2017 01 20 /21:49

Tris kėlinius charakterį rodžiusį „Žalgirį“ suvarpė „Real“ tritaškiai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo ir trečiąsias Eurolygos rungtynes iš eilės. Penktadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams per sudėtingas pasirodė vieno galingiausių Senojo žemyno klubų Madrido „Real“ egzaminas. Savoje arenoje žaidę Lietuvos čempionai buvo priversti iškelti baltą vėliavą – 59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Baigiantis antram kėliniui, „Real“ surengė spurtą, buvo įgijusi 8 taškų pranašumą (41:33) ir atrodė, kad gali nulemti šias rungtynes, tačiau po didžiosios pertraukos kauniečiai sugebėjo pakilti ir ne tik pasivijo savo tituluotus priešininkus, bet ir perėmė iniciatyvą – 49:48.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus, bet per paskutines 10 minučių „Real“ žvaigždynas įrodė už ką jie yra laikomi vienais pagrindinių favoritų šiemet susigrąžinti Eurolygos karūną.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Šarūnas Jasikevičius: „Darželio lygis. Man to jau buvo per daug“
Sezono mačą sužaidęs „Žalgirio“ brazilas pradžiugino „Real“ trenerį

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tris tritaškius pataikė Trentas Thompsonas, vieną Jaycee Carrollas, o Othello Hunteris sudrebino krepšį galingu dėjimu. Pralaimėta atkarpa 0:14 šeimininkams buvo mirtinas nokautas.

Augusto Lima prieš savo buvusią komandą sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, su 13 taškų buvo rezultatyviausias žalgiriečių gretose, tačiau brazilo energija ir šį kartą Šaro neguodė – jo vyrams tai buvo jau dvyliktasis pralaimėjimas per 18 dvikovų.

Pirmajame rate Madrido klubas tarpusavio akistatą laimėjo tik po atkaklios kovos 96:91.

„Žalgiris“ – „Real“ 59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21).

„Žalgiris“: Augusto Lima 13 (6/10 dvit., 1/2 baud.), Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas po 11, Leo Westermannas 6, Antanas Kavaliauskas ir Edgaras Ulanovas po 4, Robertas Javtokas ir Artūras Milaknis po 3, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas po 2, Kevinas Pangosas ir Isaiah Hartensteinas taškų nepelnė

„Real“: Othello Hunteris 14 (6/9 dvit., 2/3 baud.), Trey Thompkinsas 12, Gustavo Ayonas ir Jaycee Carrollas po 11, Felipe Reyesas ir Sergio Llullas po 8, Luka Dončičius 6.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21).

39 min. Paskutinės minutės – formalumas. Nugalėtojas aiškus.

38 min. Renaldas Seibutis prametė abi baudas – 57:69.

37 min. Žalgiriečiai dar bandė stotis po šio nokdauno ir kovoti, tačiau kėlinio pradžioje suduotas smūgis buvo pernelyg stiprus.

35 min. Iš toli pataikė ir Jaycee Carrollas. Žalgiriečiai neviltyje – 53:67.

34 min. Trey Thompkinsas smeigė ir trečią tolimą bombą, o netrukus dėjimą atliko ir Othello Hunteris. „Žalgiris“ sugriuvo – 53:64.

33 min. Rungtynės slysta. Du iš eilės tritaškius pataikė Trey Thompkinsas. Deficitas labai staiga šoktelėjo iki 6 taškų ribos – 53:59.

31 min. Šarūnas Jasikevičius ir toliau aikštėje laikė Antaną Kavaliauską, o žalgiriečiai vis dažniau stengėsi žaisti per šį vidurio puolėją.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 53:53 (17:17, 16:24, 20:12).

30 min. Kėlinio pabaigoje blykstelėjo Antanas Kavaliauskas. Aukštaūgis iš pradžių įmetė abi baudas, o kitos atakos metu atliko galingą dėjimą ir išlygino rezultatą.

28 min. Artūras Milaknis prabilo iš toli. „Žalgiris“ sužaidė nuostabią atkarpą ir vėl sugebėjo pakilti – 49:48.

26 min. Paulius Jankūnas pataikė iš toli ir grąžino intrigą – 46:48.

24 min. Edgaras Ulanovas pataikė prasiveržęs ir buvo sumažinęs deficitą iki 4 taškų, bet viltis į šipulius vėl daužė tritaškį paleidęs Sergio Llullas.

22 min. Tiestis kauniečiams sunkiai sekėsi ir po didžiosios pertraukos. Pirmosiomis kėlinio minutėmis iniciatyva priklausė svečiams. Po Luko Lekavičiaus pataikymo iš vidutinio nuotolio – 37:43.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 33:41 (17:17, 16:24).

20 min. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečiai. Per pirmąją rungtynių pusę „Real“ labai skaudžiai mūsiškius baudė tolimomis bombomis – pataikė penkis tritaškius.

17 min. Kapitonas pademonstravo lyderio savybes. Paulius Jankūnas pataikė du kartus iš eilės, o galiausiai tritaškiu apie save priminė ir Leo Westermannas. Žalgiriečiai vėl priekyje – 30:28!

16 min. „Real“ spurtavo ir sėkmingai užbaigė dvi iš eilės atakas. Iš pradžių pataikė Jaycee Carrollas, po to dėjimu šeimininkų krepšį sudrebino Othello Hunteris. Žalgiriečių deficitas – trys taškai (23:26).

14 min. Aštrus Luko Lekavičiaus prasiveržimas. Žalgiriečiai persvėrė rezultatą – 23:22.

13 min. Brockas Motumas pelnė pirmuosius savo taškus ir sumažino deficitą iki minimumo (21:22).

11 min. Antrasis ketvirtis prasidėjo Jaycee Carrollo tritaškiu (17:20).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 17:17.

9 min. „Žalgirio“ brazilas dar kartą lygino rezultatą – 17:17.

8 min. Augusto Lima pataikė su varžovo pražanga. Žalgiriečiai pavijo savo varžovus – 15:15.

6 min. Jaunasis „Real“ talentas Lukas Dončičius vėl pademonstravo savo smagią rankelę, pataikydamas antrą tritaškį. Kauniečiai vėl atsakė dvitaškiu – kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo pataisė Augusto Lima (10:12).

5 min. Luka Dončičius smeigė tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje sudėtingą metimą atsilošęs pataikė ir Paulius Jankūnas – 8:9.

4 min. Felipe Reyesas pataikė du kartus iš eilės ir išvedė svečius į priekį – 6:4.

3 min. Aikštėje po keitimo pasirodęs Rudy Fernandezas tradiciškai „Žalgirio“ arenoje pasitiktas „draugiškai“ – kurtinančiu švilpimu.

2 min. Pirmieji taškų sąskaitą atidarė žalgiriečiai. Po kelių netaiklių metimų iš toli galiausiai pataikė Leo Westermannas – 3:0. Taikliu metimu atsakė ir Gustavo Ayonas.

1 min. Kauniečiai dvikovą pradėjo tokiu starto penketu: Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.