Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 20d. 08:29

„Žalgirio“ vilniečiai ir „Ryto“ kauniečiai – kas ką?

M.Echodas (kairėje), L.Kleiza (trečias iš kairės) yra kilę iš Kauno, bet atstovauja „Rytui“, o vilniečiai M.Gebenas ir K.Lukošiūnas (dešinėje) žaidžia „Žalgiryje“.
M.Echodas (kairėje), L.Kleiza (trečias iš kairės) yra kilę iš Kauno, bet atstovauja „Rytui“, o vilniečiai M.Gebenas ir K.Lukošiūnas (dešinėje) žaidžia „Žalgiryje“.

Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ sekmadienį „Siemens“ arenoje susitinka pirmajam pasimatymui šį sezoną, o dviejų Lietuvos krepšinio lygos lyderių dvikova kelia ir papildomą intrigą – Kauno klubas turi savo sudėtyje vilniečių, o „Ryto“ pajėgose yra Kaune gimusių ir augusių vyrų.

„Žalgiris“ ir „Rytas“ du dešimtmečius yra aršiausi varžovai Lietuvos krepšinio aikštėse, bet tarp dviejų amžinų priešininkų yra gyvų jungčių.

Kauno klubas vis pasitelkia pajėgų iš Vilniaus, o sostinė irgi nutaiko progą sustiprinti savo krepšinį kauniečiais.

Magistralė Vilnius-Kaunas

Garsiausias Vilniaus „Ryte“ rungtyniavęs Kauno garbės pilietis sekmadienį kaip tik vadovaus „Žalgirio“ vyrams aikštėje.

Dabartinis „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius prieš du dešimtmečius grįžęs po studijų JAV nesulaukė savo gimtojo klubo pasiūlymo ir tada Vilniaus klube 1998 metais pradėjo savo profesionalo karjerą. Jis buvo dar kartą užsivilkęs „Ryto“ komandos aprangą 2010 metais, o jo atvaizdas iki šių metų vasaros kabojo „Ryto“ arenos palubėse, kol buvo tyliai nuimtas.

nuotr. 15min ir „Baudos aikštelė“/„Jeep“ arenoje nukabinta Šarūno Jasikevičiaus nuotrauka
nuotr. 15min ir „Baudos aikštelė“/„Jeep“ arenoje nukabinta Šarūno Jasikevičiaus nuotrauka

Dar dvi garsios Kaune gimusios krepšinio asmenybės – Rimas Kurtinaitis ir Kęstutis Kemzūra yra ne tik žaidę, bet ir treniravę Vilniaus komandą, o dabartinis Š.Jasikevičiaus asistentas Darius Maskoliūnas ne tik treniravo „Rytą“, bet ir dirbo Vilniaus tarybos nariu.

Ir Vilnius yra paleidęs į Kauną krepšinio žvaigždžių: broliai Lavrinovičiai, Rimantas Kaukėnas, Martynas Pocius, Mindaugas Kuzminskas, Antanas Kavaliauskas gimė ir augo Vilniuje, bet paskui prisidėjo prie Kauno komandos titulų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

Buvęs ilgametis „Ryto“ prezidentas Gedvydas Vainauskas yra baigęs vidurinę mokyklą Kaune, o dabartinis klubo sporto direktorius Linas Kleiza gimė Kaune ir ten praleido dalį savo vaikystės.

Ir šį sezoną „Žalgiris“ savo sudėtyje turi du vilniečius, o „Ryto“ žaidimas po krepšiais daug priklauso nuo Kaune gimusio aukštaūgio.

Į miestų priešpriešą dėmesio nekreipia

Vilniuje gimęs ir augęs Martinas Gebenas per pirmąjį profesionalų sezoną padarė tokią pažangą, kad debiutavo Lietuvos rinktinėje ir pateko į „Žalgirio“ pagrindinę sudėtį.

Dabar 24 metų vidurio puolėjasKauno arenos persirengimo kambaryje sėdi šalia 16-ąjį sezoną „Žalgiryje“ pradėjusio Pauliaus Jankūno, bando išmokyti lietuvių kalbos „Žalgirio“ legionierių Nigelą Hayesą ir pats kuo greičiau perprasti Š.Jasikevičiaus filosofijos subtilybes.

„Dideli reikalavimai, siekiant išpildyti kiekvieną žaidimo detalę aukščiausiu lygiu – ir treniruotėse ir rungtynėse. Tai labiausiai skiria „Žalgirį“ ir kitas komandas“, – svarbiausią naujokui kilusį įspūdį atvykus į Kauną apibūdino M.Gebenas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martinas Gebenas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martinas Gebenas

Jis jau debiutavo Eurolygoje, o LKL pirmenybėse prisidėjo prie visų penkių „Žalgirio“ pergalių.

Iki šiol LKL varžybose šį sezoną pelnęs po 5 taškus ir 3,2 atkovoto kamuolio, M.Gebenas sekmadienį pirmą kartą kovos prieš gimtojo miesto komandą būdamas „Žalgirio“ vidurio puolėju.

„Aš kažkaip nekreipiu dėmesio į Vilniaus-Kaunas pykčius ar nesutarimus – net nežinau, kaip juos pavadinti, – sakė M.Gebenas. – Priešpriešos niekada nejaučiau. Nors esu gimęs ir gyvenęs Vilniuje, paskui daug metų praleidau JAV. O dabar gyvenu Kaune, tad nesureikšminu.“

Vilniui nereikėjo, dabar debiutavo „Žalgiryje“

Persikėlęs iš Utenos „Juventus“ į „Žalgirį“ M.Gebenas neiškart atkreipė dėmesį, kad Kauno komandoje yra dar vienas vilnietis.

Tai – Karolis Lukošiūnas, po veržlaus praėjusio sezono Šiauliuose pakviestas į „Žalgirį“.

Iš pradžių buvo jis apsistojo Kaune viešbutyje (nes nebuvo tikras, liks „Žalgiryje“ ar bus skolinamas), bet prasimušė į sudėtį ir išsinuomavo būstą, kad galėtų nuolat gyventi Kaune, nors kartais aplanko Vilnių.

Neseniai jis su tėvais Vilniuje vartė nuotraukas, kurios priminė pačią pradžią – Karolio tėtis mėgėjiškai žaidė krepšinį, tad ir Karolis nuo mažų dienų matavosi didelius batus ir čiupinėjo krepšinio kamuolį.

Nuo pirmos klasės K.Lukošiūnas lankė Vilniaus krepšinio mokyklą, o po ketverių metų ten perėjo į Šarūno Marčiulionio krepšinio akademiją. Jis atstovavo „Ryto“ komandai per Eurolygos jaunimo turnyrą, bet vyrų komandos dėmesio niekada nesulaukė.

„Tada pernelyg neišsiskyriau iš kitų, tad dėmesio nesulaukiau“, – sakė K.Lukošiūnas, jau praėjusio sezono eigoje pajautęs „Žalgirio“ dėmesį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Lukošiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karolis Lukošiūnas

22 metų 195 cm ūgio snaiperis dar laukia progos debiutuoti Eurolygoje, o LKL pirmenybėse pasirodė dvejose rungtynėse, per jas pelnęs po 2,5 taško.

Tačiau dar užpraėjusį sezoną NKL rungtyniavęs K.Lukošiūnas niekur ir neskuba – jo patirtis rodo, kad anksčiau ar vėliau šansas atsiranda, viskas priklauso nuo pastangų,

„Aš niekada nebuvau laikytas talentu, – 15min pripažino K.Lukošiūnas. – Gal, kad esu vėlyvesnio brendimo. Kai kiti 16-17 metų spindėjo Eurolygos jaunimo varžybose ar rodė neblogos rodiklius NKL, man viskas atėjo vėliau.

Tačiau gal tai į gerą – tai padėjo ištobulinti kantrybę, padėjo išmokti panaudoti savo stipriąsias savybes ir paslėpti minusus.“

„Žalgirio“ gynėjas pripažino, kad prieš kelerius metus jo tikėjimas krepšininko karjera buvo susvyravęs.

„Buvo minčių, – neslėpė jis. – Kai lankiau dvyliktą klasę kai kurie bendraamžiai žaidė NKL ir LKL varžybose, turėjo sutartis ir perspektyvas krepšinyje. Aš tuo metu žaidžiau Regionų krepšinio lygoje, o po dvyliktos klasės reikėjo apsispręsti – eiti į mokslus ar bandyti krepšinį toliau.

Dėkui tėvams, kurie patikėjo mano svajone. Tada visus metus niekur nesimokiau, sportavau kartu su treneriu Gintautu Regina Vilniaus krepšinio centro komandoje, o paskui žingsneliais per NKL užlipau į LKL. Tiesiog visada tikėjau, kad tapsiu krepšininku. Ta svajonė po truputį pildosi.“

Dabar K.Lukošiūnas turi išskirtinį mokytoją šalia savęs.

„Karolis šiek tiek santūresnis, jaunesnis žaidėjas, stengiantis daug išmokti ir sekti kitų pėdomis, – apie komandos draugą sakė M.Gebenas. – Artūras Milaknis jam yra idealus pavyzdys, kaip reikia žaisti šioje pozicijoje, irgi būnant snaiperiu. Karolis labai sunkiai dirba ir bando viską perprasti.“

Vilniaus jaunimas ir Kauno patirtis

Kaunietis M.Echodas jau nebeklaidžioja Vilniaus gatvėse – „Ryte“ jis pradėjo trečią sezoną.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martynas Echodas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Martynas Echodas

„Žalgirio“ sistemoje išaugęs 22 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas neišvengia bangavimų, bet jo vaidmuo vis ryškesnis sostinės klube, kuriame yra ir daugiau Kaune gimusių ir augusių vyrų.

L.Kleiza treniravosi „Merkurijaus“ krepšinio mokykloje, bet yra lankęs krepšinį ir Vilniuje, prieš iškeliaudamas į JAV.

Iš Šakių kilęs „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis yra padėjęs „Žalgiriui“ triumfuoti Eurolygoje 1999 metais, o vienas jo asistentų – Mindaugas Brazys – gimė Kaune, augo „Žalgirio“ žaidėjo ir trenerio Algirdo Brazio šeimoje ir pats karjeros pradžioje stukseno į „Žalgirio“ komandos duris.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Mindaugas Brazys
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Mindaugas Brazys

Vis dėlto šį sezoną abejose klubuose netrūksta žaidėjų, kurie atstovauja savo gimtojo miesto komandai.

„Ryto“ gretose LKL pirmenybėse jau pasirodė keturi vilniečiai: Deividas Sirvydis, Marekas Blaževičius, Karolis Giedraitis ir Ąžuolas Tubelis. Tiesa, ir klaipėdiečių Vilniuje yra keturi: Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Einaras Tubutis.

Ketvertas „Žalgirio“ kauniečiai, kurių gyslomis teka žalias kraujas: Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek