2020 02 15

Antroje mačo dalyje „Lietkabelį“ perlaužęs „Žalgiris“ pateko į KMT finalą

Trečius metus iš eilės Citadele Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje susirėmus Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipoms intriga vyravo tik kiek daugiau nei du kėlinius. Aukštesnę pavarą antroje rungtynių dalyje įjungę LKL čempionai triumfavo 82:72 (19:17, 19:21, 27:14, 17:20) ir užsitikrino teisę žaisti sekmadienio didžiajame turnyro finale.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Daugkartiniai Lietuvos čempionai kol kas nėra praleidę nė vieno KMT finalinio susitikimo. Sekmadienį „Žalgiris“ sieks trečiojo šalies taurės trofėjaus. Jo varžovu bus Vilniaus „Rytas“.

Savo ruožtu „Lietkabelis“ finale žaidė vienintelį sykį – 2017 metais. Panevėžiečiai dukart yra iškovoję KMT bronzą.

Pirmosios rungtynių minutės turėjo kaip reikiant išgąsdinti „Lietkabelio“ komandos aistruolius. Jau po pirmosios atakos, kuomet metimas buvo atliktas iš labai nepatogios pozicijos, panevėžiečiai suprato, su kokiu žvėrimi šiandien teks kautis. Kauniečiai per pirmąsias kėlinio minutes puikiai darbavosi gynyboje, o taip pat agresyviai žaisdami puolime išprovokavo keturias greitas varžovų komandines pražangas ir pabėgo į priekį 13:2.

Tačiau atslūgus pirmajai įtampai „Lietkabelis“, pataikęs tris tritaškius, kelių minučių tarpe varžovus prisivijo ir po pirmojo ketvirčio atsiliko tik 17:19.

Kovingai nusiteikusių panevėžiečių pirmojo kėlinio pabaigoje inicijuotas spurtas tęsėsi antrajame. Du Rihardo Kuksiko tritaškiai, atkarpa net 19:3 ir komandas netikėtai skyrė jau devyni taškai – 31:22. Visgi tokio tipo turnyruose ryškiausiomis spalvomis nuolatos spindintis Edgaras Ulanovas vienas pats pelnė 9 taškus ir sugrąžino KMT vicečempionus į žaidimą.

Į „Lietkabelio“ žaidimą sugrįžo vaikiškos klaidos, kurių per pirmą pusę jie padarė devynias, o po visą aukštaičių gynybą supjausčiusio Th.Walkupo reido paskutinėmis antrojo ketvirčio sekundėmis tarp komandų vyravo lygybė – 38:38.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Thomas Walkupas

Kaip jau tapo įprasta, antroje mačo dalyje aukštesnę pavarą įjungę kauniečiai greitai atsakė į visus svarbiausius rungtynių klausimus. Nenado Čanako ir jo auklėtinių psichologinei būsenai nepadėjo ir abejotinas teisėjo švilpukas, po kurio A.Milaknis buvo nusiųstas prie baudų metimo linijos. Snaiperis pataikė visas tris baudas, dar vieną pridėjo už N.Čanako techninę pražangą, o antroje kėlinio pusėje net 15:2 spurtavęs „Žalgiris“ pasidėjo tvirtus pamatui pergalei.

Ketvirtajame kėlinyje rekordinę 16 taškų persvarą įgiję kauniečiai per anksti atsipalaidavo – dukart varžovų pražangą mesdamas iš tritaškio išprovokavęs P.Valinskas dar sugrąžino intrigą (64:72).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“

Visgi po minutės pertraukėlės tolimą bombą įsūdė KC Riversas, o „Lietkabeliui“ per likusį žaidimo laiką sensacijos sukurti nepavyko.

Panevėžiečius pusfinalyje skandino didelis klaidų skaičius – kamuolys buvo prarastas net 21 kartą. Užtikrintai kovą po krepšiais (39:28) laimėjusiam „Lietkabeliui“ pritrūko ir tolimų metimų – tritaškiai realizuoti vos 25 procentų taiklumu (7 iš 27).

Tiesa, solidžiu pataikymu iš tolimojo nuotolio pasigirti negalėjo ir jų varžovai, pataikę 6 tritaškius iš 18 (33%).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

„Žalgirį“ į priekį tempė šalies taurės rungtynėse įprastai puikiai rungtyniaujantis Edgaras Ulanovas. Puolėjas ant parketo praleido 28 minutes, per kurias pelnė 17 taškų ir surinko 25 naudingumo balus.

Jam solidžiai talkino antroje rungtynių dalyje beveik visus savo taškus surinkęs KC Riversas (16 tšk.), pataikęs pusę ekipos tritaškių.

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė Paulius Valinskas, kurio sąskaitoje 14 taškų.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 17 (6/6 baud.), KC Riversas 16 (3/3 dvit., 3/4 trit., 5 praž.), Zachas LeDay 12, Thomas Walkupas 11 (4 rez. perd., 15 naud. bal.), Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 7, Lukas Lekavičius ir Nigelas Hayesas po 4, Rokas Jokubaitis ir Jockas Landale'as po 2, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 14, Željko Šakičius, Tomas Dimša (4/14 met.) ir Gabrielius Maldūnas (9 atk. kam.) po 11, Vytenis Lipkevičius ir Rihards Kuksiks po 8, Margiris Normantas 7, Gilvydas Biruta 2, Martynas Sajus, Marius Valinskas ir Tadas Vaičiūnas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

Po keturių kėlinių: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 82:72 (19:17, 19:21, 27:14, 17:20)

40 min. Galutinis teisėjo švilpukas fiksuoja kauniečių pergalę rezultatu 82:72.

37 min. Reikia pagalbos? Skambinkite KC Riversui. Dar vienas amerikiečio tritaškis, priartinantis kauniečius prie pergalės (75:64).

36 min. Tiek mes, tiek tikriausiai ir Šarūnas Jasikevičius, į aikštę išleidęs šiose rungtynėse mažiau pasireikšti gavusius krepšininkus, jau buvo patikėję kauniečių pergale. Dar viena pražanga P.Valinskui metant tritaškį (72:64).

34 min. „Lietkabelis“ ginklų dar nesudeda – spurtas 8:0 ir ekipas skiria jau tik 10 taškų (72:62).

33 min. Panašu, kad intriga galutinai išblėso. Šaras į aikštę leidžia ir Karolį Lukošiūną, o skirtumas tarp ekipų – rekordinis (72:54).

31 min. „Lietkabelis“ byra. Per 17 pirmųjų ketvirtojo kėlinio sekundžių N.Čanako auklėtiniai dukart suklysta, o strategas nieko nelaukęs išnaudoja paskutinę turimą minutės pertraukėlę (67:52).

Po trijų kėlinių: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 65:52 (19:17, 19:21, 27:14)

30 min. Kaip ir antrojo kėlinio pabaigoje, taip ir dabar Th.Walkupas vienas pats sudrasko varžovų gynybą ir dvitaškiu uždaro puikų kėlinį žalgiriečiams – 65:52.

29 min. Jau apdainuotas E.Ulanovas toliau didina savo taškų kraitį (15 tšk.). Panevėžiečiai gelbėjasi individualiais reidais, tačiau gynyboje darosi vis sunkiau (61:52).

28 min. Komandos apsikeičia taikliais dvitaškiais, tačiau „Lietkabeliui“ labai trūksta tolimų metimų – šiame ketvirtyje pramesti visi aštuoni tritaškiai. Po E.Ulanovo „baliono“ kauniečiai priekyje 57:50.

27 min. Klaida gynyboje, kurios norint nugalėti „Žalgirį“ būti tiesiog negali. Laisvas prie tritaškio linijos paliktas KC Riversas baudžia varžovus (53:48).

26 min. Kaip liūtai po varžovų krepšiu kovojantys panevėžiečiai trečiuoju bandymu įridena kamuolį į krepšį (50:48).

25 min. Greitą varžovų išpuolį neleistinai pristabdęs Z.LeDay užsidirba nesportinę pražangą – „Lietkabelis“ nepaleidžia varžovų į priekį (46:46). Šįsyk įpusėjus kėliniui jau žalgiriečiai yra išnaudoję komandinių pražangų limitą.

24 min. Abejotinas teisėjo švilpukas, po kurio A.Milaknis gauna galimybę surinkti tris pigius taškus nuo baudų metimo linijos (45:43). Nenado Čanako kantrybė baigėsi po epizodo kitoje atakoje – arbitrams priekaištų pažėręs treneris galiausiai baudžiamas technine pražanga.

23 min. Žudančiais tritaškiais varžovus įprastai baudžiantis KC Riversas nepataiko tritaškio, tačiau dukart suranda būdą pelnyti dviejų taškų vertės metimą arčiau krepšio (42:43).

21 min. Pirmuoju „Lietkabelio“ dviženklininku tampa tritaškį smeigiantis T.Dimša – 40:41.

Po dviejų kėlinių: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 38:38 (19:17, 19:21)

20 min. Rezultatyvi kėlinio pabaiga, kurią vainikuoja Th.Walkupo solo reidas ir taiklus metimas paskutinę kėlinio sekundę (38:38).

18 min. Būtent taurės varžybose visuomet individualiai sužibantis E.Ulanovas prideda tritaškį ir iš varžovų persvaros lieka apskritas nulis (31:31). N.Čanakas prašo pasitarimo.

17 min. Nebe pirmas kartas, kai svečiams iš Panevėžio kamuolys elementariai slysta iš rankų. Neprotinga G.Maldūno pražanga prieš E.Ulanovą ir „Žalgiris“ kyla į šturmą – 28:31.

16 min. Žalgiriečiai išnaudoja savo pranašumus baudos aikštelėje ir mažina atsilikimą iki penkių taškų – 26:31.

15 min. Epizodas, kurio dažnai nepamatysime. Greitoje atakoje vienas pirmųjų į gynybą sugrįžęs P.Jankūnas pučia varžovo metimą. Visgi „Lietkabeliui“ tai nė motais – dar vienas R.Kuksiko tritaškis ir rekordinė jų persvara (22:31).

14 min. Beveik visi „Žalgirio“ tolimi metimai kol kas skrieja pro šalį – Th.Walkupas dukart vienos atakos metu visiškai nedengiamas nesugebėjo pasinaudoti puikiomis progomis sušvelninti deficitą (20:26).

13 min. Darosi karšta! R.Kuksikas smeigia tritaškį, P.Valinskas prideda du baudų metimus, o Panevėžio klubo spurtas jau 14:0! (19:26).

12 min. Be keitimo iki šiol rungtyniavęs Ž.Šakičius priverstas atsisėsti dėl antrosios asmeninės pražangos, tačiau „Lietkabelis“ suranda kitų lyderių ir pirmą kartą išsiveržia į priekį – 19:21.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Zach Leday

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 19:17

9 min. Šaltu dušu nuprausti panevėžiečiai grįžta. T.Dimša aštriais reidais pjausto varžovų gynybą, o po Ž.Šakičiaus tritaškio ekipas skiria tik du taškai (19:17). Įniršęs Šaras prašo minutės pertraukėlės.

7 min. LKL čempionai toliau efektingai išnaudoja Z.LeDay, tačiau puolime nesnaudžia ir „Lietkabelis“, neleisdamas varžovams atitrūkti – 17:12.

6 min. Po beveik nedengiamo Z.LeDay metimo iš po krepšio kauniečiai pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą. „Lietkabelį“ atgaivina Vytenio Lipkevičiaus tritaškis (13:5).

5 min. „Žalgirio“ gynyba per nepilnas penkias pirmąsias rungtynių minutes verta aukščiausio balo. Tris kartus suklydę panevėžiečiai jau turi devynių taškų deficitą, o Nenadas Čanakas yra priverstas prašyti pasitarimo.

4 min. Nuo M.Gebeno neatsilieka ir visa „Lietkabelio“ komanda, jau išnaudojusi keturių komandinių pražangų limitą (9:2).

3 min. „Lietkabeliui“ pirmuosius taškus baudų metimais renka Tomas Dimša (7:2). Rungtynių pradžia nesiklosto Martinui Gebenui, kuris susirenka dvi greitas pražangas ir yra priverstas vietą aikštėje užleisti Zachui LeDay.

2 min. Žalgiriečiai nenusiteikę juokauti ir spurtuoja jau pačioje rungtynių pradžioje – 7:0.

1 min. Šių rungtynių taškų sąskaitą atidaro Th.Walkupas, pataikydamas iš tolimojo nuotolio – 3:0.

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Martinas Gebenas, Edgaras Ulanovas.

„Lietkabelio“ startinis penketas: Željko Šakičius, Vytenis Lipkevičius, Martynas Sajus, Tomas Dimša, Paulius Valinskas.