2020 02 16

Uraganinį spurtą surengęs „Lietkabelis“ KMT šeimininkus paliko be apdovanojimų

Slogiai Citadele Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje atrodęs turnyro šeimininkas Klaipėdos „Neptūnas“ turėjo puikią galimybę išpirkti kaltę prieš ištikimiausius savo aistruolius rungtynėse dėl trečios vietos. Tačiau pirmoje pusėje dominavę uostamiesčio krepšininkai pažadino miegantį žvėrį iš Panevėžio – aukščiausių balų vertą trečią ketvirtį sužaidęs „Lietkabelis“ bronzinį mūšį laimėjo 84:73 (17:25, 18:20, 32:11, 17:17).
Paulius Valinskas ir Tomas Dimša
Paulius Valinskas ir Tomas Dimša / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Penktą kartą rengiamo taurės turnyro istorijoje pagal iškovotų medalių skaičių panevėžiečiai toliau lieka patogiai įsitaisę trečioje vietoje.

Be sidabro, iškovoto 2017 metais, „Lietkabelis“ gali pasigirti ir trimis bronziniais apdovanojimais. Pavyzdžiui, „Neptūnas“ Karaliaus Mindaugo taurėje toliau išlieka su vieninteliu bronzos medaliu, iškovotu 2016 metais.

Rungtynių pradžioje pirmuosius aštuonis šeimininkų taškus pelnė Deividas Gailius, kuris buvo rezultatyviausias klubo narys ir pusfinalio mače prieš „Rytą“.

Su visai kitokiu nusiteikimu į aikštę žengę klaipėdiečiai pirmajame kėlinyje varžovams įsūdė net šešias tolimas bombas – be patikrintų snaiperių kaip D.Gailius, Osvaldas Olisevičius ar Matas Jogėla, pasižymėti sugebėjo ir Žygimantas Janavičius su Džiugu Slavinsku, o šių krepšininkų atstovaujamas klubas pirmavo 25:17.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis (29:19), tačiau charakterį prieš „Žalgirį“ demonstravęs „Lietkabelis“ nesiruošė pasiduoti ir šiame mače. Svečiams pagaliau pavyko pristabdyti įsiaudrinusius varžovus, o akimirką ekipas skyrė tik du taškai (35:33).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tadas Sedekerskis

Visgi per likusias 2 kėlinio minutes šešis taškus be atsako pelnė D.Gailius (iš viso 17 taškų per pirmą pusę), o vyšnaite ant torto tapo Tado Sedekerskio tolimas metimas sulig antrojo kėlinio sirena (45:35).

Po 20 žaidimo minučių „Neptūnas“ buvo padėties šeimininkai, tačiau per ilgąją pertrauką visų Klaipėdos „Švyturio“ arenoje susirinkusių aistruolių nuostabai netikėtai pabudo žvėris iš Panevėžio, tiesiog sutraiškęs oponentus trečiajame ketvirtyje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Margiris Normantas

Tomo Dimšos ir Margirio Normanto, kurie kartu sudėjus per ketvirtį pelnė 19 taškų, tempiamas „Lietkabelis“ kėlinį laimėjo net 32:11 ir prieš lemiamą ketvirtį jau būtent svečiai turėjo dviženklį pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkus iš gilaus nokdauno atgaivinti bandė visų rungtynių metu pastebimiausiai rungtyniavę D.Gailius, O.Olisevičius ir T.Sedekerskis, tačiau to buvo per maža. Visa, ką „Neptūnui“ pavyko padaryti – sumažinti deficitą iki 5 taškų (68:73).

Galutinį tašką likus mažiau nei dvejoms minutėms iki ketvirčio pabaigos padėjo Željko Šakičius, pataikęs tolimą metimą ir savo ekipą atitolinęs 10 taškų skirtumu (80:70).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24 (7/19 met.), Osvaldas Olisevičius 15 (5 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 9 (3/3 trit.), Džiugas Slavinskas ir Matas Jogėla po 6, Gytis Masiulis (9 atk. kam., 13 naud. bal.) ir Simas Galdikas po 4, Žygimantas Janavičius (5 rez. perd.) 3, Andre Williamsonas 2, Martynas Mažeika 0, Darrinas Dorsey ir Tadas Pažėra nežaidė.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 20, Margiris Normantas (20 naud. bal.) ir Željko Šakičius (5 atk. kam., 6 rez. perd., 22 naud. bal.) 14, Vytenis Lipkevičius 12 (6 atk. kam.), Martynas Sajus 9 (15 naud. bal.), Paulius Valinskas 7, Gilvydas Biruta ir Marius Valinskas po 2, Tadas Vaičiūnas ir Rihards Kuksiks 0.