Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 07:39

Rinktinės kvietimo sulaukusi LKL sensacija: „Žaidžiau aikštelėje, o ne socialiniuose tinkluose“

Regimantas Miniotas – didžiausia šio Lietuvos krepšinio lygos sezono staigmena. Krepšininko sprogimas kausto ne tik vis didesnį sirgalių bei žiniasklaidos dėmesį, bet privertė atsisukti ir Lietuvos rinktinės žvalgus.

Pastarieji du mėnesiai Regimanto Minioto gyvenime klostosi lyg sapne.

Perspektyviausių šalies krepšininkų topuose niekada nereitinguoto 24-erių 208 cm ūgio kėdainiečio driokstelėjimas į pavėsį nustūmė likusius LKL žaidėjus.

R.Miniotas trigubai kilstelėjo asmeninę statistiką, o krepšinio užkulisiuose netyla kalbos apie Vilniaus „Ryto“ bei ACB klubų susidomėjimus.

Išaugo ne tik statistika, kuri šį sezoną yra įspūdinga – Prienų „CBet“ vedlys per vidutiniškai 32 minutes ant parketo renka po 18,5 taško (57,5 proc. dvit., 45,9 proc. trit., 85,7 proc. baud.), po 10,5 atkovoto bei 1,3 perimto kamuolio, 2,8 rezultatyvaus perdavimo, 2,7 klaidos bei 24,5 naudingumo balo, – bet ir sirgalių bei žiniasklaidos dėmesys.

„Pastaruosius dvejus ar trejus metus nebuvau gavęs dėmesio iš žiniasklaidos, dabar jis gal net kiek per didelis. Tai man netrukdo, nesureikšminu, nes žinau, kad viskas krepšininko profesijoje yra labai trapu, greitai gali viskas baigtis ir žurnalistai man vėl nebeskambins“, – šyptelėjęs 15min teigė rinktinės debiutantas.

Ketvirtąjį sezoną Prienuose žaidžiantis puolėjas šiuo metu yra naudingiausias LKL krepšininkas, atkovojantis daugiausiai kamuolių, o pagal rezultatyvumą jis su komandos draugu Marquisu Wrightu dalijasi antrąja vieta, į priekį užleisdami tik neseniai Kėdainių „Nevėžį“ palikusį Vaidą Kariniauską.

Palyginimui, dar praėjusį sezoną „CBet“ aukštaūgis fiksavo po 7,8 taško, 4,1 atkovoto kamuolio bei 8,7 naudingumo balo.

Galingas R.Minioto žaidimas buvo įprasmintas garbingu pripažinimu – jis tapo spalio mėnesio LKL čempionato MVP. Aiškindamas puikaus žaidimo priežastis, krepšininkas pažvelgė į praeitį, išsitempusį tarpsezonį, išlietą prakaitą treniruotėse ir gerą situaciją Prienų klube.

„Gerą startą lemia daugybė skirtingų priežasčių, – aiškino krepšininkas. – Pirmiausia, tai ilgas tarpsezonis, leidęs gerai pasiruošti naujam sezonui. Pradžioje, kol viskas buvo uždaryta, koncentravausi į kūno priežiūrą. Sportavau namie, tai bute su kamuoliu tikrai nepridriblinguosi. Kai atsidarė sporto salės, prasidėjo ir kiti dalykai. Daug davė ir tai, kad Prienuose liko tas pats treneris Mantas Šernius ir ta pati man gerai pažįstama žaidimo sistema. Dar tas pats miestas, čia viskas man aišku ir žinoma. Lengviau šįmet buvo įsivažiuoti, o ir komanda sukomplektuota smagi. Viskas susidėjo į vieną. Po kelių geresnių draugiškų rungtynių sulaukiau lyderio vaidmens. Smagu, gerai gavosi.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Regimantas Miniotas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Regimantas Miniotas

15min kalbinti dabar ar praeityje su šiuo krepšininku dirbę žmonės išskyrė puikias jo charakterio savybes ir natūralią lyderystę.

Todėl niekas nenustebo, kai 24-erių kėdainietis Prienų klube užsimovė kapitono raištį. Tai ne pirmas kartas karjeroje, tokių atsakomybių jis turėjo ir Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipoje, ir Lietuvos U20 rinktinėje Europos čempionate Suomijoje.

„Malonu, kad komanda pasitikėjo ir leido užimti šias pareigas. Kapitono raiščio šiek tiek tikėjausi. Tai antri mano metai Prienuose iš eilės bei ketvirti iš viso. Atvažiavo į komandą daug jaunimo, o aš kaip ir senbuvis“, – dėstė R.Miniotas.

Šį krepšininką galime įtraukti į kiek vėliau atsiskleidusių žaidėjų būrį. Jis krepšinį atrado 14-os metų. Po kurio laiko jį pastebėjo treneris Gintautas Regina, pakvietęs talentingą jaunuolį į Vilniaus krepšinio mokyklą, o tuomet – „Žalgirio“ pasiūlymas persikelti į Kauną.

„Žalgirio“ dublerių dalimi buvęs Regimantas neatstovavo jaunių ir jaunučių rinktinėms, tačiau sulaukė dviejų kvietimų prisijungti prie U20 komandų – kartą prie metais vyresnių, o kartą savo amžiaus grupėje.

„Mūsų karta buvo labai talentinga. Nemanau, kad turėjo man kažkas brėžti šviesią ateitį, nes buvo 5-6 tikrai talentingesni žaidėjai. Dėl to niekada neišgyvenau, žinojau, ką turiu daryti. Žaidžiau aikštelėje, o ne socialiniuose tinkluose, darydavau savo darbą“, – prisimena pats krepšininkas.

Dvejus metus „Žalgirio“ dubleriams atidavęs krepšininkas svajodamas mintyse dėliojo tik tą patį hipotetinį karjeros scenarijų.

„Kiekvieno lietuvio krepšininko svajonė yra „Žalgiris“ ir Lietuvos rinktinė. Galbūt tik gimę ir augę Vilniuje turi kitokias svajones. Aš esu iš Kėdainių, iš mažo miesto atvykau į dublerius. Norai buvo aiškūs. Nemanau, kad jie kažkada keisis, ypač dėl rinktinės. Kiekvienas apie tai svajoja“, – teigė R.Miniotas.

Būdamas 21-erių jis užsivilko rinktinės marškinėlius, bet ne nacionalinės komandos, o studentų rinktinės, kuri universiadoje tapo čempione.

Pusfinalyje R.Miniotui išniro šokikaulis, dėl kurio jis turėjo praleisti ne tik finalą prieš JAV, bet ir pirmuosius tris LKL sezono mėnesius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Regimantas Miniotas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Regimantas Miniotas

Ryškiausiomis spalvomis blyksintis R.Miniotas šį sezoną vos kartą per 11 mačų nesurinko dviženklio naudingumo balų skaičiaus, o net keturiskart viršijo 30.

Pastarasis kartas – dramatiškame mače „Žalgirio“ arenoje, kurioje prieniškiai šeimininkams nusileido tik per pratęsimą 100:103, į kurį kauniečius paskutinę akimirką ištraukė sudėtingas amerikiečio Steve'o Vasturios tritaškis.

Ši tema tapo pokalbio atspirties tašku, kai po kelių dienų R.Minioto telefonas suskambo nuo Lietuvos rinktinės trenerio Dariaus Maskoliūno skambučio.

„Jis dėl to patraukė mane per dantį, – prisiminė universalus aukštaūgis. – Šį mačą paleidome išties apmaudžiai. Skaudu buvo, nes pergalė Kaune buvo pasiekiama ranka. Na, praėjo jau dvi savaitės, toliau tos nesėkmės su savimi nebesinešiojame. Toks tas krepšinis, kamuolys apvalus. „Žalgiriui“ šįkart pasisekė, o ne mums, bet šį sezoną susikausime dar bent du kartus. Gal pavyks nors kartą dar priartėti prie tokios situacijos.“

Darbas atsipirko vos per du sezono mėnesius. Tai skambutis, pažymėjęs vienos iš krepšininko svajonių išsipildymą, kurio atletas niekada nepamirš.

Tai sukėlė didžiulį džiaugsmą ir pačiam krepšininkui, ir visiems jo artimiesiems.

„Šeima džiaugiasi, draugė džiaugiasi. Visi palaiko ir žino, kiek aš įdėjau darbo ir kiek to sekiau. Ir aš labai laimingas, ir artimieji už mane labai džiaugiasi. Artimųjų džiaugsmas labiausiai ir motyvuoja mane. Jie linki tik gero, jokio pavydo, jų sveikinimai man yra patys maloniausi“, – džiaugėsi R.Miniotas.

Tiesa, jei kapitono raištį gauti „CBet“ klube puolėjas tikėjosi, tai pasvajoti apie kvietimą į rinktinę jis nedrįso.

„Nelabai tikėjausi, nes pirmajame sąraše buvo daug pavardžių krepšininkų, žaidžiančių aukštesnio lygio klubuose. Pirminiame sąraše buvo ir NBA žaidėjai, tad savo šansus vertinau tik kaip teorinius, – sakė R.Miniotas. – Labai apsidžiaugiau, kai paskambino treneris, supratau, kur linksta mūsų pokalbis. Labai smagu, kad įdėtas darbas ir keli mėnesiai gero žaidimo neliko nepastebėti. Apsidžiaugiau, o dabar teks viską įrodinėti aikštelėje.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Regimantas Miniotas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Regimantas Miniotas

R.Miniotas šansų Europos čempionato rungtynėse su Belgijos ir Danijos rinktinėmis turėtų sulaukti. Priekinę liniją kėdainietis sudarys su Eimantu Bendžiumi, Laurynu Biručiu, Martynu Echodu ir Mareku Blaževičiumi.

Jis geriau jaučiasi sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, kurioje rungtyniavo beveik visą karjerą, bet su laiku tampa vis efektyvesniu centru.

„Esu greitesnis už įprastus vidurio puolėjus. Jei gynyboje pavyksta atstovėti kovoje vienas prieš vieną, o komandos draugams nereikia man padėti, tai naudos vidurio puolėjo pozicijoje nešu daugiau“, – svarstė krepšininkas.

Kaip bebūtų ir kokioje pozicijoje R.Miniotas bežaistų, rinktinės treneris D.Maskoliūnas gali iš šio auklėtinio tikėtis tik 100 proc. atsidavimo.

„Važiuoju su darbinga emocija. Noriu būti ten, tarp geriausių žaidėjų, dirbti ir įrodyti save. Nežinau, žaisiu aš ar ne, nenoriu dėl to spekuliuoti. Manau, kad žengiau labai didelį žingsnį per ganėtinai trumpą laiką vien patekdamas į šį langą. Praėjo vos du sezono mėnesiai, pastebėjo ir paėmė. Įrodinėsiu save ir darysiu, ko prašys treneris“, – motyvacija degė rinktinės debiutantas.

Po rinktinės lango R.Miniotas grįš į Prienus, su kuriais dar turi nebaigtų reikalų.

Atletas mėgaujasi laiku miestelyje prie Nemuno kilpų, kuriame lengvo pasivaikščiojimo kiti šalies klubai gali nesitikėti, bet neatmeta galimybės, jog sezono metu „CBet“ klubą gali tekti palikti.

„Negaliu pasakyti, kad tikrai liksiu Prienuose iki sezono pabaigos, jog vėliau netapčiau melagiu. Jei bus geras pasiūlymas, tai gal ir paliksiu komandą, jei Prienai mane išleis. Dabar nenoriu mėtytis kažkokiais pasisakymais, nes niekada nežinai, kas gali nutikti.

Visi nori žaisti Eurolygoje ar NBA. Bet reikia situaciją suvokti protingai, sulaukti pasiūlymų, o tada juos svarstyti. Nemanau, kad kažkas mane suprastų, jei atmesčiau rimtą pasiūlymą vien dėl to, jog komanda nepatinka. Bet kol pasiūlymų nėra, labiausiai mano galvoje dabar yra Prienai“, – sakė „CBet“ vedlys.

Penktadienį 19.30 val. „Siemens“ arenoje lietuviai priims Belgijos komandą, o sekmadienį identišku laiku žengs ant parketo su Danijos krepšininkais.

VIDEO: „urBONUSas“: „Žalgirio“ reakcija į kritiką ir geriausia nepakviesta Lietuvos rinktinė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek