2020 11 29

Revanšas ir labai reikalinga pergalė: raumenis įtempusi Lietuva sutramdė Belgiją

Lietuvos krepšinio rinktinė parodė visai kitą veidą ir pasiekė taip reikalingą pergalę Vilniuje. Europos čempionato atrankos varžybose dviem netikėtais pralaimėjimais save į kampą įspraudę Lietuvos krepšininkai sekmadienį 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20) įveikė Belgijos rinktinę.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Suprasti akimirksniu

• Lietuvos rinktinei liko dvejos rungtynės atrankoje:
  • 2021 m. vasarį išvykoje su Čekija ir Danija
  • Iš grupės į Europos čempionatą iškops trys komandos, bet tarp jų automatiškai bus ir pirmenybių šeimininkė Čekija.

Eimanto Bendžiaus tritaškiai ir Lauryno Biručio raumenys bei Lietuvos krepšinio veteranų patirtis nulėmė rungtynių Vilniuje nugalėtojus.

19 taškų pelnęs E.Bendžius, po 13 taškų surinkę L.Birutis ir M.Kuzminskas sulaukė visos komandos paramos aikštėje ir ant suolo ir nugalėjo Belgiją.

„Svarbu, kad šįkart buvome labiau užsivedę ir labai palaikėme vienas kitą“, – sakė po mačo L.Birutis.

Dariaus Maskoliūno treniruojamai komandai tai buvo svarbi pergalė prieš grupės išsišokėlę.

Prieš atranką būtų sunku įsivaizduoti, bet 37-a pasaulio reitinge Belgija laimėjo pirmąsias trejas rungtynes ir tebeužima pirmąją vietą C grupėje, kur kiekvienos rungtynės tapo svarbios Lietuvos rinktinei siekiant patekti į 2022 metų pirmenybes.

C grupėje Lietuvos rinktinė yra laimėjusi mačą prieš Čekiją, kuri ir taip pateks į Europos čempionatą kaip šeimininkė.

Tad lietuviai turi aplenkti Belgiją arba Daniją, o šioms komandoms pralaimėjo pirmajame grupės varžybų rate.

Be to, sekmadienį nesustabdomo Gabrielio Lundbergo vedami Danijos krepšininkai 91:90 palaužė Čekiją, o tai yra nepalankus rezultatas Lietuvai.

C grupės lentelė

1. Belgija 3 1 +53
2. Lietuva 2 2 -4
3. Danija 2 2 -15
4. Čekija 1 3 -33

Sekmadienį nuo pat mačo pradžios itin susitelkusi gynyboje Lietuvos rinktinė žingsnis po žingsnio laužė varžovus žaidimu po krepšiais ir rasdami prie tritaškio linijos E.Bendžių.

Šis pataikė 5 tritaškius iš 9, o dar svarbiau buvo, kad lietuviai iš širdies darbavosi gynyboje.

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių 37-30, o belgams leido išmesti tik 13 tritaškių, iš kurių svečiai pataikė 5.

Be to, Lietuvos krepšininkai atliko 19 rezultatyvių perdavimų (belgai – tik 10), o suklydo tik 9 kartus.

Rungtynių pabaigoje Lietuvos komanda buvo įgijusi 22 taškų persvarą, bet pabaigoje belgai sušvelnino skirtumą. Tai nebuvo gerai, nes taškų skirtumas gali lemti, kai 2021 metų vasarį komandos per paskutinį varžybų langą aiškinsis, kam atiteks bilietai į Europos čempionatą.

Lietuva: Eimantas Bendžius 19 (5/9 trit.), Laurynas Birutis ir Mindaugas Kuzminskas po 13, Jonas Mačiulis 11, Mindaugas Girdžiūnas 8, Mantas Kalnietis ir Arnas Velička po 6, Martynas Echodas 4, Regimantas Miniotas ir Tomas Dimša po 2 (Marekas Blaževičius, Deividas Gailius).

Belgijai daugiausiai taškų pelnė: Retinas Obasohanas 21, Alexandre'as Libertas 11, Emmanuelis Lecomte 10.

Mačo svarbiausius įvykius iš arenos fiksavo15min portalas.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Nors belgai sumažino skirtumą, svarbiausia, kad lietuviai atsitiesė po juodojo penktadienio – 84:71.

38 min. D.Maskoliūnas ragina saviškius dirbti aikštėje ir laikytis susitelkimo, bet pergale jau neabejojama.

37 min. E.Bendžius nebegali pramesti. Jis pataikė jau penktą tritaškį, o pelnęs 19 taškų veda Lietuvos komandą į antrąją pergalę grupės varžybose – 82:64.

35 min. Aikštėje pasirodė ir jauniausias dvyliktuko žaidėjas Marekas Blaževičius. 79:57.

33 min. „51 ant Mindės“, – nurodo derinį D.Maskoliūnas M.Girdžiūnui ir šis puikiai sužaidė pikenrolą su L.Biručiu. Kai aukštaūgis įvertė dar du taškus, skirtumas pirmąsyk pasiekė 20 taškų – 77:57.

32 min. E.Bendžius šįvakar puikus. Dar vienas jo tritaškis ir didžiausia persvara – 73:54.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

Trečiasis kėlinys

28 min. R.Miniotas pirmąsyk šiandien pasirodė aikštėje, kur sugrąžintas ir M.Kalnietis. Jo patirties diriguojant žaidimui labai reikia. 59:47.

26 min. D.Maskoliūnas kelia balsą. Šįkart jo priekaištai A.Veličkai, kuris užstrigo atakoje, o paskui dar priekaištavo teisėjams dėl neskirtos pražangos. „Tu bėk namo!“ – grįžti greičiau į gynybą ragino treneris. Jis supykęs, nes skirtumas sumažėjo: 57:44.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas ir Arnas Velička

25 min. Tritaškiais pradėjo keistis abi komandos. E.Bendžius iššovė jau trečiąjį: 57:42.

22 min. Lietuva tokia pat susitelkusi, kaip mačo pradžioje. Po M.Kalniečio dvitaškio - 54:36.

Per pertrauką

Per pertrauką nuotoliniu būdu paskelbtas geriausias 2020 metų Lietuvos krepšininkas. Juo trečius metus išrinktas Domantas Sabonis.

Ne pro šalį būtų šįvakar aikštėje, ar ne?

Antrasis kėlinys

Per pirmąją rungtynių dalį Lietuvos rinktinei daugiausiai taškų pelnė: M.Kuzminskas 11, L.Birutis ir E.Bendžius po 8, J.Mačiulis ir M.Girdžiūnas po 6. Dar svarbiau yra gynyba – belgai metė tik penkis tritaškius, o pataikė vos vieną.

Belgijos rinktinėje rezultatyviausias Retinas Obasohanas – 12 taškų.

20 min. Po M.Kuzminsko tritaškio ir M.Echodo dėjimo po J.Mačiulio puikaus perdavimo – didžiausia persvara šiame mače kol kas - 49:36.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martynas Echodas

18 min. „Dar dvi minutės, davai padirbam agresyviau gynyboje“, – ragina D.Maskoliūnas žaidėjus. Lietuvių persvara vėl dviženklė 44:34.

18 min. Lietuviai ir toliau kiekvieną tylesnę atakos minutę, metant baudas, išnaudoja susitardami, kokį derinį atliks per kitą ataką. „23 linija, Minde, lįsk po kaše“, – D.Maskoliūno patarimas M.Kuzminskui centruoti per kitą ataką. O paskui: „Pirmą pikenrolą per apačią!“

17 min. Bėdų ginantis nestinga. Šiaulių komandos legionierius iš Belgijos Andy van Vlietas sugebėjo kelis kartus atkovoti kamuolį ir įridenti taškus. 40:32.

15 min. M.Girdžiūno du tritaškiai sukėlė euforiją ant Lietuvos atsarginių suolo, o belgai nuo savojo tyliai skanduoja „defence“ – gynyba. Jos mažiau antrajame kėlinyje. 36:30.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

15 min. „Minde, atakuoji gynėją, jei žaidžia pikenrolą“, – M.Kuzminskui patarė J.Mačiulis.

14 min. Su L.Biručiu ir J.Mačiuliu po krepšiais atakose lengviau, bet gynyboje lietuvių veiksmuose trūksta darnos. 28:21.

12 min. „Kur einat? Deivi, nepabėk“, – J.Mačiulis ir kiti priminė D.Gailiui, kad padėtų įžaisti kamuolį A.Veličkai. Šiam įžaidėjui nėra paprasta. Tik antras mačas Lietuvos rinktinėje, o toks atsakingas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Arnas Velička

Pirmasis kėlinys

10 min. „Be baudų, be baudų! Užtvarą! Ragai į šoną!“ – trenerių ir žaidėjų patarimai gerai girdisi be žiūrovų vykstančiame atkakliame mače. Pirmasis ketvirtis baigėsi 20:15.

8 min. Lietuvos vyrai labai susitelkę ginasi, belgai kol kas beveik neturi galimybių mesti iš toli. Puolime nelengva, bet po J.Mačiulio įmestų dviejų baudų - 18:10.

6 min. M.Echodo klaidos gynyboje ir puolime leidžia belgams surengti du greitus išpuolius ir spurtuoti. Staiga iš dviženklės persvaros lieka 4 taškai: 14:10.

5 min. E.Bendžius įskraidino antrą tritaškį. Jis jau pelnė 8 taškus ir jau viršijo savo penktadienio rezultatyvumą. Po Eimanto šūvių Lietuva priekyje 14:4.

5 min. L.Birutis iš širdies pasidarbavo mačo pradžioje ir pats paprašė keitimo. Jo vietą aikštėje užėmė Martynas Echodas, kuris nebuvo registruotas penktadienį.

4 min. Visai kita energija jaučiasi Lietuvos rinktinėje – daug patarimų ir paraginimų nuo suolo ir susikaupimas aikštėje. Tai padeda pirmauti 9:2.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lietuva – Belgija

1 min. L.Birutis prasilaužęs po krepšiu pelnė pirmuosius taškus dvitaškiu.

Lietuvos starto penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Deividas Gailius, Eimantas Bendžius, Laurynas Birutis.