2018 02 26 /21:11

Eimanto Bendžiaus tritaškių šou nuskandino Kosovą

Lietuvos rinktinė įsirašė ir ketvirtąją pergalę 2019-ųjų metų pasaulio čempionato atrankoje, pirmadienį Klaipėdoje nepalikdami vilčių Kosovo komandai – 106:50 (28:19, 20:18, 26:12, 32:11).
Eimantas Bendžius ir Vaidas Čepukaitis
Vaidas Čepukaitis ir Eimantas Bendžius / Karolio Balkūno nuotr.

Svečių komandos duobkasiu tapo nuostabias rungtynes sužaidęs Eimantas Bendžius. Pirmajame kėlinyje fantastiškai rungtyniavęs snaiperis įmetė visus šešis tritaškius, surinko 20 taškų ir buvo neįmenama mįslė varžovams.

Įgiję pagreitį ir dviženklę persvarą, lietuviai per petį nesigręžiojo ir toliau didino atotrūkį, nesunkiai įsirašydami dar vieną tašką bei užsitikrindami kelialapį į kitą varžybų etapą.

Šiame mače Dainius Adomaitis leido atsipūsti savo veteranams Kšištofui Lavrinovičiui ir Renaldui Seibučiui bei metė į kovą debiutantus Lauryną Birutį ir Arnoldą Kulboką.

Lietuva laimėjo ketvirtą mačą iš tiek pat galimų ir pirmauja C grupėje. Kosovui tai buvo ketvirtoji nesėkmė.

Šiame etape lietuviams liko dar du mačai svečiuose – su Lenkija ir Vengrija.

Lietuva – Kosovas 106:50 (28:19, 20:18, 26:12, 32:11).

Lietuva: Eimantas Bendžius 22, Rokas Giedraitis 18, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Marius Grigonis ir Adas Juškevičius po 11, Edgaras Želionis 10, Arnoldas Kulboka 9, Laurynas Birutis 8, Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys po 2, Vaidas Čepukaitis 1, Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

Kosovas: Shawnas Jonesas 23, Gezimas Morina 8, Erjonas Kastrati 7, Jarenas Sina 4, Lisas Shoshi ir Albanas Veseli po 3.

C grupė
1 Lietuva 4 0 +119
2 Lenkija 2 1 +18
3 Vengrija 1 2 −7
4 Kosovas 0 4 −130

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Kosovas 106:50 (28:19, 20:18, 26:12, 32:11).

40 min. 100 tašką pelnė Edgaras Želionis.

37 min. Fantastiška Arnoldo Kulbokos atkarpa. Iš pradžių jis įsmeigia tritaškį atsilošęs, o po kelių atakų prasiveržia link krepšio, sutraukia du varžovus ir perduoda kamuolį visiškai laisvam Martynui Echodui. „Centras“ vėl krauna iš viršaus.

35 min. „Atsidaro“ ir Arnoldas Kulboka. Tai pirmieji jo taškai nacionalinėje rinktinėje – 83:39.

34 min. Martynas Echodas – dar vienas dėjimas. Persvara jau 80:39!

33 min. Roko Giedraičio du gražūs epizodai. Iš pradžių jis užbaigia ataką metimu, o po akimirkos lietuviai perima kamuolį ir po Eimanto Bendžiaus perdavimo Rokas grūda jį į krepšį.

32 min. Kad ir kokį penketą į aikštę mestų Dainius Adomaitis, lietuviai nesunkiai randa kelius prie varžovų krepšio.

III kėlinys. Lietuva – Kosovas 74:39 (28:19, 20:18, 26:12).

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Klaipėdoje
Stebėdami Kosovo triuškinimą sirgaliai turėjo ieškotis sau pramogų. Kaip kad be perstojo skandavo „ei! ei! ei!“ po teisėjų užfiksuotų pražangų ir rungtynių pauzes. D.Adomaičio žingsniamatis šiose rungtynėse fiksuos šios pasaulio čempionato atrankos antirekordą. Treneris dažniau sėdi ant suolo, nei mindžikuoja šalia šoninės linijos. Tam nėra reikalo, kai lietuviai atsipūtę triuškina atvykėlius.

29 min. Nors dar liko visas kėlinys, svarbiausi klausimai yra atsakyti. Jaunieji Laurynas Birutis ir Martynas Echodas gauna neįkainuojamos patirties, bet su užduotimis tvarkosi sėkmingai.

25 min. Dviejų skirtingo svorio kategorijų priešininkų dvikova. Po Lauryno Biručio pataikymo skirtumas pasieka 30 taškų atžymą – 62:32.

22 min. Dar vienas Ado Juškevičiaus tolimas šūvis. Istorija kartojasi – 54:30.

21 min. Antrą rungtynių pusę taikliu tolimu metimu pradeda Adas Juškevičius. Pagaliau savo taikiklį suderino ir jis – 51:28.

Kosovo rinktinė daugiau grėsmės kelia ne Lietuvos rinktinės gynybai, o žiniasklaidos aparatūrai. Svečiai per du kėlinius pataikė tik 9 metimus iš 33 (27,27 proc.), bet jau sykį taranavo filmavimo įrangą kitoje „lentos“ pusėje, taip pat – fotografų kompiuterį.

II kėlinys. Lietuva – Kosovas 48:27 (28:19, 20:18).

Martynas Echodas sapnuosis Kosovo rinktinės žaidėjų košmaruose. Atrodo, kad lietuvis dirba gynyboje atsisėdęs ant lanko. „Lietuvos ryto“ atstovo sąskaitoje, pagal oficialų protokolą, tik vienas blokas, bet jis jau bent kelis kartus pakeitė varžovų metimus, gąsdinančiai ištiesęs savo rankas. Fantastiška lanko gynyba.

19 min. Savo lyderį turi ir Kosovas. Natūralizuotas amerikietis Shawnas Jonesas ryškiai pranoksta lietuvių aukštaūgius ir pelnė jau 17 taškų, bet jis tebėra vienišas karys lauke.

Eimantas Bendžius grįžta į aikštę po 7 minučių žaidimo pertraukos. Tikėkimės, dar neatvėsęs. Kai Dainius Adomaitis 10 minučių žaidimo laikui pirmajame mače su Vengrija pasodino įkaitusį Renaldą Seibutį, jis grįžo į aikštę nebe toks efektyvus ir agresyvus, koks buvo iki tol. Kita vertus, rezultatas ir taip saugus, tad didesnio E.Bendžiaus indėlio ir neprireiks.

16 min. Vėl aikštėje pasirodantis Eimantas Bendžius sutinkamas griausmingomis ovacijomis. Jis prasižengia trečią kartą, bet yra pelnęs lygiai pusę savo komandos taškų – 40:23.

15 min. Lietuviai toliau didina atotrūkį. Jau 17 taškų (38:21) ir panašu, kad tai dar – ne riba. Kosovas antrame kėlinyje pelnė tik du taškus.

13 min. Lietuva žaidžia labai greitai. Po Žygimanto Janavičiaus perdavimo pirmuosius taškus pelno Martynas Echodas. Šeimininkų persvara jau dviženklė – 30:19.

12 min. Šansas ir Martynui Echodui. Dainius Adomaitis drąsiai daro keitimus ir suteikia minučių visiems savo auklėtiniams.

Ką išdarinėja Eimantas Bendžius! 20 taškų per nepilnas 9 rungtynių minutes. Tai jau rezultatyviausios jo rungtynės pasaulio čempionato atrankoje. Sirgaliai juokiasi. Kažin, ar „Švyturio“ arenoje kas nors kada nors buvo per pirmą kėlinį įmetęs tiek taškų. E.Bendžių jau drąsiai galima vadinti šios rezervinės rinktinės lyderiu. Jis tą įrodinėja visos atrankos metu.

I kėlinys. Lietuva – Kosovas 28:19.

10 min. Dainius Adomaitis suteikia šansą ir savo debiutantams. Arnoldas Kulboka ir Laurynas Birutis pasirodo aikštėje. Pastarajam užtenka vos kelių akimirkų, kad pelnytų pirmuosius savo taškus.

9 min. Eimantas Bendžius pramesti šį vakarą negali. Šeštas tritaškis iš šešių. Lietuviai kol kas metė tik vieną dvitaškį. Turbūt atspėsite, kas jį pataikė. Taip, jo vardas – Eimantas Bendžius. 24:15.

7 min. Ir dar du Eimanto Bendžiaus tritaškiai. 17 taškų per 7 minutes. Čia tai bent! Lietuviai įmetė jau 7 tritaškius iš 12, varžovai – nė vieno. 21:12.

6 min. Eimanto Bendžiaus šou tęsiasi. Dar vienas jo tritaškis. Per 6 min. snaiperis įmetė jau 11. Lietuva priekyje – 15:10.

4 min. Svečiai nelinkę pasiduoti, bet Eimantas Bendžius dar vienu tritaškiu pelno aštuntą savo tašką ir išlaiko lietuvius priekyje – 11:8.

Kosovas prieš Lietuvą kovoja be savo svarbiausio ginklo. Rezultatyviausias kosoviečių žaidėjas Dardanas Berisha dėl Lenkijoje patirtos traumos negalėjo padėti savo komandai. Jis buvo atskridęs į Vilnių, bet po ten atliktų tyrimų grįžo namo.

2 min. Dar vienas šeimininkų tolimas metimas. Eimantas Bendžius ir 6:2.

1 min. Akistatą lietuviai pradėjo taikliu Mariaus Grigonio tritaškiu.

Lietuviai rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Mindaugas Girdžiūnas, Adas Juškevičius, Eimantas Bendžius, Marius Grigonis, Evaldas Kairys.