Mantas Kalnietis vis trynėsi veidą Monso arenoje, tarsi siekdamas save pažadinti. Lietuvos rinktinės kapitonas negalėjo patikėti, kokią regi savo komandą.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Įžnybkite, jei galite, nes patikėti sunku.

M.Kalnietis per savo ilgą karjerą rinktinėje buvo patyręs ir didesnių pralaimėjimų, pavyzdžiui, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ispanams, bet šįkart prieš Lietuvą žaidė ne broliai Gasoliai ar Juanas Carlosas Navarro.

Žaidė belgai, kurių pavardės buvo lyg garsiausio pasaulyje belgo Erkiulio Puaro narpliojamų žmogžudysčių aukų – lyg ir kažkur girdėtos, bet ar visus įmanoma prisiminti?

Šįkart 39 vietą FIBA reitinge užimanti komanda pamokė Lietuvą 86:65, o po trijų kėlinių rezultatas atrodė dar labiau nepadorus (68:31).

12 taškų pelnęs M.Kalnietis taikliai apibūdino visą tą kančią, kuri nutiko lietuviams penktadienio vakarą Monse: „Nėra žodžių, tik vienas žodis: gėda.

Aš tiek metų atstovauju rinktinei, bet nepamenu, kad kam nors būtume taip pralaimėję beviltiškai, jei kalbėtume apie komandas Europoje ar pasaulyje.“

2006 metais rinktinėje debiutavęs M.Kalnietis paprastai įvardino, kas buvo blogai.

„Viskas buvo blogai, – ieškojo žodžių M.Kalnietis. – Jie buvo agresyvesni, bėgo, šoko, lipo, o mes niekaip neatsakėme, atrodėme taip sutrikę.

Tai buvo keista, nes treniruotėse vaizdas tikrai buvo neblogas. O čia – visiška katastrofa. Susirakino visų smegenys, susirakino rankos.

Sąžiningai sakau: nežinau, ką pakomentuoti.“

Tai, kad ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai pagaliau išjudėjo puolime ir per jį pelnė daugiau taškų (34) nei per pirmuosius tris kėlinius (31), M.Kalniečiui mažai rūpėjo:

„Vis tiek katastrofa. Kažką keitėme, žaidėme „va bank“, nežinau. Aš nemanau, kad kažkas geriau pasidarė“.

Pačiam M.Kalniečiui ypač prastas buvo trečiasis kėlinys, kai po pertraukos su 19 taškų deficitu grįžusi komanda ėmė dar giliau skęsti, o kamuolys slydo ir pačiam įžaidėjui iš rankų.

„Klaiku. Gynyboje buvo nesusikalbėjimas. Nors buvome pasirinkę vieną gynybos taktiką, visiškai jos nevykdėme, keitėmės, darėme „step out“ (kilo aukštai po užtvarų), bet viskas vyko ne taip, kaip turėjo būti“, – pripažino M.Kalnietis.

Jis tvirtino, kad nebuvo nuvertinęs belgų: „Europoje visi žinome, kad žaidžiant išvykoje, jei būsi nesusikaupęs, gausi fraką. Negali būti tokių pasiteisinimų.“

Kitos rungtynės laukia pirmadienį, kai Lietuvos rinktinė Vilniuje priims Čekiją, kuri penktadienį kitose C grupės rungtynėse namie 75:71 palaužė Daniją.

„Mes daug nepakeisime, nėra net laiko, – sakė M.Kalnietis. – Tiesiog turime atsiduoti visa energija ir suprasti, kad žaidžiame už Lietuvą. O ne slankioti ir vaikščioti kažko išsigandus.“