2019 12 08

Apie kapitono traumą užsiminęs Šaras: pergalę prieš „Rytą“ ištraukė vyriškumas

Šarūnas Jasikevičius nebuvo panašus į trenerį, kuris ką tik įveikė amžiną varžovą. Kauno „Žalgirio“ strategas krimtosi, kad nerado rakto į žaidėjų galvas, kad paaiškintų mačo su Vilniaus „Rytu“ principus.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Žalgiriui“ teko įtempti raumenis ir pasitelkti snaiperius, kad galiausiai palaužtų „Rytą“ LKL rungtynėse Kaune 78:72.

„Po slogaus starto kažkiek pavyko atsigauti. Šįkart kažkiek gelbėjo ir pataikymas. Kažkuriuo momentu, kai pradėjome prastai, gerai, kad „Rytas“ daugiau nepabėgo, mes išlaikėme distanciją. Sužaidėme vyriškai antrojoje dalyje“, – taip rungtynes komentavo Šarūnas Jasikevičius.

Be pralaimėjimų vietos fronte žengiantis Kauno „Žalgiris“ iškovojo tryliktą pergalę iš eilės ir jau penkiais laimėjimais lenkia artimiausias komandas – Vilniaus „Rytą“ (8-5) ir Klaipėdos „Neptūną“ (8-5).

Tačiau Eurolygoje „Žalgiris“ skaičiuoja šešių nesėkmių seriją, tad Š.Jasikevičiui kiekvienas LKL mačas – galimybė parengti komandą elitiniam turnyrui, o šįkart – penktadienį laukiančioms rungtynėms su „Valencia“.

Sekmadienį Žalias Kalėdų senis linksmino vaikus tribūnose, o žalgiriečiai savo gynyba džiugino Martyną Echodą. „Ryto“ vidurio puolėjas iš Kauno taikliais metimais iš vidutinio vertė šeimininkus gūžčioti pečiais, kai šeimininkai atsiliko 10:25.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

„Reikia peržiūrėti video, bet išėjome su netinkamu mentalitetu, – sakė Š.Jasikevičius. – Kažkiek aiškinome, kokio tai tipo rungtynės, kad reikia pamiršti tai, kas vyko ketvirtadienį (po pratęsimo pralaimėjo CSKA ), ir kas vyko Vilniuje prieš kelias savaites („Žalgiris“ laimėjo 88:70). Bet, matyt, nepasiekėme žaidėjų širdžių.“

Ledai pajudėjo, kai Š.Jasikevičius į aikštę metė du savo vyriausius (P.Jankūnas šįkart nežaidė) ir taikliausius žaidėjus: Artūrą Milaknį ir KC Riversą. Ne jų taškais, bet kantrybe išnaudojant aukštaūgius „Žalgiris“ ėmė artintis prie „Ryto“.

„KC labai stengiasi, vienas iš tų, kurie labai gerai supranta mūsų sistemą, – apie penktą mačą Kauno komandoje sužaidusį KC Riversą sakė Š.Jasikevičius. – Galbūt trūksta kažkiek greičio, kondicijos, bet jis stengiasi, kad galėtų žaisti Eurolygos lygiu. Reikėtų gal jo paklausti, bet mes galvojame, kad gali būti sėdimas, nes jis treniruojasi labai gerai, bet atėjęs gavo didesnį krūvį, galbūt jis kažkiek dėl to dabar sėda.

Jei toliau jis taip eis į priekį, jis tikrai padės. Ir dabar gynyboje su ALBA ir CSKA jis žaidė labai solidžiai, labai solidžiai gynėsi. Šiandien gal kažkiek prasčiau, bet visai komandai taip buvo.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Terrellas Holloway

Kai užsidegė A.Milaknio riešas, jo tritaškiais „Žalgiris“ nukirpo skirtumą iki 5 taškų.

Tačiau ilgai kovoje dėl kamuolių, pagal dvitaškių taiklumą ir klaidas svečiams nusileidusiems šeimininkams ilgai teko būti besivejančių vaidmenyje. Įpusėjus trečiam kėliniui „Žalgiris“ dar 49:58 buvo atsilikęs nuo kovingų vilniečių.

10 tūkst. sirgalių pašoko ant kojų, kai Z.LeDay įkrovė kamuolį per M.Echodą, o netrukus Th.Walkupas prasiveržimu ir bauda pirmą kartą persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (63:61). Tai įvyko tik 29 minutę.

Nuo tada „Žalgiris“ jau nebeleido abejoti, kas yra tikrasis šeimininkas „Žalgirio“ arenoje.

Dvitaškių pataikymas galiausiai apsivertė Kauno komandos naudai – 54 proc. prieš 52,6 proc., o tritaškių šįkart „Žalgiris“ pataikė 10 iš 22 (45 proc.).

Taiklių metimų dar prireiks, kai „Žalgiris“ žais kitas rungtynes penktadienį su „Valencia“.

Klausimas, ar galės padėti Paulius Jankūnas. Komandos kapitonas praleido rungtynes.

„Su kojos raumeniu problemėlė, – apie P.Jankūną sakė Š.Jasikevičius. – Vis lenda kažkas. Sakė, kad reikia kažkiek poilsio duoti, tai nusprendėme patausoti.“

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius