2017 03 05 /19:03

Apkartęs Šaro gimtadienis: „Žalgirio“ krepšininkai savo tvirtovėje krito prieš „Neptūną“

41-ąjį gimtadienį sekmadienį šventusiam Šarūnui Jasikevičiui auklėtiniai dovanos neįteikė. Sekmadienį vykusiose LKL rungtynėse Kauno „Žalgiris“ 69:78 (16:20, 18:28, 20:11, 15:19) netikėtai namuose nusileido Klaipėdos „Neptūnui“.
Konfliktas antrame kėlinyje
Konfliktas antrame kėlinyje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Neptūnas“ tapo pirmuoju LKL klubu, kuriam šį sezoną pavyko įveikti žalgiriečius jų arenoje.

Nors „Neptūnas“ dar visai neseniai buvo krečiamas vidinių neramumų, šiose rungtynėse dominavo aikštėje nuo pat dvikovos pradžios.

Jau įpusėjus rungtynėms, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai turėjo 14 taškų persvarą (48:34).

Nors antroje rungtynių pusėje žalgiriečiai rodė charakterį, o po ketvirtojo kėlinio viduryje Renaldo Seibučio pataikyto tritaškio netgi buvo sumažinę atsilikimą iki taško (66:67), perlaužti rungtynių jiems taip ir nepavyko.

Lemiamomis akimirkomis tikras „Neptūno“ generolas buvo keletą svarbių metimų pataikęs veteranas Danielis Ewingas.

Jam šiame mače puikiai talkino ir šešis tolimus metimus iš aštuonių įsūdęs tautietis Christopheris Loftonas.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14, Edgaras Ulanovas 11, Augusto Lima 9, Brockas Motumas ir Kevinas Pangosas po 8.

„Neptūnas“: Christopheris Loftonas 20 (6/8 trit.), Danielis Ewingas 15, Jerai Grantas 12, Mindaugas Girdžiūnas 11.

Žalgiriečiai su 22 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais LKL čempionate ir toliau užima pirmąją vietą. „Neptūno“ sąskaitoje – 14 pergalių ir 11 pralaimėjimų.

Šį sezoną LKL pirmenybėse ekipos jau dukart buvo išbandžiusios jėgas tarpusavio akistatoje. Spalio 23 d. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai palaužė varžovų pasipriešinimą 77:67. Gruodžio 11 d. Klaipėdoje žalgiriečiai laimėjo net 95:67.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Bet kelti vėliavą kauniečiai nesiruošė. Kantriai, bet užtikrintai kauniečiai yrėsi link savo varžovų, o įpusėjus kėliniui Renaldas Seibutis tolimu metimu sumažino atsilikimą iki minimumo – 66:67.

Vis dėlto kai atėjo lemiamos rungtynių minutės, rungtynių vadžias savo rankose tvirtai laikė „Neptūno“ veteranas Danielis Ewingas.

Amerikietis pataikė kelis labai svarbius metimus ir žalgiriečiai savo varžovų nepasivijo.

III kėlinys. Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios žalgiriečiai išmušė svečius iš vėžių naudodami kibią gynybą, o tritaškius iš skirtingų kraštų smeigus Kevinui Pangosui ir Artūrui Milakniui, deficitas menko iki 40:48.

Tiesa, ilgai netrukus išsijudino ir uostamiesčio krepšininkai, niekais pavertę visą Lietuvos čempionų nuveiktą darbą. Dar kartą kapstyti komandą iš duobės ėmėsi išradingus reidus krepšio link atlikę Brockas Motumas ir Artūras Milaknis bei gražiai Pauliaus Jankūno pastebėtas Edgaras Ulanovas – 47:57.

Pauliaus Jankūno ir Edgaro Ulanovo pastangomis ne tik kilo triukšmo lygis arenoje, tačiau ir ženkliai sumažėjo atsilikimas, prieš lemiamą kėlinį ištirpęs iki 54:59.

II kėlinys. Antrajame kėlinyje kova užvirė tarp aukštaūgių Augusto Limos ir Jerai Granto. Renaldo Seibučio tikslų perdavimą triuškinančiu dėjimu pavertė Brockas Motumas – 20:24.

Antrą savo tritaškį įskraidino A.Milaknis, bet dar įspūdingesnį pasiekimą demonstravo penktą tolimą metimą įsūdęs „Neptūno“ snaiperis Chrisas Loftonas (30:23).

Pirmuosius taškus rinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau tuomet įsismagino Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavęs Mindaugas Girdžiūnas – 39:25.

Lietuvos čempionų žaidimui nesiklijuojant lyderio vaidmens ėmėsi Lukas Lekavičius, sudėtingu prasiveržimu distanciją iki 31:46 mažino B.Motumas.

Prieš pat didžiąją pertrauką iš vidutinio nuotolio taikliai metė K.Pangosas, taškų kraitį nuo baudų metimų linijos atsidarė Isaiah Hartensteinas, bet ilsėtis kauniečiai keliavo vis dar turėdami dviženklį deficitą – 34:48.

I kėlinys. Rungtynių pradžioje tritaškiais apsišaudė Kevinas Pangosas ir Mindaugas Kačinas, aštriai krepšio link sužaidė Edgaras Ulanovas, tačiau prabėgus keturioms minutėms atsiplėšti pavyko pavyzdingai tritaškius vieną po kito smeigusiems svečiams – 6:12.

Antroje kėlinuko dalyje kamuolys vis dažniau atsidurdavo dėjimais džiuginusio Augusto Limos rankose, iš toli iššovė Artūras Milaknis, tad po pirmųjų dešimties minučių deficitas tirpo iki 16:20.