo ne jis, o Donatas Motiejūnas, tačiau Dainiui Adomaičiui netrukus teko išimti D-Mo iš žaidimo.

D.Motiejūnas žaidė skubotai ir klydo, o baudos aikštelę gynyboje paliko visiškai skylėtą. Gruzijos aukštaūgiai Giorgi Šermadini ir Tornike Šengelija dominavo po lietuvių krepšiu, rinkdami vieną taško po kito.

Po keitimo aikštėje pasirodę Mindaugas Kuzminskas ir A.Gudaitis tiek pagyvino atakas, tiek sustiprino gynybą. Po pirmojo kėlinio lietuviai atsilikinėjo 21:25.

Lukas Lekavičius vadovavo atakoms nuo rungtynių pradžios, bet kai sėdo ant suolo, jį įžaidėjo pozicijoje pakeitė Adas Juškevičius, o ne Mindaugas Girdžiūnas. Per 8 minutęs A.Juškevičius atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išvengė klaidų, tačiau antroje pusėje neblizgėjo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Antrosios rinktinės rungtynės: Lietuva – Gruzija

Antrą kartą nuo suolo kilęs D.Motiejūnas žaidė agresyviau ir išnaudojo ėmė išnaudoti savo greitį. Kai antro kėlinio pabaigoje į aikštę D.Adomaitis metė ir D-Mo, ir A.Gudaitį, skylių lietuvių baudos aikštelėje beveik neliko.

Tai leido kėlinio pabaigoje atitrūkti 40:33.

A.Gudaitis iki didžiosios pertraukos, per 15 aikštėje praleistų minučių, pelnė 11 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Jo +/ – rodiklis buvo geriausias Lietuvos komandoje (+14).

Per pirmuosius du kėlinius abi komandos beveik neatakavo iš toli. Lietuviai pataikė 2 tritaškius iš 9, o gruzinai tik 1 iš 4. Vis dėlto po didžiosios pertraukos prabilo ir varžovų snaiperiai. Tai ir nulėmė rungtynių baigtį.

Trečiajame kėlinyje lietuviai ėmė žaisti chaotiškai, o gruzinų gretose įsižaidė perimetro krepšininkai – M.Dixonas, M.Markoišvilis, G.Tsintsadzė, D.Sanadzė.

Po didžiosios pertraukos Gruzija pataikė 7 tolimus metimus iš 13, įskaitant kelis skaudžius šūvius pačioje mačo pabaigoje, kai lietuviai dar bandė kabintis.

Tačiau likus minutei Gruzijos persvara tapo dviženklė ir Lietuvos rinktinė kapituliavo.

Lietuva: Artūras Gudaitis 17 (8 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 10, Donatas Motiejūnas 9, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 8.

Gruzija: Tornike Šengelija 19, Giorgi Šermadini 17 (12 atk. kam.), Michaelas Dixonas 12, Giorgi Tsintsadze 10.

RUNGTYNIŲ EIGA:

39 min. Gruzinai spurtavo. Po tolimo metimo skirtumas šoko iki 12 taškų (69:81). Per likusį laiką lietuviai stebuklo nesukūrė.

38 min. T.Šengelija pergudravo M.Kuzminską, išprovokuodamas pražangą – 69:76. Kitoje aikštės pusėje „Knicks“ lietuvis užsidirbo bloką.

37 min. M.Kuzminskas atkovojo kamuolį ties tritaškio linija ir su A.Juškevičiumi nuskubėjo į greitą ataką – 69:74.

36 min. D.Sanadze „išmaudė“ A.Milaknį, o A.Gudaitis nespėjo pasaugoti – po gruzino prasiveržimo lietuvių deficitas padidėjo iki 7 taškų (67:74).

35 min. A.Gudaitis sugraibė ne itin tikslų perdavimą, tačiau kol G.Šermadini bandė susigaudyti, lietuvis įrideno du taškus su pražanga (67:70).

34 min. M.Markoišvilis įsibėgėjo antroje rungtynių pusėje po 13-o jo taško gruzinai pabėgo į priekį penkiais taškais (63:68).

31 min. Ketvirtas kėlinys prasidėjo gruzinų tritaškiu (59:61)

30 min. Kėlinį užbaigė A.Milaknio tritaškis – 59:58.

29 min. E.Bendžius pataikė iš toli, tačiau „Pieno žvaigždėse“ žaidęs M.Dixonas atsakė dviem tritaškiais (56:58).

27 min. Chaotiškai ėmusi žaisti Lietuvos rinktinė išbarstė pranašumą ir leido gruzinams išsiveržti į priekį. D.Motiejūnas greitos atakos metu bandė persimesti kamuolį pro nugarą, tačiau nepavyko. Perėmę kamuolį gruzinai pasiuntė jį po lietuvių krepšiu likusiam T.Šengelijai, kuris pelnė du taškus su pražanga, išvesdamas saviškius į priekį (49:50).

26 min. M.Markoišvilis pataikė antrą gruzinų tritaškį (46:41).

24 min. Dar vienas M.Kuzminsko dėjimas: šįkart prasiveržus pro galinę liniją (44:38).

23 min. M.Kuzminskas įkrovė iš viršaus dviem rankomis 44:37.

22 min. D.Motiejūnas trečią kėlinį pradėjo ant suolo, o gruzinų aukštaūgiai mažino skirtumą – 42:37.

20 min. Po fantastiško D-Mo perdavimo, perskrodusio pusę aikštės, D.Gailius akrobatiniu metimu padidino skirtumą iki 40:33.

19 min. D.Adomaitis kėlinio pabaigoje į aikštę metė ir D.Motiejūną, ir A.Gudaitį. Šių žaidėjų tandemas baudos aikštelėje virto pakankamai galinga siena, kelis kartus iš eilės atrėmusia gruzinų išpuolius. Kantrybės netekęs G.Šermadini netgi bandė į darbą įjungti alkūnes, tačiau nepagelbėjo.

17 min. D.Motiejūnas įsižaidė. Išnaudodamas savo greitį D-Mo tapo rimtu galvos skausmu Gruzijos gynybai. Tik pražangomis stabdomas D-Mo išlaikė Lietuvą priekyje (33:31).

15 min. Panašu, suirzęs dėl nesėkmingų metimų D-Mo galingai įsiveržė į baudos aikštelę ir metimu nuo lentos pagaliau nudžiugino sirgalius (31:29).

14 min. Į aikštę grįžo D-Mo – tik šįkart į sunkiojo krašto puolėjo poziciją. D.Motiejūno metimai vėl neužtikrinti, tačiau ūgį padidinusi Lietuvos rinktinė ėmė gintis geriau (29:27).

13 min. Puikiai žaidusį A.Gudaitį pakeitė Martynas Sajus.

11 min. A.Gudaitis antrą kėlinį pradėjo dviem taškais su pražanga, o E.Ulanovas firminiu puskabliu persvėrė rezultatą 26:25.

10 min. Vedamas M.Kuzminsko kėlinio pabaigoje atsigavo ir lietuvių puolimas. E.Ulanovas greitos atakos metu išprovokavo nesportinę pražangą (21:25).

8 min. T.Šengelija per 8 minutes pelnė 11 taškų. Kartu su G.Šermadini jie surinko 19 iš 23 gruzinų taškų.

6 min. M.Kuzminskas „atstovėjo“ prieš „centravusį“ T.Šengeliją, o kitos aikštės pusėje sėkmingai prasiveržė (16:21).

5 min. M.Gecevičius pataikė iš toli, A.Gudaitis pridėjo dvitaškį. Tačiau gruzinų atakos lietuviams kol kas neperkandamos. A.Gudaičio klaida baigėsi dar viena greita varžovų ataka – 12:21.

4 min. D-Mo pernelyg svetingas: Gruzijos aukštaūgiai toliau terorizavo lietuvių baudos aikštelę. G.Šermadini ir T.Šengelija rinko kamuolius puolime ir lengvus taškus – 7:14. D.Adomaitis į aikštę metė M.Kuzminską ir A.Gudaitį, tačiau ir pastarasis pražiopsojo varžovą po krepšiu.

2 min. Rokas Giedraitis greitą ataką užbaigė taškais su pražanga. Tai pirmieji lietuvių taškai – 3:6.

1 min. Pirmos keturios lietuvių atakos nesėkmingos, o G.Šermadini dukart iš eilės pergudravo D.Motiejūną. Tornike Šengelija greitos atakos metu įkrovė iš viršaus ir lietuvių deficitas jau 0:6.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Lukas Lekavičius, Martynas Gecevičius, Rokas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Donatas Motiejūnas.

Senas geras varžovas

Jonas Mačiulis sužaidė savo karjeros rungtynes, kai 2015-ųjų rugsėjį Lietuvos ir Gruzijos rinktinės susitiko Europos čempionato aštuntfinalyje. Stebint 17 tūkst. žiūrovų „Pierre Mauroy“ arenoje, Lilyje, J.Mačiulis pelnė 34 taškus, o lietuviai palaužė gruzinus 85:81.

Tačiau vėliausiai prie rinktinės prisijungęs J.Mačiulis ant „Švyturio“ arenos parketo, kaip ir vakarykščiame mače su Lenkija, neišbėgo. Trenerio Dainiaus Adomaičio sprendimu, rungtynes su Gruzija taip pat praleido ir Mantas Kalnietis, Marius Grigonis bei Evaldas Kairys.

Sirgaliai neišvydo ir Jono Valančiūno, kuris išskubėjo pas žmoną į Vilnių – Valančiūnų šeima džiaugiasi antrojo sūnaus gimimu. Vakar JV sužaidė 100-ąsias rungtynes už rinktinę ir per visą istoriją jau yra pelnęs 1080 taškų.

Komandos sudėtyje jį pakeitė Donatas Motiejūnas, kuris paskutinį kartą rinktinėje žaidė 2014 metais.

Įdomu tai, kad 2014 m. atvykus į rinktinės stovyklą pirmąsias rungtynes D-Mo taip pat teko žaisti su Gruzija. Tąsyk Panevėžyje lietuviai laimėjo 82:51, o tuometinis „Rockets“ žaidėjas per 19 minučių pelnė 13 taškų.

Primename, jog turnyro Klaipėdoje pusfinalyje lietuviai 59:58 įveikė Lenkiją, o Gruzija – 73:69 Latviją. Beje, tiek lietuvių, tiek gruzinų gretose penktadienį rezultatyviausiai žaidė aukštaūgiai: Lietuvos komandoje – J.Valančiūnas (14) ir A.Gudaitis (11), Gruzijos – Giorgio Šermadini (20) ir Tornike Šengelija (14).