2018 01 28 /07:23

Prieš ypatingą varžovą D.Sabonis pataikė tuomet, kai labiausiai reikėjo

Domantas Sabonis ir „Indiana Pacers“ (27-23) turėjo žaisti antrą naktį iš eilės, bet šį kartą Nate‘o McMillano auklėtiniai pergalės savo varžovams neatidavė. Nepaprastai atkakliose rungtynėse Indianapolio ekipa savoje aikštėje 114:112 (22:32, 31:38, 31:22, 30:20) nukovė „Orlando Magic“ (14-34).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Po alkūnės traumos į „Pacers“ gretas sugrįžo komandos lyderis Mylesas Turneris, tačiau dvikovą pradėjo ant atsarginių suolelio, o D.Sabonis ir toliau žaidė nuo pirmųjų minučių.

Puolėjas aikštėje praleido 28 minutes, per kurias pelnė 17 taškų (8/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/3 baudų), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 5 kartus prasižengė.

„Magic“ lietuviui ypatingas varžovas – 2016 metų naujokų biržoje būtent Orlando klubas jį pasikvietė, tačiau tuoj pat iškeitė.

Nors D.Saboniui iki dvigubo dublio tetrūko vos vieno atkovoto kamuolio, jaunasis puolėjas kur kas labiau turėtų džiaugtis tuo, jog treneris juo pasitikėjo lemiamomis mačo akimirkomis.

O D.Sabonis tą pasitikėjimą vertė taškais – vien ketvirtajame kėlinyje jų įmetė 9.

Tarsi ant sparnų antroje rungtynių pusėje skriejusi „Pacers“ sugebėjo panaikinti 21 taško deficitą.

Nors paskutiniame ketvirtyje šeimininkų atsilikimas dar buvo dviženklis, galingas jų žaidimas tuoj pat leido priartėti prie oponentų, o Victoro Oladipo metimas likus pusketvirtos minutės pirmą kartą „Pacers“ išvedė į priekį.

Bet net ir tuomet Indiana nesustojo. D.Sabonis pataikė du metimus iš eilės ir šeimininkai netikėtai atitrūko penkiais taškais.

Po šio smūgio atsitiesti Floridos valstijos krepšininkai jau neįstengė. Nors jie sumažino atsilikimą iki taško, to paties D.Sabonio taiklus baudos metimas vėl leido šeimininkams atsikvėpti kiek lengviau – 114:112.

Bet paskutinėmis dvikovos sekundėmis dramos netrūko. Aaronas Gordonas pataikyti nesugebėjo, bet svečiai atkovojo kamuolį, o po to dar ir prasižengė D.Sabonis.

Visgi „Magic“ lyderis A.Gordonas prametė abi baudas, ir nors svečiai vėl atkovojo kamuolį, Jonathono Simmonso tolimas metimas tikslo nepasiekė ir pergalės neatnešė.

„Magic“: Aaronas Gordonas 22 (11 atk. kam.), Evanas Fournier 21, Elfridas Paytonas 12, Khemas Birchas 11, Bismackas Biyombo 10.

„Pacers“: Victoras Oladipo 24, Lance‘as Stephensonas 21, Thaddeusas Youngas 20, Domantas Sabonis 17 (9 atk. kam.), Darrenas Collisonas 11.