2015 09 12

Utenos „Juventus“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipos krepšinio kovos dėl penktos vietos

Prienuose vykstančiame tarptautiniame šešių komandų turnyre „One Team Cup 2015“ abi Lietuvos ekipos – Utenos „Juventus“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“ – penktadienį patyrė antrąsias nesėkmes savo grupėse ir sekmadienį tarpusavio dvikovoje išsiaiškins penktosios vietos likimą.
„Juventus“ krepšininkai
„Juventus“ krepšininkai / Algimanti Čižos/utenosjuventus.lt nuotr.

„Juventus“ krepšininkai antrajame A grupės susitikime po pratęsimo 95:98 (24:12, 25:21, 15:22, 22:31, 9:12) nusileido Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) ekipai.

Pasak klubo svetainės, po apylygės pirmosios pirmojo ketvirčio dalies uteniškiai spurtavo kėlinio pabaigoje. Penkis taškus pelnė Egidijus Dimša, po tritaškį pridėjo Chavaughnas Lewisas ir Aidas Viskontas, o atkarpą 11:0 laimėję „Juventus“ krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo dviženklę persvarą – 24:12.

R.T.Guinno vedini Volgogrado krepšininkai antrajame ketvirtyje sužaidus tris minutes kiek sumažino atsilikimą (23:30), tačiau Armino Urbučio, E.Želionio bei Ch.Lewiso tikslios atakos iniciavo dar vieną uteniškių spurtą 11:0 ir skirtumas jau tapo triuškinantis – 41:23. Po E.Dimšos metimo prasidėjus paskutinei kėlinio minutei skirtumas dar minimaliai šoktelėjo iki 19 taškų (49:30), bet kėlinį tolimu metimu baigę svečiai iš Rusijos sumažino skirtumą – 33:49.

Trečiajį ketvirtį jau „Krasnyj Oktiabr“ klubas pradėjo spurtu 9:0, po kurio skirtumas gerokai aptirpo – 42:49. A.Urbučio ir Spencerio Butterfieldo atakos vėl leido „Juventus“ komandai susigrąžinti solidesnį atotrūkį (64:50). Nors kėlinio pabaigą svečiai laimėjo atkarpa 5:0, prieš lemiamas dešimt minučių uteniškiai ir toliau pirmavo 64:55.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas išsilygino, tačiau uteniškiai turėjo puikią galimybę iškovoti pergalę. Likus žaisti 8 sekundes ir „Juventus“ klubui pirmaujant dviem taškais (86:84), svečiai prarado kamuolį, o susinervinęs J.Hamiltonas spyrė kamuolį į tribūnas. Visgi teisėjai iš Rusijos techninės pražangos neskyrė, o uteniškiai sugebėjo pramesti iš po krepšio. Per likusias tris sekundes Volgogrado ekipa surengė greitą ataką ir išlygino rezultatą – 86:86.

Pratęsimo metu „Juventus“ taip pat turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet atsiliekant 95:96 kamuolį prarado Rolandas Alijevas. Paskutinis rusų metimas buvo atliktas gerokai po laiko, tačiau arbitrai nusprendė įskaityti du taškus ir „Krasnyj Oktiabr“ laimėjo 98:95.

„Juventus“ ekipos peržiūroje dalyvaujantis Chavaughnas Lewisas per 25 minutes pelnė 13 (dvitaškiai 3/11, tritaškiai 1/2, baudos 4/7) taškų, atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir išnaudojo 5 asmeninių pražangų limitą.

Kitas peržiūroje dalyvaujantis amerikietis Spenceris Butterfieldas per 30 minučių surinko 12 (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 1/4, baudos 1/2) taškų, atkovojo 4 ir prarado 3 kamuolius, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 4 sykius prasižengė.

24 taškus uteniškiams pridėjo Egidijus Dimša, 18 – Edgaras Želionis, po 8 – Aidas Viskontas ir Arminas Urbutis, 7 – Rolandas Alijevas (12 rez. perd.), 5 – Martynas Linkevičius.

„Vytauto“ klubas antrąsias B grupės rungtynes 70:72 (17:25, 17:13, 24:16, 12:18) pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo sėkminga „Zenito“ ataka, į kurią Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atsakė taikliu Vilmanto Dilio dvitaškiu ir Šarūno Vasiliausko tritaškiu (5:2), informuoja svetainė kvitrina.lt. Deja, bet „Vytauto“ komanda keletą kartų suklydo ir varžovai kėliniui įpusėjus įgijo 5 taškų persvarą (7:12). Laimonas Kisielius pataikė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (9:12). „Vytautas“ galėjo dar sumažinti atsilikimą, bet Vytautas Šulskis prametė abu baudų metimus. Varžovai surengė greitą ataką, bet buvo neleistinai sustabdyti. Du baudų metimai buvo tikslūs (9:16). L. Kisieliaus prasiveržimas buvo sustabdytas pražangomis, bet realizuota tik viena bauda, o varžovai atsakė taikliu tritaškiu (10:19).

Deja, likus vienai minutei iki kėlinio pabaigos, išnaudodami „Vytauto“ ekipos žaidėjų klaidas, „Zenito“ krepšininkai įgijo 10 taškų persvarą (22:12). Tačiau per likusį laiką V. Šeškaus auklėtiniai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 6 taškų (17:23), bet po pirmojo kėlinio atsiliko 8 taškais.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai pradėjo aktyviai gintis ir neleido varžovams 4,5 min. pelnyti taškų. Tiesa, patys taip pat daug nenuveikė, bet sumažino skirtumą iki 5 taškų (20:25). Deja, vėl pasipylė klaidos ir varžovai per minutę sugebėjo padidinti savo persvarą iki 12 taškų (20:32). Bet V. Šeškaus kariauna nesiruošė leisti „Zenito“ komandai šeimininkauti aikštelėje ir po penkių iš eilės Vytauto Šulskio pelnytų taškų komandas skyrė 7 taškai (25:32).

Skirtumas galėjo dar sumažėti, nes varžovai grubiai sustabdė kamuolį atkovojusi Domantą Šeškų. Deja, teisėjai paskutinės vilties pražangą traktavo kaip paprastą. Tai supykdė „Vytauto“ strategą ir jis už kalbas su teisėjais gavo techninę pražangą. Tiesa, „Zenito“ žaidėjas nepataikė. Ir tada iššovė V. Dilys, kuris pelnė 9 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (34:34). Tačiau sėkmingiau sužaidę pirmosios rungtynių pusės pabaigą svečiai pirmavo 38:34.

„Vytauto“ krepšininkai antrą susitikimo pusę kėlinį pradėjo geru spurtu (8:4) ir rezultatas tapo lygus (42:42). Dar po minutės Linas Lekavičius persvėrė rezultatą Prienų-Birštono komandos naudai (44:42). Ilgą laiką V. Šeškaus auklėtiniai neleisdavo varžovams persverti rezultato, bet likus iki kėlinio pabaigos 3 min., „Zenito“ krepšininkai įgijo 3 takų pranašumą – 51:48. Dabar jau sėkmingiau kėlinuko pabaigą sužaidė šeimininkai ir po trijų kėlinių jie priekyje 58:54.

Ketvirtajame kėlinyje vyko labai agresyvi kova. Kėlinio viduryje „Vytauto“ krepšininkai po Vaido Čepukaičio dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (65:58), bet likus iki rungtynių pabaigos pusantros minutė jau pirmavo tik dviem taškais – 68:66. V. Dilys pataikė dvitaškį ir „Vytauto“ persvara padidėjo iki 4 taškų (70:66). Deja, iškovoti pergalę sutrukdė klaidos ir, kaip teigė Edas Nickus, įdomus įvykių aikštelėje traktavimas iš teisėjų pusės. Varžovai persvėrė rezultatą savo naudai (70:72). „Vytauto“ komanda dar turėjo 4 sek. pakeisti situaciją, bet ataka nebuvo rezultatyvi.

„Vytauto“ gretose nesustabdomas buvo Vilmantas Dilys. Jo sąskaitoje 22 taškus. Po 12 taškų pelnė Linas Lekavičius ir Laimonas Kisielius ( 7 atkovoti kamuoliai), 7 – Gytis Sirutavičius (6 atkovoti kamuoliai), 6 – Vytautas Šulskis, 5 – Šarūnas Vasiliauskas, 4 – Domantas Šeškus, 2 – Vaidas Čepukaitis.