Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 22

Naujoji Vilniaus krepšinio piramidė – „Lietuvos ryto“ bandymas susigrąžinti talentus ir sirgalius

Vilniuje vasarą statoma nauja krepšinio piramidė, kurios viršūnėje – „Lietuvos ryto“ klubas. Miesto savivaldybės paskatinta komanda jauniesiems sostinės talentams atvers naują koridorių aukščiausio lygio krepšinio link. 24sek.lt pristato, kaip veiks „Lietuvos ryto” dublerių sistema, kuria sostinės klubas bandys susigrąžinti ir talentus, ir sirgalius.
„Lietuvos rytas“
„Lietuvos rytas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Viršūnė: Vilniaus „Lietuvos rytas“ (LKL)

Kai 2012 metais vilniečiai į Torontą išlydėjo Joną Valančiūną, „Lietuvos rytas“ per trejus metus krepšinio elitui daugiau neparuošė nė vieno Lietuvos krepšininko. Perspektyviausių šio laikotarpio žaidėjų Dovydo Rediko, Paulius Dambrausko ar Eimanto Bendžiaus keliai pasuko į LKL vidutiniokus, Latviją ar Lenkiją. Tik Eimantas Bendžius dabar persikėlė į aukščiausiąją Ispanijos lygą, bet tai padarė atsispyręs nuo Sopoto „Trefl“ tramplino.

„Logiškas ir šiek tiek pavėluotas sprendimas“, – 24sek.lt apie „Lietuvos ryto“ Vilniaus krepšinio piramidės statybas sakė miesto vicemeras Linas Kvedaravičius, savivaldybėje kuruojantis sporto ir kultūros klausimus.

Jo teigimu, glaudesnis ryšys su jaunaisiais miesto krepšininkais ir aiški talentų ugdymo struktūra gali prikelti „Lietuvos rytą“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

„Miestas susirūpinęs dėl prasto rungtynių lankomumo. Išsakėme savo nuogąstavimus dėl vadybos, bilietų kainų. Manau, kad įgyvendinus šią piramidę ir pristačius ją visuomenei, ir žiūrovai grįš į salę žiūrėti „Lietuvos ryto“ rungtynių, ir klubo darbų kokybė labiau tenkins miestiečius“, – teigė L.Kvedaravičius.

Lietuvos krepšinio padangėje žinomas L.Kvedaravičius tikina, kad Kaunas jaunųjų krepšininkų ugdymu gerokai lenkia Vilnių. „Mus neramina Vilniaus situacija“, – pripažino L.Kvedaravičius.

Vilniečiai bandys lygiuotis į analogišką Kauno „Žalgirio“ dublerių variantą NKL pirmenybėse.

Pavyzdžiui, 2014–2015 metų sezono „Žalgirio“ sudėtyje buvo bent 11 žaidėjų, perėjusių kauniečių jaunimo sistemą. Lukas Lekavičius „Žalgiryje“ debiutavo tiesiai iš NKL ir tapo vienu maloniausių atradimų. Ilgamečiu „Žalgirio“ sistemos nariu Artūru Milakniu jau susidomėjo ir „Dallas Mavericks“ klubas, snaiperis tapo LKL finalo MVP.

Planuojama, kad „Lietuvos ryto“ trenerių štabą greičiausiai paliksiantys Arvydas Gronskis ir Sandis Buškevicas turėtų tapti NKL ir RKL komandų treneriais.

„Žalgirio“ dublerių grandinę perėjo tokie žaidėjai kaip Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis ar Mantas Kalnietis.

„Turėsime Kauno analogą. Gerus dalykus kopijuoti ne gėda“, – šypteli L.Kvedaravičius.

Už paramą „Lietuvos ryto“ klubui ir Vilniaus krepšinio vystymui savivaldybė skyrė apie 1,10 mln. eurų. Ateityje ši suma neturėtų nei pernelyg didėti, nei mažėti.

Antroji pakopa: Vilniaus „Perlas-MRU“ (NKL)

Antroji Vilniaus krepšinio piramidės pakopa – NKL rungtyniaujantis „Perlo-MRU“ klubas. 24sek.lt žiniomis, „Perlo-MRU“ ekipai turėtų vadovauti ilgametis „Lietuvos ryto“ trenerio asistentas Arvydas Gronskis. Jam talkintų ankstesnis klubo treneris Mindaugas Sakalauskas.

„Perlo-MRU“ klubui iš Vilniaus savivaldybės skirtos paramos bus atseikėta apie 100 tūkst. eurų. Komanda biudžetą papildys dar ir rėmėjų lėšomis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Lietuvos ryto“ treniruotė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Lietuvos ryto“ treniruotė

Greičiausiai keisis klubo vadovas. Anksčiau vadovo pareigas užėmęs Vytenis Tupčiauskas laimėjo Vilniaus krepšinio mokyklos direktoriaus konkursą, todėl negalėtų suderinti šių darboviečių. Kita vertus, dėl VKM direktoriaus konkurso rezultatų kilo skandalas, todėl nauja V.Tupčiausko darbovietė dar nepatvirtinta.

„Perlo-MRU“ gretose žais maždaug 18–23 metų amžiaus jaunieji krepšininkai. Vilniečiai turės galimybę suderinti mokslus su krepšiniu. L.Kvedaravičiaus teigimu, komandai praverstų vienas kitas labiau patyręs žaidėjas, tačiau V.Tupčiauskas 24sek.lt teigė, kad komanda stengsis orientuotis tik į jaunimą.

24sek.lt žiniomis, „Perlas-MRU“ jau pradėjo sudėties formavimo darbus.

„Perlas-MRU“ 2014-2015 metų sezoną rimtai pretendavo į NKL aukso medalius, tačiau nuo šiol komandai nebebus keliami aukščiausi tikslai. Kita vertus, vilniečiai nesiruošia būti patrankų mėsa. Jaunimą ugdysianti ekipa sieks laikytis tarp aštuonių stipriausių NKL komandų.

„Naivu tikėtis, kad jau po pirmojo sezono iš tos NKL komandos kas nors pereis į „Lietuvos rytą“. Jei po sezono bent vienas ar du žaidėjai atsidurtų ant „Lietuvos ryto“ slenksčio ir pradėtų reguliariai treniruotis su komanda, tai jau būtų labai geras rezultatas“, – 24sek.lt tvirtino L.Kvedaravičius.

Trečioji pakopa: Vilniaus „Lietuvos rytas“ (RKL)

Žemiausia Vilniaus krepšinio piramidės pakopa bus Regioninėje krepšinio lygoje (RKL). Joje žais iš keturių sostinės mokyklų surinkti geriausi moksleiviai: Š.Marčiulionio krepšinio akademijos, Vilniaus krepšinio mokyklos, Sostinės krepšinio mokyklos ir miesto sporto mokyklos.

Perspektyviausias Vilniaus jaunimas turėtų susiburti po „Lietuvos ryto“ vardu.

„Lietuvos ryto“ jaunimo komanda dalyvaus ir jaunių Eurolygos turnyruose. V.Tupčiauskas 24sek.lt pasakojo, kad planuojama, jog RKL klubui vadovaus kitas „Lietuvos ryto“ asistentas Sandis Buškevicas. 24sek.lt žiniomis, jam turėtų talkinti su moksleiviais jau daugelį metų dirbantis Tomas Purlys.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Lietuvos ryto“ treniruotė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./S.Buškevicas (viduryje)

V.Tupčiausko teigimu, planuojama, kad per savaitę ši komanda turės vieną bendrą treniruotę ir du mačus RKL pirmenybėse. Daugiau vaikai praktikuosis savo krepšinio mokyklose.

Šiai komandai turėtų užtekti 14–20 tūkst. eurų biudžeto kelionėms, trenerių atlyginimams ir kitoms išlaidoms padengti.

„Lietuvos krepšinio problema ta, kad jaunas iš krepšinio mokyklos į vyrų krepšinį atėjęs žaidėjas, treneriai sako, nebūna įsisavinęs krepšinio pagrindų. Tokia problema egzistuoja, todėl norisi kuo greičiau pripratinti jaunimą prie vyrų krepšinio, kad jų nebereikėtų mokyti iš naujo. Todėl tokios komandos treneriai turi būti atėję iš vyrų krepšinio, kad jaunuoliams vėliau nebūtų šoko“, – aiškino L.Kvedaravičius.

Naujoji „Lietuvos ryto“ dublerių sistema pradės veikti nuo 2015-2016 metų sezono.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius