2018 03 20 /22:33

Aarono White‘o šou: „Žalgiris“ – per mažytį žingsnį nuo svajonės

Tris kėlinius sunkiai vargęs Kauno „Žalgiris“ galiausiai surado Aaroną White‘ą ir antradienio vakaras staiga nušvito šviesiomis spalvomis. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15) sugebėjo palaužti lietuvių vedamą Milano „Olimpia“ ekipą ir ši pergalė Lietuvos čempionus dar labiau priartino prie svajonės. Istorinis Eurolygos ketvirtfinalis dabar tapo jau ranka pasiekiamas.
Aaronas White'as
Aaronas White'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje kauniečiai šovė į priekį 11:2 ir atrodė, kad gali pakartoti pirmųjų rungtynių scenarijų, tačiau tuomet „Žalgiris“ vadžias atleido, o Milano lietuviai Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis tuo pradėjo naudotis.

Labai greitai „dizaineriai“ grįžo į rungtynes, o antrojo kėlinio viduryje netgi sugebėjo ir persverti rezultatą. Nieko gero „Žalgiriui“ nežadėjo ir prieš pat didžiąją pertrauką Dairio Bertanio įleistas tritaškis, po kurio „Olimpia“ išsiveržė į priekį – 34:31.

Antrąją rungtynių pusę vėl geriau pradėjo žalgiriečiai, bet tuomet pradėjo siautėti A.Gudaitis. „Olimpia“ vidurio puolėjas po „Žalgirio“ krepšiu išdarinėjo ką tik norėjo ir buvo didžiausiu Šarūno Jasikevičiaus galvos skausmu.

Bet savo lyderį labai greitai atrado ir „Žalgiris“. Vasilije Micičius pradėjo paskui save traukti ekipą ir kauniečiai susigrąžino iniciatyvą.

Ketvirtą kėlinį šeimininkai pradėjo Aarono White‘o agresyviu žaidimu po varžovų krepšiu ir tai šeimininkams galiausiai padėjo perlaužti rungtynes. Amerikietis tiesiog siautėjo po Milano ekipos krepšiu ir savo dėjimais ne kartą iš vietų kėlė „Žalgirio“ aistruolius.

Milano laivas pradėjo skęsti, o pergalės dainos arenos tribūnose skambėjo vis garsiau.

Ši pergalė kauniečiams gali atverti kelialapį į atkrintamąsias jau po šio turo, jei Bambergo „Brose“ sugebėtų įveikti Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

„Žalgiris“ – „Olimpia“ 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15).

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 16, Paulius Jankūnas 15, Brandonas Daviesas 11, Vasilije Micičius 9, Antanas Kavaliauskas 8, Kevinas Pangosas 7, Artūras Milaknis 6, Edgaras Ulanovas 3, Axelis Toupane'as ir Beno Udrihas po 1, Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas nežaidė.

„Olimpia“: Artūras Gudaitis 19 (10 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 12, Curtis Jerrelsas 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15).

38 min. Kovodamas dėl kamuolio po kauniečių krepšiu čiurną nikstelėjo Artūras Gudaitis. Dvigubą dublį surinkęs vidurio puolėjas paprašė keitimo.

37 min. Milano ekipos laivas po truputį skęsta. Žalgiriečiai kontroliuoja rungtynes – 67:56.

35 min. Dvyliktasis Aarono White'o taškas šiame kėlinyje. Vėl dėjimu. Amerikietis siautėja toliau. „Žalgiris“ išlaiko dviženklę persvarą.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Aaronas White'as per dvi ketvirtojo kėlinio minutes buvo toks aktyvus, koks nebuvo per dvejas pastarąsias Eurolygos rungtynes, kai tesurinko 7 naudingumo balus. Amerikietis šešiais taškais iš eilės pradėjo lemiamą mačo dalį ir suteikė „Žalgiriui“ energijos, kurios taip trūko šį svarbų vakarą.

34 min. Dar vienas nuostabus Aarono White'o epizodas. Žalgiriečių persvara – pirmą kartą dviženklė (60:50).

33 min. Tai bent ketvirtojo kėlinio pradžia. Aaronas White'as perėmė lyderio estafetę iš Vasilije Micičiaus, rezultatyviai užbaigė keturias iš eilės kauniečių atakas ir kaip reikiant truktelėjo „Žalgirį“ į priekį.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 54:50 (17:16, 14:18, 23:16).

Šaras pagaliau atrado žmogų, kuriuo gali pasitikėti sunkiu momentu. Kevinas Pangosas pelnė 5 taškus pirmajame kėlinyje, bet iki trečiojo pabaigos išliko „sausas“, tačiau „Žalgirį“ į priekį veda Vasilije Micičius. Serbas trečiąjį kėlinį uždarė 6 taškais per tris minutes ir ištempė žalgiriečius į priekį bauginančioje situacijoje.

29 min. Vasilije Micičiaus du taškai su pražanga. Kauniečiai po ilgesnės pertraukos vėl priekyje – 52:50.

M.Kuzminskui nebesmagu žaisti „Žalgirio“ arenoje. Aštuonis taškus pirmajame kėlinyje surinkęs lietuvis nebegauna kamuolių. Atsidengęs prieš žemesnius žalgiriečius, puolėjas demonstratyviai reikalaudavo kamuolio, bet „Olimpia“ žaidėjai gaili perdavimo. Savo nepasitenkinimą Kuzia rodė ir treneriui Pianigianiui. Italui beliko tik pritariamai linktelėti galva ir guosti savo krepšininką.

26 min. Vasilije Micičius rezultatyviai užbaigia dvi atakas iš eilės – 46:47.

25 min. Kol kas – labai sunkus mačas. Atsiplėšti šeimininkai niekaip nesugeba.

A.Gudaitis, ko gero, žaidžia geriausią savo mačą prieš „Žalgirį“, kokį tik buvo kada nors žaidęs. Supersusikoncentravęs, labai agresyvus baudos aikštelėje, kur šeimininkų aukštaūgiams daro spaudimą kaudamasis dėl kiekvieno kamuolio po „Žalgirio“ lenta. Taip pat jau išrašė fantastišką bloką. Centras kol kas tildo „Žalgirio“ tribūnas, iš kurių lietuvio pusėn skrieja vis daugiau nepasitenkinimo replikų.

24 min. Artūras Gudaitis du kartus iš eilės pelno taškus su pražangom. Lietuvis akivaizdžiai dominuoja prieš „Žalgirio“ vidurio puolėjus. Šeimininkams tai yra didžiausia problema.

22 min. Artūras Milaknis – tritaškis. Pagaliau! Kauniečiai vėl priekyje – 36:34.

21 min. Paulius Jankūnas antrą pusę pradeda taikliu metimu iš po krepšio.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 31:34 (17:16, 14:18).

Milano komanda yra prasčiausiai besiginanti Eurolygos ekipa. Tačiau šį sezoną mažiau taškų į italų krepšį už „Žalgirį“ (31) iki pertraukos įmetė tik Stambulo „Anadolu Efes“ (29). Mykolo Stumbro duomenimis, „Olimpia“ per du pirmuosius kėlinius vidutiniškai praleidžia 42,3 taško.

20 min. Dairio Bertanio tritaškis į rūbinę. Kol kas labai neramu.

19 min. Paulius Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio ir dar pridėjo baudą.

18 min. Amathas M'Baye pataikė iš vidutinio nuotolio. Milanas pirmą kartą priekyje – 28:26.

Šių P.Jankūno taškų laukėme pustrečios minutės. Nė viena komanda per beveik tris minutes nebuvo surezgusi rezultatyvios atakos. Po efektingo starto 11:2 žalgiriečiai ėmė klimpti puolime. Per 12 minučių šeimininkai pelnė tik 13 taškų.

16 min. Amathas M'Baye pataiko iš toli. Lygu – 24:24.

15 min. Brandono Davieso puikus epizodas. Tarsi įžaidėjas „centras“ prasiveržia link krepšio ir didina persvarą – 24:21.

14 min. Kauniečiams niekaip nepavyksta pabėgti, bet ir Milano ekipa dar nebuvo priekyje – 22:21.

12 min. Sėkmingai į žaidimą nuo suolo įsijungė Beno Udrihas. Slovėnas labai agresyvus ir veržlus. Iš pradžių rezultatyviai užbaigia ataką, vėliau pataiko baudą – 20:19.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Olimpia“ 17:16.

Ambicingas A.Gudaičio pasirodymas baigėsi 6-ąją minutę dėl antros asmeninės pražangos. Jis buvo 6 pirmuosius Milano taškus pelnęs žaidėjas. Bet prisėdus vienam, iššovė kitas – M.Kuzminskas greitai įraitė į tinklelį tritaškį. Pirmąsias 7 minutes lietuvaičiai buvo vieninteliai Milanui taškus ir atkovotus kamuolius rinkę krepšininkai.

9 min. „Olimpia“ spurtas 9:1 ir iš didžiulės kauniečių persvaros liko vos taškas, bet persverti rezultato svečiams nepavyko.

8 min. Mindaugas Kuzminskas pataikė iš toli. Kauniečių persvara tirpsta iki 3 taškų (12:9).

Labai įdomu stebėti Pauliaus Jankūno ir Mindaugo Kuzminsko mikrodvikovą. Žalgirietis akivaizdžiai laužia po krepšiu smulkesnį priešininką, o Kuzia bando atsikirsti „Žalgirio“ kapitonui greičiu ir žaidimu prie perimetro linijos. Bet, tiesą pasakius, nei vienam, nei kitam gerai išnaudoti savo pranašumų nesiseka. M.Kuzminsko tritaškis buvo netaiklus ir prasiveržimas baigėsi klaida, o P.Jankūnas atsakė vienu taikliu išpuoliu iš trijų bandymų.

6 min. Artūras Gudaitis užbaigia dar dvi svečių atakas. Visus Milano ekipos taškus pelnė lietuvis, bet žalgiriečiai priekyje 11:6.

4 min. Pirmuosius Milano ekipos taškus baudų metimais pelnė Artūras Gudaitis, bet į tai Kevinas Pangosas atsakė penkiais taškais – 9:2. Kanadietis bent vieną tritaškį pataikė 19-oje rungtynių iš eilės.

Ant tų žodžių, A.Gudaičiui metant baudas, saujelė „Žalgirio“ sirgalių iš aktyviausių aistruolių tribūnos siuntė lietuviui įžeidžiančius linkėjimus ir skanduotę.

3 min. Nebloga žalgiriečių gynyba rungtynių pradžioje. Svečiai taškų nepelnė tris pirmąsias minutes Ypač įdomi buvo Mindaugo Kuzminsko ir Pauliaus Jankūno tarpusavio dvikova.

Buvo įdomu išgirsti, kaip „Žalgirio“ arena sutiks du buvusius žalgiriečius iš Milano. Bet nei Kuzminskas, nei Gudaitis nebuvo kažkaip išskirtinai nušvilpti, nors pirmasis ir sulaukė baisių žinučių sausį pasirinkęs ne „Žalgirį“, o „Olimpia“. Lietuviams sirgaliai švilpė taip, kaip ir kitiems Milano žaidėjams.

1 min. Rungtynes kauniečiai pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.