2012 05 10 /21:59

„Lietuvos rytas“ pabudo per vėlai – „Žalgiriui“ iki LKL aukso liko žingsnis – 76:86 (statistika)

Kauno „Žalgiris“ – pergalės atstumu nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) aukso. Kauno klubas ketvirtadienį ir svečiuose 86:76 (14:10, 34:25, 18:17, 20:24) įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“.
Tomas Delininkaitis
Tomas Delininkaitis sužaidė geriausias sezono rungtynes – pelnė 22 taškus. / Sportoakimirka.lt nuotr.

Dėl rinktinės pasiruošimo Londono olimpinių žaidinių atrankai šį sezoną sutrumpintoje LKL finalo serijoje – iki trijų pergalių – „Žalgiris“ jau pirmauja 2:0. Pirmąjį mačą Aleksandro Trifunovičiaus treniruojama ekipa namuose taip pat laimėjo įtikinamai – 71:56.

Trečiasis ir galbūt paskutinis serijos mačas sekmadienį – gegužės 13 dieną – vyks Kaune.

Per 18 metų trunkančią LKL istoriją pirmus du mačus finalo serijoje pralaimėjęs klubas yra išsigelbėjęs tik kartą. Tai 1996-aisiais padarė „Žalgiris“, aukštyn kojomis apvertęs finalo seriją su Kauno „Atletu“ (nuo 0:2 iki 3:2).

Čempiono titulą ginantis „Žalgirio“ klubas LKL aukso žiedus gali laimėti jau 14-ąjį kartą. „Lietuvos rytas“ stipriausiu klubu šalyje yra tapęs 5 sykius.

Vilniaus klubui LKL finalo serija turi papildomą reikšmę. Tik tapęs šalies čempionu „Lietuvos rytas“ laimėtų tiesioginį bilietą į kito sezono Eurolygą.

„Lietuvos rytui“ tai buvo penktasis pralaimėtas tarpusavio mačas „Žalgiriui“ iš tiek pat galimų. Skaičiuojant nuo praėjusio sezono, Vilniaus klubas principinio mūšio negali laimėti jau 7 sykius.

Tomo Delininkaičio šou

Ketvirtadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje susirinkusių 9,3 tūkst. žiūrovų akivaidoje „Žalgiris“ pabėgo antrajame kėlinyje (46:32), kai pratrūko Tomas Delininkaitis. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs buvęs „Lietuvos ryto“ snaiperis vien per antrąjį ketvirtį įmetė 4 tritaškius ir vienas surinko 16 taškų.

T.Lukšio/BFL nuotr./Rungtynių akimirka
T.Lukšio/BFL nuotr./
M.Kalnietis vienas atliko 11 rezultatyvių perdavimų, kai visa „Lietuvos ryto“ekipa – 10

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ smaginosi toliau. Mantas Kalnietis skirstė perdavimus, o Robertas Javtokas drebino krepšį galingais „alley-oop'ais“. Po akiplėšiško Marko Popovičiaus tritaškio iš 9 metrų „Žalgirio“ persvara pasiekė rekordinę 22 taškų žymę (66:44).

Gelbėti „Lietuvos ryto“ garbę ėmėsi Tyrese'as Rice'as. Nuo suolo pakilęs amerikietis inicijavo spurtą, po kurio „Žalgirio“ persvara ištirpo iki 7 taškų (71:64), likus žaisti daugiau nei tris minutes.

Tačiau T.Delininkaitis grįžo į aikštelę, sumetė baudos metimus, tritaškį pridėjo M.Popovičius (76:64), o „Lietuvos ryto“ viltys stebuklingai išsigelbėti žlugo.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 17, R.Seibutis 15 (3/4 trit.), S.Babrauskas 13, M.Katelynas 9, J.Valančiūnas 8 (10 atk. kam.), A.Jomantas 6, A.Rasičius 5, L.Robertsas 2, P.Samardžiskis 1, V.Dilys 0 (P.Dambrauskas nežaidė).

„Žalgiris“: T.Delininkaitis 22 (3/3 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), M.Kalnietis 17 (11 rez. perd.), M.Popovičius 12, P.Jankūnas (6 atk. kam.) ir D.Šalenga – po 9, R.Javtokas (6 atk. kam.) 8, V.Lipkevičius 7, T.Klimavičius 2, M.Rakovičius, M.Kuzminskas ir Ž.Janavičius – po 0 (M.Delašas nežaidė).

Rungtynių statistika
„Lietuvos rytas“   „Žalgiris“
76 Taškai 86
46,5 % (20/43) Dvitaškiai 57,5 % (23/40)

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos rytas“: A.Rasičius, R.Seibutis, A.Jomantas, L.Robertsas ir J.Valančiūnas.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, T.Delininkaitis, V.Lipkevičius, P.Jankūnas ir R.Javtokas.

1 min. „Žalgiris“ mačą pradeda lietuvišku starto penketu, bet pirmuosius taškus dėjimu pelno „Lietuvos ryto“ legionierius L.Robertsas (2:0).

4 min. Nerezultatyvi mačo pradžia. „Lietuvos rytas“ klysta, o V.Lipkevičius greita ataka pirmą kartą išveda „Žalgirį“ į priekį (4:6).

5 min. T.Delininkaitis ir A.Jomantas apsikeičia taikliais metimais (6:8).

8 min. „Lietuvos rytas“ atakose net nesidairo į J.Valančiūną, o puolimas stringa – vos 6 taškai per 8 minutes (6:12).

9 min. „Žalgiris“ perima iniciatyvą (6:14). Pirmajame LKL finalo serijos mače antirekordą pasiekęs „Lietuvos rytas“, kai pelnė vos 56 taškus, skylių „Žalgirio“ gynyboje kol kas neranda ir antrosiose rungtynėse.

10 min. Penkių minučių „Lietuvos ryto“ taškų badą nutraukia P.Samardžiskis, pataikantis vieną baudos metimą. Kėlinį sėkmingiau užbaigia šeimininkai – tritaškį su sirena pataiko T.Rice'as (10:14).

Antrasis kėlinys

11 min. Pataiko ir R.Seibutis, o „Lietuvos rytas“ tęsia spurtą 6:0 – 12:14.

12 min. Šeimininkai pameta du kamuolius, o „Žalgiris“ varžovų klaidas verčia lengvais taškais (12:19).

13 min. S.Babrauskas įmeta tritaškį (15:19).

14 min. D.Šalenga atsako 5 taškais iš eilės (17:24).

15 min. „Žalgiris“ vėluoja gynyboje (21:24). A.Trifunovičius prašo minutės pertraukėlės.

16 min. T.Delininkaitis ir S.Babrauskas apsikeičia tritaškiais (24:27).

17 min. „Lietuvos ryto“ gretose serijoje pirmą kartą pasirodo V.Dilys, bet iš karto klysta gynyboje (24:31).

18 min. M.Katelynas ir A.Rasičius smeigia po tritaškį (30:33). Tuo pačiu atsako ir M.Kalnietis bei T.Delininkaitis (32:39).

19 min. Dar vienas T.Delininkaičio tritaškis pirmą kartą didina „Žalgirio“ persvarą iki 10 taškų (32:42). „Lietuvos rytas“ neranda stabdžių įsibėgėjusiems varžovams (32:44) ir T.Delininkaičiui, kuris per 15 minučių vienas pats jau pelnė 16 taškų (4/6 trit.).

20 min. Sudėtingas J.Valančiūno dvitaškis (35:46).

20 min. Kas sustabdys T.Delininkaitį? Gynėjas pelno 18-ąjį tašką, o „Žalgiris“ po dviejų kėlinių jau turi solidžią persvarą (35:48).

Trečiasis kėlinys

21 min. P.Jankūnas pelno du taškus su pražanga, o „Žalgirio“ persvara pasiekia rekordinę 16 taškų ribą (35:51).

22 min. 20-asis T.Delininkaičio taškas (37:53).

24 min. Įspūdingas M.Kalniečio perdavimas ir R.Javtoko „alley-oop'as“ (39:57).

25 min. A.Rasičius daro klaidą po klaidos, bet lieka aikštelėje (39:59).

27 min. J.Valančiūnas taškus pelno tik pats atkovodamas kamuolius puolime (42:59), o „Žalgiris“ smaginasi (42:63).

28 min. Į vienus vartus. M.Popovičius meta iš 9 metrų ir... pataiko! (44:66).

29 min. Nuo suolo pakilęs T.Rice'as inicijuoja spurtą ir bando grąžinti intrigą (52:66).

30 min. M.Katelynas klysta puolime, bet klaidas taiso gynyboje – įspūdingu bloku P.Jankūnui.

30 min. Po vaizdo peržiūros teisėjai nusprendžia neįskaityti paskutinio J.Valančiūno metimo su pražanga (52:66).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. S.Babrausko dvitaškis iš po krepšio (54:66).

32 min. „Žalgiris“ taškų negali pelnyti jau 5 minučių, o „Lietuvos rytas“ šią atkarpą laimi 10:0.

33 min. „Žalgirį“ į priekį taikliu tritaškiu trukteli V.Lipkevičius (54:69). Tuo pačiu atsako T.Rice'as (57:69).

36 min. M.Katelyno dvitaškis (61:71).

37 min. T.Rice'as pelno 17-ąjį tašką (63:71). „Žalgiris“ užstrigo puolime. S.Babrauskas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų (64:71).

37 min. „Žalgirio“ komandoje į aikštelę grįžta T.Delininkaitis ir iš karto pelno taškus (64:73).

38 min. M.Popovičius pataiko iš toli ir „Žalgiris“ gali lengviau atsipūsti (64:76). A.Jomanto dvitaškis (66:76).

38 min. R.Javtokas!!! Dar vienas įspūdingas „Žalgirio“ vidurio puolėjo „alley-oop'as“ po M.Kalniečio perdavimo (66:78).

39 min. „Lietuvos rytas“ nepasiduoda (70:78), bet žaisti lieka vos pusantros minutės. Šeimininkų viltis dar labiau sumažina dar vienas puikias rungtynes žaidžiantis M.Kalnietis (70:80).

39 min. „Lietuvos rytas“ desperatiškai dar bando gelbėtis pražangomis, bet M.Popovičiaus ranka nedreba (72:82).

40 min. V.Lipkevičius didina „Žalgirio“ persvarą iki 12 taškų (74:86). „Lietuvos rytas“ supranta pralaimėjęs. Galutinis mačo rezultatas – 86:76 „Žalgirio“ naudai.