Naujausios

Publikuota: 2015 vasario 16d. 21:04

15-os taškų pranašumą išvaistęs Utenos „Juventus“ po pratęsimo nusileido „Dzūkijai“

„Lietuvos rytas“ – „Juventus“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Lietuvos rytas“ – „Juventus“

Penkioliktą pergalę 27-ose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo šeštąją vietą užimanti Alytaus „Dzūkijos“ ekipa, pirmadienį namuose po pratęsimo 75:70 (17:16, 13:22, 13:16, 18:7, 14:9) įveikusi ketvirtojoje pozicijoje likusius Utenos „Juventus“ (16 pergalių ir 11 pralaimėjimų) krepšininkus.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Fiodoras Dmitrijevas, pelnęs 26 taškus ir po krepšiais atkovojęs 10 kamuolių.

25 taškus į svečių krepšį įmetė Paulius Dambrauskas, 9 – Martynas Paliukėnas.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Rashaunas Broadusas (19 tšk.), Simas Buterlevičius (10 tšk.), Valdas Dabkus ir Nikita Barinovas (po 8 taškus).

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/2), lenkiantis vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (23/3) bei praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (21/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 28 2 26 1914:2322

Rungtynių pradžioje Rashauno Broaduso bei Valdo Dabkaus pastangomis „Juventus“ ekipa įgijo 4 taškų persvarą (6:2). Įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė tie patys 4 taškai (11:7). Pauliaus Dambrausko tritaškis „Dzūkijos“ deficitą sumažino iki minimumo, o Rytis Juknevičius pataikė dvitaškį ir išvedė komandą į priekį (14:15). Komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė rezultatas palankus svečiams 16:17.

Antrąjį kėlinį spurtu 5:0 pradėję svečiai susigrąžino turėtą persvarą (21:17). Šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau dar viena sėkmingai sužaista uteniškių atkarpa leido padidinti pranašumą, o prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė jau 9 taškai (29:20). „Juventus“ krepšininkai vis didino savo pranašumą, tačiau jiems nepavyko sustabdyti Fedoro Dmitrievo, kurio pastangomis šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą. Rezultatas po dviejų kėlinių – 38:30.

Trečiojo ketvirčio pradžioje abiejų komandų krepšininkai niekaip nesugebėjo pataikyti, tad tik prabėgus beveik 3 minutėms Nikita Barinovas realizavo baudos metimą ir pelnė pirmąjį kėlinio tašką (39:30). Svečiai įmetė 5 taškus be atsako, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė 14 taškų (44:30). „Juventus“ ekipai pavyko dar labiau padidinti pranašumą, tačiau ketvirčio pabaigoje spurtavę šeimininkai sumažino deficitą ir po trečiojo kėlinio svečiai iš Utenos turėjo 11 taškų persvarą – 54:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos vėl strigo puolime. Saulius Kulvietis ir V.Dabkus padidino „Juventus“ ekipos persvarą, o pro šalį metę šeimininkai per pusę kėlinio nepelnė nė vieno taško (58:43). Po Martyno Paliukėno tritaškio „Dzūkija“ įgavo antrą kvėpavimą ir spurtu 10:0 sumažino deficitą (58:56). Pauliaus Dambrausko tritaškis po labai ilgos pertraukos šeimininkus išvedė į priekį, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje R.Broadusas pelnė 2 taškus ir „Juventus“ ekipa įgijo minimalią persvarą (60:59). Šeimininkams pataikyti nepavyko, tačiau Broadusas pataikė tik vieną baudos metimą, o P.Dambrauskas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (61:61). Saulius Kulvietis prametė tolimą metimą, tad išsiaiškinti kuri komanda stipresnė prireikė pratęsimo 61:61.

Pratęsimo pradžioje abi komandos keitėsi taikliais metimais (64:64). F.Dmitrievo tolimas metimas „Dzūkiją“ išvedė į priekį, tačiau R.Broadusas vėl išlygino rezultatą (67:67). P.Dambrauskas pelnė 4 taškus iš eilės ir išvedė šeimininkus į priekį (68:71). Per likusį pratęsimo laiką svečiai nesugebėjo labiau priartėti ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Dzūkijos“ pergalę – 75:70.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“