2017 02 18

„Vytautas“ nepasipriešino: „Žalgiris“ galingai nužingsniavo į KMT finalą

„KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ pusfinalio dvikovoje Kauno „Žalgiris“ vargo neturėjo – Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkus įveikė rezultatu 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kevinas Pangosas jau pirmosiomis minutėmis smeigė du tritaškius, tačiau „Vytautas“ taip pat nesikuklino – po 5 iš eilės Artūro Valeikos taškų išvedė Prienų-Birštono komandą į priekį (18:17).

Antanas Kavaliauskas greitą ataką užbaigė galingu dėjimu, per pirmąjį kėlinį leisdamas „Žalgiriui“ įgyti 4 taškų pranašumą (22:18).

Vytenis Lipkevičius antrą kėlinį pradėjo tolimu metimu – jau trečiu į „Žalgirio“ krepšį (3/3). Per pastaruosius 6 sezonus LKL lygoje V.Lipkevičius tik dukart sugebėjo įmesti 3 tritaškius per rungtynes (abu kartus – į „Neptūno“ krepšį). Rungtynes V.Lipkevičius užbaigė pataikęs 4 tolimus metimus iš 6.

„Žalgiris“ po truputį ėmė didinti persvarą. Po Artūro Milaknio ir Luko Lekavičiaus metimų kauniečių pranašumas tapo dviženklis (33:23). Antrojo kėlinio pabaigoje, kai į aikštę buvo mestas ir jaunasis Paulius Valinskas, „Žalgiris“ kiek stabtelėjo, tačiau įpusėjus mačui buvo priekyje 46:32.

Daugiau nei dvi minutes trečiajame kėlinyje nė viena komanda negalėjo pelnyti taškų. Taškų badą pirmasis nutraukė „Žalgiris“. „Vytautas“ pasižymėjo tik sužaidus 4,5 minutės, kai „Žalgiris“ jau buvo nutolęs 53:32.

Formalumu tapusias rungtynes „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 76:55.

„Žalgiris“ šį sezoną laimėjo ir abu tarpusavio mačus LKL lygoje. Spalį Kaune „Vytautą“ įveikė 79:66, o lapkritį išvykoje triumfavo 63:55.

Primename, jog pirmajame pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ 75:70 nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 10, E.Ulanovas ir K.Pangosas po 9, I.Hartensteinas 8, L.Westermannas ir B.Motumas po 7, A.Milaknis ir A.Lima po 6, A.Kavaliauskas ir P.Jankūnas po 4 (P.Valinskas).

„Vytautas“: V.Lipkevičius 14, A.Valeika 9, S.Kulvietis 8, P.Ivanauskas 7. R.Miniotas ir T.Klimavičius po 4, T.Delininkaitis, D.Šeškus ir T.Michnevičius po 3.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams