2015 02 16

15-os taškų pranašumą išvaistęs Utenos „Juventus“ po pratęsimo nusileido „Dzūkijai“

Penkioliktą pergalę 27-ose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo šeštąją vietą užimanti Alytaus „Dzūkijos“ ekipa, pirmadienį namuose po pratęsimo 75:70 (17:16, 13:22, 13:16, 18:7, 14:9) įveikusi ketvirtojoje pozicijoje likusius Utenos „Juventus“ (16 pergalių ir 11 pralaimėjimų) krepšininkus.
„Lietuvos rytas“ – „Juventus“
„Lietuvos rytas“ – „Juventus“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Fiodoras Dmitrijevas, pelnęs 26 taškus ir po krepšiais atkovojęs 10 kamuolių.

25 taškus į svečių krepšį įmetė Paulius Dambrauskas, 9 – Martynas Paliukėnas.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Rashaunas Broadusas (19 tšk.), Simas Buterlevičius (10 tšk.), Valdas Dabkus ir Nikita Barinovas (po 8 taškus).

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/2), lenkiantis vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (23/3) bei praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (21/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 28 2 26 1914:2322

Rungtynių pradžioje Rashauno Broaduso bei Valdo Dabkaus pastangomis „Juventus“ ekipa įgijo 4 taškų persvarą (6:2). Įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė tie patys 4 taškai (11:7). Pauliaus Dambrausko tritaškis „Dzūkijos“ deficitą sumažino iki minimumo, o Rytis Juknevičius pataikė dvitaškį ir išvedė komandą į priekį (14:15). Komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė rezultatas palankus svečiams 16:17.

Antrąjį kėlinį spurtu 5:0 pradėję svečiai susigrąžino turėtą persvarą (21:17). Šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau dar viena sėkmingai sužaista uteniškių atkarpa leido padidinti pranašumą, o prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė jau 9 taškai (29:20). „Juventus“ krepšininkai vis didino savo pranašumą, tačiau jiems nepavyko sustabdyti Fedoro Dmitrievo, kurio pastangomis šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą. Rezultatas po dviejų kėlinių – 38:30.

Trečiojo ketvirčio pradžioje abiejų komandų krepšininkai niekaip nesugebėjo pataikyti, tad tik prabėgus beveik 3 minutėms Nikita Barinovas realizavo baudos metimą ir pelnė pirmąjį kėlinio tašką (39:30). Svečiai įmetė 5 taškus be atsako, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė 14 taškų (44:30). „Juventus“ ekipai pavyko dar labiau padidinti pranašumą, tačiau ketvirčio pabaigoje spurtavę šeimininkai sumažino deficitą ir po trečiojo kėlinio svečiai iš Utenos turėjo 11 taškų persvarą – 54:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos vėl strigo puolime. Saulius Kulvietis ir V.Dabkus padidino „Juventus“ ekipos persvarą, o pro šalį metę šeimininkai per pusę kėlinio nepelnė nė vieno taško (58:43). Po Martyno Paliukėno tritaškio „Dzūkija“ įgavo antrą kvėpavimą ir spurtu 10:0 sumažino deficitą (58:56). Pauliaus Dambrausko tritaškis po labai ilgos pertraukos šeimininkus išvedė į priekį, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje R.Broadusas pelnė 2 taškus ir „Juventus“ ekipa įgijo minimalią persvarą (60:59). Šeimininkams pataikyti nepavyko, tačiau Broadusas pataikė tik vieną baudos metimą, o P.Dambrauskas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (61:61). Saulius Kulvietis prametė tolimą metimą, tad išsiaiškinti kuri komanda stipresnė prireikė pratęsimo 61:61.

Pratęsimo pradžioje abi komandos keitėsi taikliais metimais (64:64). F.Dmitrievo tolimas metimas „Dzūkiją“ išvedė į priekį, tačiau R.Broadusas vėl išlygino rezultatą (67:67). P.Dambrauskas pelnė 4 taškus iš eilės ir išvedė šeimininkus į priekį (68:71). Per likusį pratęsimo laiką svečiai nesugebėjo labiau priartėti ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Dzūkijos“ pergalę – 75:70.