2019 08 24

Azijos maistas ir pragariškas karštis nesustabdė – Lietuvos rinktinė nušlavė Pietų Korėją

Su asmeniniu šefu keliaujanti Lietuvos krepšinio rinktinė Azijoje neišvengė neįprasto maisto pinklių. Dėl apsinuodijimo pirmąsias rungtynes Seule turėjo praleisti Marius Grigonis ir Domantas Sabonis. „Samsan“ arenoje Lietuvos rinktinės laukė dar viena nemaloni staigmena – joje neveikė vėsinimo sistema ir visi susirinkę žliaugė prakaitu. Nepaisant negandų Lietuvos rinktinė 86:57 (21:13, 13:14, 27:18, 25:12) sudorojo Pietų Korėją.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / LKF nuotr.

Rungtynių pradžia dėl pragariško karščio buvo sunki lietuviams. Jie klydo ir prastai pataikė, o po pirmų 5 minučių Pietų Korėja pirmavo 9:8. Tačiau antroje kėlinio pusėje lietuviai spurtavo ir po pirmojo kėlinio pirmavo 21:13.

Antrojo kėlinio pradžioje spurtavo šeimininkai ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų 19:21. Jonas Valančiūnas tada parodė lyderio savybes ir patraukė Lietuvos rinktinę, kuri prieš pertrauką pirmavo 34:27.

Po pertraukos Pietų Korėjai jau neužteko jėgų rimčiau priešintis lietuviams. Tritaškius pradėjusi laidyti Lietuvos rinktinė įgijo 20 taškų pranašumą ir ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas.

J.Valančiūnas pelnė 20 taškų ir atkovojo net 15 kamuolių.

Pietų Korėjai 24 taškus surinko natūralizuotas amerikietis Ganu Ra.

Dainius Adomaitis ir Renaldas Seibutis užsidirbo technines pražangas dėl priekaištų rungtynių arbitrams.

Prieš rungtynes Dainius Adomaitis pasirinko rungtynių dvyliktuką, į kurį nebuvo įtraukti Marius Grigonis ir Martinas Gebenas.

Tačiau likus vos valandai iki rungtynių paaiškėjo, kad nežais Domantas Sabonis, kuris sunegalavo keliaudamas į areną. Tai reiškė, kad žaisti teks M.Gebenui. Dėl skrandžio bėdų viešbutyje liko ir M.Grigonis.

Sekmadienį 11:30 val. Lietuvos laiku Lietuvos rinktinė susitiks su Angola. Antradienį lauks rungtynės su Čekija.

Tai paskutinis Lietuvos rinktinės draugiškas turnyras prieš startą Pasaulio čempionate Kinijoje.

Rungtynių statistika

Lietuva – Pietų Korėja 86:57 (21:13, 13:14, 27:18, 25:12)

Dvitaškiai: 24/48 (50%) – 20/50 (40%)

Tritaškiai: 8/17 (47%) – 1/14 (7%)

Baudų metimai: 14/15 (93%) – 14/18 (78%)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 14

Perimti kamuoliai: 11 – 8

Klaidos: 15 – 14

Lietuva: J.Valančiūnas 20, L.Lekavičius 12, R.Giedraitis 11, M.Kalnietis ir M.Kuzminskas po 9, P.Jankūnas ir M.Gebenas po 7, R.Seibutis 6, A.Butkevičius 3, E.Ulanovas 2.

Pietų Korėja: G.Ra 24, S.Lee 10.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 86:57

40 min. Viešnagę Azijoje Lietuvos rinktinė pradėjo įspūdinga pergale.

37 min. Šansą gavo ir pirmą kartą rungtynėse pasirodęs įžaidėjas Žygimantas Janavičius. Savo sąskaitą pildė J.Valančiūną pavaduojantis M.Gebenas – 84:56.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Seule

Lietuviai nebuvo pratę prie tokio fiziškumo. Dainius Adomaitis jau gavo techninę trečiojo kėlinio pradžioje, kai gindamas savo žaidėjus priekaištavo arbitrams, kad šie leidžia daužytis šeimininkams ir švilpia tik kas trečią pražangą. Neišlaikė ir Renaldo Seibučio nervai. „Are you serious!? Are you serious?!” – atakavo arbitrą santūrusis Renaldas išpūtęs akis ir ištiesęs rankas. Techninė pražanga. Lietuviams nepatinka toks kontaktinis krepšinis, bet jie įsileido švilpukus per giliai sau į galvas.

33 min. Intriga jau išblėso, o Lietuvos rinktinė didino pranašumą – 72:50.

31 min. R.Giedraitis pataikė tris tritaškius iš eilės! – 67:47.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 61:45

30 min. Pozityvi kėlinio pabaiga ir prieš lemiamą kėlinį lietuviai jau turi užtikrintą 16 taškų persvarą.

29 min. L.Lekavičius pataikė iš toli ir Lietuvos rinktinė didino persvarą 57:45.

27 min. L.Lekavičius ir M.Gebenas maudė korėjiečių gynybą, bet netrukus varžovai atsakė tritaškiu – 52:45.

25 min. M.Kuzminskas irgi smeigė tritaškį ir lietuviai įgijo dviženklę persvarą. Tačiau korėjiečių lyderis Guna Ra ją greitai nubraukė – 47:38.

24 min. R.Seibutis didino skirtumą, o lietuviai įsimėtė ir iš toli. L.Lekavičius pataikė tritaškį – 44:36.

21 min. Chaotiška kėlinio pradžia ir dviprasmiški teisėjų sprendimai išvedė iš kantrybės D.Adomaitį, kuris užsidirbo techninę pražangą. M.Kalnietis pralinksmino lietuvių sirgalius tritaškiu – 37:30.

Dainius Adomaitis atrodo nervingas. Nekokybiškas lietuvių žaidimas su klaidomis gynyboje neleidžia jam atsipalaiduoti. Pirmoje rungtynių pusėje strategas ne kartą buvo pakėlęs balsą ant savo auklėtinių, o išeidamas į rūbinę dar piktai papriekaištavo teisėjui.

Pietų Korėjos žurnalistas per pertrauką papasakojo, kad vietiniai labai mėgsta Joną Valančiūną. „Nes jis aukštas ir stiprus!“ – šypsosi garsus vietos reporteris. Ko gero, jie taip mėgsta aukštaūgius, nes patiems trūksta centimetrų priekinėje linijoje. Aukšti vidurio puolėjai yra retenybė Pietų Korėjoje. Ne veltui matote su JV besistumdantį 199 cm ūgio natūralizuotą amerikietį Guną Ra. Bet iš tikrųjų, JV čia sulaukė didžiulio palaikymo – korėjiečiai labai šiltai ir išskirtinai triukšmingai sutiko „Memphis Grizzlies“ atstovą.

Rezultatyviausi Lietuvos rinktinėje: J.Valančiūnas 11, M.Kalnietis ir M.Kuzminskas po 6.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 34:27

20 min. Antrasis kėlinys baigėsi M.Kuzminsko dėjimu. Po pirmosios rungtynių dalies lietuviai turėjo 7 taškų pranašumą.

18 min. M.Kalnietis didino skirtumą, tačiau kitos atakos metu buvo nubaustas nesportine pražanga už tai, kad stabdė greitą varžovų ataką – 32:25.

17 min. Po dėjimo į lietuvių krepšį J.Valančiūnas atsakė taškais su pražanga – 30:21.

16 min. M.Kalnietis laisvas atakavo krepšį ir buvo taiklus – 27:19.

14 min. Jono dėjimas po M.Kalniečio perdavimo sudrebino Seulo areną – 25:19.

13 min. Sužaidus tris minutes, lietuvių sąskaitą pagaliau atidarė J.Valančiūnas – 23:19.

12 min. Antrojo kėlinio pradžioje korėjiečiai surengė tikrą spurtą ir sugebėjo priartėti. D.Adomaitis buvo priverstas prašyti pasitarimo – 21:19.

Seulo „Samsan“ arena

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Pietų Korėja 21:13

10 min. L.Lekavičius pirmuosius taškus pelnė baudų metimais, o P.Jankūnas smeigė tritaškį ir po pirmojo kėlinio lietuviai įgijo 8 taškų pranašumą.

9 min. R.Giedraitis pirmuosius taškus pelnė po greitos ir gražios lietuvių atakos – 16:13.

7 min. M.Gebenas išrašė bloką varžovui, bet atmosfera Seule yra optimistinė. R.Seibutis pritildė areną taikliu metimu – 14:11.

6 min. J.Valančiūnas ilgai nesivarginęs pataikė iš vidutinio nuotolio per varžovą. Greitajame puolime M.Kuzminskas pataisė M.Kalniečio metimą – 12:9.

Lietuvos rinktinė sunkiai gaudo kvapą. Gal komandą veikia aklimatizacija ir tvanki arena, kurioje žiūrovai bando gaivintis vėduoklėmis, bet mūsiškiai juda lėtai. Štai paskutinėje atakoje varžovas prabėgo pro Joną Valančiūną kaip pro stovintį ir vietinių džiaugsmui įkrovė iš viršaus. Sykį mūsų centras net nebebėgo į puolimą ir akivaizdžiai turi problemų gaudydamas kvapą. Nešu žaidėjams vėduoklių prie atsarginių suolo.

5 min. Po dėjimo Pietų Korėjos rinktinė išsiveržė į priekį ir D.Adomaitis nusprendė, kad metas pasitarti – 8:9.

4 min. M.Kalnietis be jokio pasipriešinimo įmetė į krepšį – 6:4.

3 min. M.Kuzminsko tolimas metimas net nelietė lanko, bet netrukus R.Seibutis pataikė iš po krepšio po prasiveržimo – 4:2.

2 min. Pirmuosius taškus baudų metimais pelnė J.Valančiūnas – 2:0.

Linkėjimai iš Seulo! Čia bus karšta. Gal labiau ne dėl intrigos, bet dėl oro kondicionierių – tokie „Samsan“ arenoje, ko gero, neegzistuoja. Vietos publika šiltai sutiko aikštės centre pasirodžiusius Lietuvos krepšininkus. Jie aikčioja po mūsiškių dėjimų per apšilimą. Gaila, kad ne visi lietuviai pasiekė rungtynių apšilimą. Sunegalavęs Marius Grigonis liko viešbutyje, o Domantas Sabonis pajuto keistą jausmą skrandyje pakeliui į areną. Abu jie praleis rungtynes. Lietuvos rinktinė į Seulą atsiskraidino savo šefą, bet dieną anksčiau viešbutyje apsistojęs specialistas dar nespėjo užtikrinti, kad krepšininkai išvengtų nemalonių egzotiško maisto pasekmių. Tribūnose yra ir keli lietuviai, pasipuošę lietuviška atributika. Keturių komandų draugiškas turnyras Seule startuoja.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Mindaugas Kuzminskas.