2018 01 09 /22:05

Ballų beprotybės pirmasis epizodas baigėsi nesunkia „Vytauto“ pergale

Lietuva pagaliau išvydo garsiuosius brolius LiAngelo ir LaMelo Ballus, o „Big Baller Brand Challenge“ draugiškas turnyras Prienuose prasidėjo „Vytauto“ pergale. Šeimininkai pirmosiose rungtynėse antradienį 90:80 įveikė „Žalgiris-2“ komandą.
LaMelo Ballas ir LiAngelo Ballas
LaMelo Ballas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rungtynes laimėjusi komanda gavo 2000 JAV dolerių premiją, o rungtynių MVP – Lonzo Ballo sportinius batelius.

Iš viso turnyro prizinį fondą sudaro 10 tūkst. dolerių.

Pastebimai žaidė ir abu naujokai. LiAngelo Ballas pelnė 19 taškų ir rezultatyvumu „Vytauto“ ekipoje nusileido tik Regimantui Miniotui (20).

Devyniolikmetis pataikė septynis dvitaškius iš keturiolikos, vieną tritaškį iš penkių ir dvi baudas iš trijų. Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir perėmė du kamuolius.

LaMelo Ballas pelnė 10 taškų (4/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo du kamuolius, atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir padarė šešias klaidas.

LiAngelo pradėjo rungtynes starto penkete, o LaMelo – ant suolo. Jau pirmoji prieniškių ataka baigėsi amerikiečio rezultatyviu perdavimu ir Regimanto Minioto taškais.

Pirmuosius savo taškus LiAngelo pelnė baudos metimais. Netrukus po to aikštėje pasirodė ir LaMelo.

Šešiolikmetis iš karto pademonstravo puikų klaidinantį judesį, švystelėjo neparuoštą tritaškį, kuris nelietė lanko ir du kartus prasižengė.

Bet tuomet įsibėgėjo. Netrukus jis išprovokavo varžovo pražangą ir baudos metimu pelnė pirmą savo tašką.

Po kelių minučių gynėjas puikiai atmetė kamuolį Tomui Dimšai ir vėl pakėlė sirgalius iš savo vietų. Po pirmojo kėlinuko „Vytautas“ pirmavo 19:16.

Po dviejų kėlinių LaMelo buvo pelnęs šešis taškus, jo trimis metais vyresnis brolis – vienu daugiau.

Įpusėjus dvikovai, žalgiriečiai turėjo trapią persvarą – 37:35.

Trečiajame kėlinyje broliai buvo pasodinti ant suolo, o „Vytautas“ perėmė inicityvą.

Viduryje kėlinuko LaMelo pasirodė aikštėje ir gražiu prasiveržimu bei taikliu metimu vėl sukėlė ovacijas. Tiesa, vienas jo labai tolimas meginimas tikslo nepasiekė.

Bet po trečiojo kėlinio prieniškiai jau diktavo savo sąlygas 64:54, o rungtynes laimėjo 90:80.

„Vytautas“: Regimantas Miniotas 20, LiAngelo Ballas 19, Justas Sinica 14, Tomas Dimša 13, LaMelo Ballas 10.

„Žalgiris-2“: Rokas Jokubaitis 31, Martynas Arlauskas 14, Arnas Adomavičius 12, Erikas Venskus 11.