2016 10 08

Pirmasis pralaimėjimas „Žalgiriui“: trys nesėkmės priežastys pagal Tomą Pačėsą

Kai „Žalgiris“ trečiojo kėlinio viduryje ilgai vaikęs „Lietuvos rytą“ galop perėmė iniciatyvą 47:42, Tomas Pačėsas tik beviltiškai pamosavo rankomis. Iš aikštės jis išėmė puolėją Drew Gordoną. Amerikietis nepatenkintas sėdo ant suolo spjaudydamasis riebiais keiksmažodžiais. Treneris gelbėjosi minutės pertraukėle, „Lietuvos rytas“ dar spardėsi, tačiau „Žalgiris“ nurūko į priekį nebepavejamai.
Tomas Pačėsas
Pirmasis LKL favoritų susirėmimas: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kai trečiojo kėlinio pabaigoje su sirena R.Broadusas įleido sudėtingą dvitaškį ir apkarpė „Žalgirio“ persvarą 46:56, T.Pačėsas pirmiausia ne pagyrė, bet apšaukė legionierių. Treneris net pribėgo beveik prie aikštės centro.

Kai žaidėjai susirinko į pasitarimą prie atsarginių suolo, T.Pačėsas tęsė savo tiradą, bet per akimirką nusiramino ir rankų gestais ramino komandą.

Bet nei audringi, nei ramūs T.Pačėso nurodymai nebeišgelbėjo „Lietuvos ryto“, kai „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje 22:8 susidėjo pergalės pamatus.

„Pirmąją pusę sužaidėme labai gerai. Išskyrus Lekavičiaus pikenrolą pirmoje pusėje. Lekavičius buvo tas žaidėjas, kuris laikė „Žalgirio“ žaidimą. O po pertraukos nesusitvarkėme su Pangosu, jo pikenrolu. Manau, tai lėmė šių rungtynių baigtį. Šie du žaidėjai.

Neblogai kovojome dėl kamuolių, asistavome, bet puolime ryškiai pritrūko Gailiaus, Gordono, Gudaičio, jau nekalbant apie Fisherį.

Norėčiau pasveikinti su geromis rungtynėmis Broadusą. Norint laimėti prieš „Žalgirį“, reikia geriau pulti. Trečiasis kėlinys nulėmė baigtį. Nors stengėmės, grįžome į žaidimą – priartėjome iki keturių taškų, bet Pangoso pikenrolas mums šiai dienai, ypač po pertraukos, kai pataikė dar Ulanovas, mums buvo sunkiai stabdomas“, – rungtynes spaudos konferencijoje apibrendino T.Pačėsas.

L.Lekavičius pirmoje rungtynių pusėje pelnė 12 taškų ir daugiausiai prisidėjo prie to, kad žalgiriečiai pernelyg neatsiliko nuo solidžiai atrodžiusio „Lietuvos ryto“ 34:38.

O po pertraukos iš lietuvio estafetę perėmė kanadietis K.Pangosas, baigęs mačą su 16 taškų ir 4 tritaškiais iš 7.

„Lietuvos ryte“ puolime pirmaisiais smuikais griežė Julius Jucikas ir Rashaunas Broadusas (po 13 tšk.). Bet T.Pačėsas pasigedo lyderių: Deividas Gailius, Drew Gordonas ir Artūras Gudaitis kartu pelnė 9 taškus.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius